Қарасу ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 192 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарасу ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 635 392,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 321 604,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 155,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 042,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 3 290 591,7 мың теңге;
2) шығындар – 5 753 525,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -2 987,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 43 252,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 239,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -115 145,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 115 145,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 19.02.2025 № 206 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 213 761,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округі 13 858,0 мың теңге;
Жалғыскан ауылы 17 197,0 мың теңге;
Ильичев ауылдық округі 18 560,0 мың теңге;
Қарасу ауылдық округі 26 930,0 мың теңге;
Қарамырза ауылдық округі 14 556,0 мың теңге;
Қойбағар ауылдық округі 20 956,0 мың теңге;
Люблин ауылдық округі 13 981,0 мың теңге;
Новопавлов ауылы 28 501,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 9 352,0 мың теңге;
Ушаков ауылдық округі 21 486,0 мың теңге;
Черняев ауылдық округі 28 384,0 мың теңге.
3. Қарасу ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға резерві 3 985,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:

О районном бюджете Карасуского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 192.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Карасуского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 635 392,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 321 604,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 15 155,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 042,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 3 290 591,7 тысяча тенге;
2) затраты – 5 753 525,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -2 987,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 43 252,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 239,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 115 145,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 115 145,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 19.02.2025 № 206 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить объемы бюджетных субвенций передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов:
1) Бюджетные субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов на 2025 год в сумме 213 761,0 тысяча тенге, в том числе:
Айдарлинский сельский округ 13 858,0 тысяч тенге;
село Жалгыскан 17 197,0 тысяч тенге;
Ильичевский сельский округ 18 560,0 тысячи тенге;
Карасуский сельский округ 26 930,0 тысяч тенге;
Карамырзинский сельский округ 14 556,0 тысяч тенге;
Койбагарский сельский округ 20 956,0 тысяч тенге;
Люблинский сельский округ 13 981,0 тысяча тенге;
село Новопавловка 28 501,0 тысяча тенге;
Октябрьский сельский округ 9 352,0 тысяч тенге;
Ушаковский сельский округ 21 486,0 тысяч тенге;
Черняевский сельский округ 28 384,0 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа Карасуского района на 2025 год в сумме 3 985,0 тысяча тенге, в том числе:

шұғыл шығындарға 3 985,0 мың теңге сомасында.
4. 2025 жылы аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 346 529,0 мың теңге бюджеттік алып қоюлар бар екені ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі көзделмеген.
6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасу аудандық мәслихатының төрағасы С. Қажиев
Мәслихаттың

на неотложные затраты в сумме 3 985,0 тысяча тенге.
4. Учесть, что в 2025 году предусмотрены бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет в сумме 346 529,0 тысяч тенге.
5. Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2025 год не предусматривается.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Карасуского районного маслихата С. Кажиев
Приложение 1
к решению маслихата

3516,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
54044,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
38798,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
82665,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
82665,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62294,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
374,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19997,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3155702,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1086,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1086,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1086,0
2
Коммуналдық шаруашылық
3147864,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1681617,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1681617,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1466247,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1466247,0
3
Елді-мекендерді көркейту
6752,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6752,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
6184,0
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
568,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
748909,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
266445,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
266445,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
266445,0
2
Спорт
176744,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
176744,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

3516,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
54044,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
38798,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
82665,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
82665,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
62294,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
374,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
19997,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3155702,0
1
Жилищное хозяйство
1086,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1086,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1086,0
2
Коммунальное хозяйство
3147864,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1681617,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1681617,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1466247,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1466247,0
3
Благоустройство населенных пунктов
6752,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6752,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
6184,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
568,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
748909,0
1
Деятельность в области культуры
266445,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
266445,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
266445,0
2
Спорт
176744,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
176744,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта