Қарасу ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 192 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 - бабына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарасу ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 051 005,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 321 604,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 15 155,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 8 042,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 706 204,0 мың теңге;
2) шығындар – 5 051 005,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 2 987,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 43 252,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 46 239,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 2 987,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 2 987,0 мың теңге.
2. Аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 213 761,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округі 13 858,0 мың теңге;
Жалғыскан ауылы 17 197,0 мың теңге;
Ильичев ауылдық округі 18 560,0 мың теңге;
Қарасу ауылдық округі 26 930,0 мың теңге;
Қарамырза ауылдық округі 14 556,0 мың теңге;
Қойбағар ауылдық округі 20 956,0 мың теңге;
Люблин ауылдық округі 13 981,0 мың теңге;
Новопавлов ауылы 28 501,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 9 352,0 мың теңге;
Ушаков ауылдық округі 21 486,0 мың теңге;
Черняев ауылдық округі 28 384,0 мың теңге.

О районном бюджете Карасуского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 192
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Карасуского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 051 005,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 321 604,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 15 155,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8 042,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 706 204,0 тысяч тенге;
2) затраты – 5 051 005,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 2 987,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 43 252,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 239,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 2 987,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 2 987,0 тысяч тенге.
2. Установить объемы бюджетных субвенций передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов:
1) Бюджетные субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов на 2025 год в сумме 213 761,0 тысяча тенге, в том числе:
Айдарлинский сельский округ 13 858,0 тысяч тенге;
село Жалгыскан 17 197,0 тысяч тенге;
Ильичевский сельский округ 18 560,0 тысячи тенге;
Карасуский сельский округ 26 930,0 тысяч тенге;
Карамырзинский сельский округ 14 556,0 тысяч тенге;
Койбагарский сельский округ 20 956,0 тысяч тенге;
Люблинский сельский округ 13 981,0 тысяча тенге;
село Новопавловка 28 501,0 тысяча тенге;
Октябрьский сельский округ 9 352,0 тысяч тенге;
Ушаковский сельский округ 21 486,0 тысяч тенге;
Черняевский сельский округ 28 384,0 тысяч тенге.

3. Қарасу ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға резерві 3 985,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
шұғыл шығындарға 3 985,0 мың теңге сомасында.
4. 2025 жылы аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 346 529,0 мың теңге бюджеттік алып қоюлар бар екені ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі көзделмеген.

3. Утвердить резерв местного исполнительного органа Карасуского района на 2025 год в сумме 3 985,0 тысяча тенге, в том числе:
на неотложные затраты в сумме 3 985,0 тысяча тенге.
4. Учесть, что в 2025 году предусмотрены бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет в сумме 346 529,0 тысяч тенге.
5. Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2025 год не предусматривается.

122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10107,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10107,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
265640,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
45876,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45876,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
45876,0
2
Әлеуметтiк көмек
128842,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
128842,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
196,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
31426,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3397,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
53696,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
40127,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
90922,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
90922,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61629,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
361,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28932,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
432274,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1049,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1049,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1049,0
2
Коммуналдық шаруашылық
424701,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
419556,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
419556,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5145,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
5145,0
3
Елді - мекендерді көркейту
6524,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6524,0

122
Аппарат акима района (города областного значения)
10107,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10107,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
265640,0
1
Социальное обеспечение
45876,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45876,0
005
Государственная адресная социальная помощь
45876,0
2
Социальная помощь
128842,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
128842,0
006
Оказание жилищной помощи
196,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31426,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3397,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
53696,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
40127,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
90922,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
90922,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61629,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
361,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28932,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
432274,0
1
Жилищное хозяйство
1049,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1049,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1049,0
2
Коммунальное хозяйство
424701,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
419556,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
419556,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5145,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
5145,0
3
Благоустройство населенных пунктов
6524,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6524,0