Мәслихаттың 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 83 "Меңдіқара ауданы ауылдардың, ауылдық округтерінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2024 жылғы 22 мамырдағы № 126 шешімі
Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Меңдіқара ауданы ауылдардың, ауылдық округтерінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 83 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Боровское ауылының 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 908 293,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 70 519,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 900,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 836 874,1 мың теңге;
2) шығындар - 913 612,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 5 319,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 5 319,8 мың теңге.";
2 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға арналған Боровское ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 61 130,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 757 810,1 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Теңіз ауылының 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 25 580,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3 674,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 64,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 170,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 21 672,8 мың теңге;
2) шығындар - 28 464,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 2 884,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 884,0 мың теңге.";
4 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024 жылға арналған Теңіз ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 19 997,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 1 675,8 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
5 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата от 26 декабря 2023 года № 83 "О бюджетах сел, сельских округов Мендыкаринского района на 2024 - 2026 годы"
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 22 мая 2024 года № 126
Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджетах сел, сельских округов Мендыкаринского района на 2024 - 2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 83 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет села Боровское на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 908 293,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 70 519,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 900,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 836 874,1 тысяч тенге;
2) затраты - 913 612,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 5 319,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 5 319,8 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что в бюджете села Боровское предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 61 130,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 757 810,1 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет села Тенизовское на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 25 580,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3 674,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 64,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 170,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 21 672,8 тысяч тенге;
2) затраты - 28 464,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 2 884,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 884,0 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в бюджете села Тенизовское предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 19 997,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 1 675,8 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:

"5. Алешин ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 85 296,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 11 857,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 2 292,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 71 147,8 мың теңге;
2) шығындар - 90 226,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 4 929,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 4 929,9 мың теңге.";
6 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2024 жылға арналған Алешин ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 14 522,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 56 625,8 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
7 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Буденный ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 49 298,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 5 036,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 286,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 30,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 43 946,8 мың теңге;
2) шығындар - 51 182,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 1 883,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 883,5 мың теңге.";
8 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2026 жылға арналған Буденный ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 18 709,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 25 237,8 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
9 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Введен ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 26 935,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 9 710,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 186,0 мың теңге;

"5. Утвердить бюджет Алешинского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 85 296,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 11 857,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 2 292,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 71 147,8 тысяч тенге;
2) затраты - 90 226,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 4 929,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 4 929,9 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете Алешинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 14 522,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 56 625,8 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Буденновского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 49 298,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 5 036,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 286,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 30,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 43 946,8 тысяч тенге;
2) затраты - 51 182,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 1 883,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 883,5 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть, что в бюджете Буденновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 18 709,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 25 237,8 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Введенского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 26 935,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 9 710,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 186,0 тысяч тенге;

трансферттер түсімі бойынша - 17 039,8 мың теңге;
2) шығындар - 31 335,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 4 400,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 4 400,1 мың теңге.";
10 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2024 жылға арналған Введен ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 10 141,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 6 898,8 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
11 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Қарақоға ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 125 747,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3 540,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 200,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 122 007,4 мың теңге;
2) шығындар - 126 151,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 404,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 404,5 мың теңге.";
12 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2024 жылға арналған Қарақоға ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 22 858,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 99 149,4 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
13 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Краснопреснен ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 34 672,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 5 230,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 250,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 29 192,3 мың теңге;
2) шығындар - 44 183,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 9 511,2 мың теңге;

поступлениям трансфертов - 17 039,8 тысяч тенге;
2) затраты - 31 335,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 4 400,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 4 400,1 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в бюджете Введенского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 10 141,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 6 898,8 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Каракогинского сельского округа на 2024 - 2025 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 125 747,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3 540,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 200,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 122 007,4 тысяч тенге;
2) затраты - 126 151,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 404,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 404,5 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Учесть, что в бюджете Каракогинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 22 858,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 99 149,4 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Краснопресненского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 34 672,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 5 230,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 250,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 29 192,3 тысяч тенге;
2) затраты - 44 183,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 9 511,2 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 9 511,2 мың теңге.";
14 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2024 жылға арналған Краснопреснен ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 21 183,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 8 009,3 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
15 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Ломоносов ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 30 753,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 11 934,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 220,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 18 599,7 мың теңге;
2) шығындар - 35 332,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 4 578,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 4 578,4 мың теңге."
16 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. 2024 жылға арналған Ломоносов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 16 109,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 2 490,7 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
17 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Михайлов ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 253 083,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 23 373,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 280,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 1 040,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 228 390,8 мың теңге;
2) шығындар - 260 594,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 7 510,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 7 510,2 мың теңге.";
18 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"18. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін Михайлов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 20 596,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 207 794,8 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
19 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 9 511,2 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Учесть, что в бюджете Краснопресненского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 21 183,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 8 009,3 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет Ломоносовского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 30 753,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 11 934,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 220,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 18 599,7 тысяч тенге;
2) затраты - 35 332,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 4 578,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 4 578,4 тысяч тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Учесть, что в бюджете Ломоносовского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 16 109,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 2 490,7 тысяч тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить бюджет Михайловского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 253 083,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 23 373,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 280,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1 040,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 228 390,8 тысяч тенге;
2) затраты - 260 594,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 7 510,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 7 510,2 тысяч тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Учесть, что в бюджете Михайловского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 20 596,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 207 794,8 тысяч тенге.";
пункт 19 изложить в новой редакции:

"19. Первомай ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 287 326,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 22 937,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 355,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 264 034,2 мың теңге;
2) шығындар - 290 389,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 3 062,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 062,8 мың теңге.";
20 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"20. 2024 жылға арналған Первомай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 29 264,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 234 770,2 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
21 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"21. Соснов ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 85 105,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 11 146,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 38,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 486,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 73 435,6 мың теңге;
2) шығындар - 86 193,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 1 088,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 088,1 мың теңге.";
22 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"22. 2024 жылға арналған Соснов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 23 544,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 49 891,6 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Қ. Рахметқалиев
Мәслихаттың

"19. Утвердить бюджет Первомайского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 287 326,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 22 937,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 355,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 264 034,2 тысяч тенге;
2) затраты - 290 389,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 3 062,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 062,8 тысяч тенге.";
пункт 20 изложить в новой редакции:
"20. Учесть, что в бюджете Первомайского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 29 264,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 234 770,2 тысяч тенге.";
пункт 21 изложить в новой редакции:
"21. Утвердить бюджет Сосновского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 85 105,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 11 146,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 38,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 486,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 73 435,6 тысяч тенге;
2) затраты - 86 193,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 1 088,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 088,1 тысяч тенге.";
пункт 22 изложить в новой редакции:
"22. Учесть, что в бюджете Сосновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 23 544,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 49 891,6 тысяч тенге".
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата К. Рахметкалиев
Приложение 1
к решению маслихата