Мәслихаттың 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 70 "Бейімбет Майлин ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 2024 жылғы 28 наурыздағы № 91 шешімі
Аудан мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Бейімбет Майлин ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2023 жылғы 27 желтоксандағы № 70 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 441 876,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 658 112,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 43 415,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер бойынша – 50 472,0 мың теңге;
трасферттердің түсімдері бойынша – 3 689 877,8 мың теңге;
2) шығындар – 7 463 444,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 23 867,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 129 220,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 105 353,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 84 000,0 мың теңге,
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -129 435,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 129 435,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2023 года № 70 "О районном бюджете района Беимбета Майлина на 2024-2026 годы"
Решение маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 28 марта 2024 года № 91
Маслихат района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете района Беимбета Майлина на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 70 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 441 876,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 658 112,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 43 415,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 50 472,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 689 877,8 тысяч тенге;
2) затраты – 7 463 444,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 867,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 129 220,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 105 353,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 84 000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -129 435,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 129 435,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

34 158,9
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 788,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
69 337,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
66 221,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
70 639,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
70 639,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 437,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
196,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
21 006,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 044 507,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 125,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
3 125,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 125,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1 041 382,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
491 305,0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
12 992,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
478 313,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
550 077,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
550 077,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
571 563,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
192 232,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
192 232,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
192 232,0
2
Спорт
98 640,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
82 350,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 719,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
48 028,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
6 888,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

34 158,9
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 788,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
69 337,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной
66 221,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
70 639,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
70 639,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 437,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
196,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
21 006,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 044 507,0
1
Жилищное хозяйство
3 125,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
3 125,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 125,0
2
Коммунальное хозяйство
1 041 382,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
491 305,0
028
Развитие объектов коммунального хозяйства
12 992,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
478 313,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
550 077,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
550 077,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
571 563,0
1
Деятельность в области культуры
192 232,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
192 232,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
192 232,0
2
Спорт
98 640,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
82 350,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
18 719,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
48 028,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
6 888,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

1 453,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
216,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
572 951,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
493 282,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 449,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
457 833,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
79 669,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 669,0
02
Қорғаныс
12 459,0
1
Әскери мұқтаждар
11 529,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 529,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 529,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
930,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
930,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
930,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
258 264,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
49 330,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
49 330,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
49 330,0
2
Әлеуметтiк көмек
149 161,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
149 161,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
376,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
30 260,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 851,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
69 832,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
46 842,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
59 773,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

1 453,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
216,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
572 951,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
493 282,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
35 449,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
457 833,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
79 669,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
79 669,0
02
Оборона
12 459,0
1
Военные нужды
11 529,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 529,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 529,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
930,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
930,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
930,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
258 264,0
1
Социальное обеспечение
49 330,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
49 330,0
005
Государственная адресная социальная помощь
49 330,0
2
Социальная помощь
149 161,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
149 161,0
006
Оказание жилищной помощи
376,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
30 260,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 851,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
69 832,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной
46 842,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
59 773,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)