Мәслихаттың 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 83 "Меңдіқара ауданы ауылдардың, ауылдық округтерінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2024 жылғы 2 қыркүйектегі № 145 шешімі
Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Меңдіқара ауданы ауылдардың, ауылдық округтерінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 83 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Теңіз ауылының 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 25 580,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3 844,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 64,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 21 672,8 мың теңге;
2) шығындар - 28 464,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 2 884,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 884,0 мың теңге.";
2 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Ломоносов ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 33 242,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 12 034,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 120,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 21 088,5 мың теңге;
2) шығындар - 40 243,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 7 001,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 7 001,2 мың теңге.";
3 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған Ломоносов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 16 109,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 4 979,5 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
4 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Михайлов ауылдық округінің 2024 - 2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение маслихата от 26 декабря 2023 года № 83 "О бюджетах сел, сельских округов Мендыкаринского района на 2024 - 2026 годы"
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 2 сентября 2024 года № 145
Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджетах сел, сельских округов Мендыкаринского района на 2024 - 2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 83 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет села Тенизовское на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 25 580,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3 844,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 64,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 21 672,8 тысяч тенге;
2) затраты - 28 464,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 2 884,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 884,0 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Ломоносовского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 33 242,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 12 034,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 120,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 21 088,5 тысяч тенге;
2) затраты - 40 243,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 7 001,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 7 001,2 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что в бюджете Ломоносовского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 16 109,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 4 979,5 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Михайловского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

1) кірістер - 244 622,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 22 709,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 848,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 1 136,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 219 929,8 мың теңге;
2) шығындар - 259 192,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 14 569,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 569,4 мың теңге.";
5 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін Михайлов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 20 596,0 мың теңге сомасында және ағымдағы нысаналы трансферттер 199 333,8 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 4, 22, 25 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Қ. Рахметқалиев
Мәслихаттың

1) доходы - 244 622,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 22 709,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 848,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1 136,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 219 929,8 тысяч тенге;
2) затраты - 259 192,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 14 569,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 14 569,4 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете Михайловского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2024 год в сумме 20 596,0 тысяч тенге и целевые текущие трансферты в сумме 199 333,8 тысяч тенге.";
приложения 4, 22, 25 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата К. Рахметкалиев
Приложение 1
к решению маслихата