Мәслихаттың 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 70 "Бейімбет Майлин ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 2024 жылғы 28 қазандағы № 125 шешімі
Бейімбет Майлин ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Бейімбет Майлин ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2023 жылғы 27 желтоксандағы № 70 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 258 943,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 691 728,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 38 155,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер бойынша – 22 116,0 мың теңге;
трасферттердің түсімдері бойынша – 4 506 944,0 мың теңге;
2) шығындар – 8 280 511,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 23 867,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 129 220,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 105 353,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 84 000,0 мың теңге,
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -129 435,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 129 435,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Бейімбет Майлин ауданы жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 249 819,2 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2023 года № 70 "О районном бюджете района Беимбета Майлина на 2024-2026 годы"
Решение маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 28 октября 2024 года № 125
Маслихат района Беимбета Майлина РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете района Беимбета Майлина на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 70 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 258 943,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 691 728,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 38 155,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 22 116,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 506 944,0 тысяч тенге;
2) затраты – 8 280 511,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 867,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 129 220,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 105 353,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 84 000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -129 435,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 129 435,0 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района Беимбета Майлина на 2024 год в сумме 249 819,2 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

364,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50 376,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 903,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
67 392,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
90 045,3
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
64 944,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
64 944,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 721,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
441,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15 782,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 142 189,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
92 627,7
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
92 627,7
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
50 000,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
42 627,7
2
Коммуналдық шаруашылық
1 049 561,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
499 484,6
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
45 777,6
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
12 992,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
440 715,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
550 077,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
550 077,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
686 550,4
1
Мәдениет саласындағы қызмет
192 767,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
192 767,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
192 767,0
2
Спорт
97 931,7
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
81 641,7

364,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50 376,7
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 903,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
67 392,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации
90 045,3
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
64 944,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
64 944,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48 721,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
441,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
15 782,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 142 189,3
1
Жилищное хозяйство
92 627,7
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
92 627,7
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
50 000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
42 627,7
2
Коммунальное хозяйство
1 049 561,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
499 484,6
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
45 777,6
028
Развитие коммунального хозяйства
12 992,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
440 715,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
550 077,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
550 077,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
686 550,4
1
Деятельность в области культуры
192 767,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
192 767,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
192 767,0
2
Спорт
97 931,7
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
81 641,7

27 733,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 922,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 811,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
23 576,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23 576,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
23 576,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
66 713,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
66 713,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
66 713,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
48 133,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
18 265,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
315,0
12
Көлiк және коммуникация
1 431 694,1
1
Автомобиль көлiгi
1 417 927,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 417 927,1
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
61 717,7
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1 356 208,4
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
13 767,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13 767,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
13 767,0
13
Басқалар
530 001,9
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
18 353,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
18 353,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 353,0
9
Басқалар
511 648,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
249 819,2
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
249 819,2
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

27 733,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24 922,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 811,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
23 576,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23 576,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
23 576,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
66 713,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
66 713,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
66 713,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
48 133,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
18 265,0
015
Капитальные расходы государственного органа
315,0
12
Транспорт и коммуникации
1 431 694,1
1
Автомобильный транспорт
1 417 927,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 417 927,1
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
61 717,7
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 356 208,4
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
13 767,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13 767,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
13 767,0
13
Прочие
530 001,9
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
18 353,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
18 353,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
18 353,0
9
Прочие
511 648,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
249 819,2
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
249 819,2
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)