Бейімбет Майлин ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 137 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына және Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес ауданның мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 907 177,8 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 331 256,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 27 777,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 50 255,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 497 889,8 мың теңге;
2) шығындар – 7 130 837,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 8 955,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 125 824,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 116 869,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -232 614,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 232 614,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 24.02.2025 № 149 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 1 899 590,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қою көлемі көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен Тобыл кенті, ауылдық округі бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері көзделсін:
1) аудандық бюджеттен кент, ауылдық округі бюджеттеріне берілетін 2025 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 202 152,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 30 231,0,0 мың теңге;
Белинский ауылдық округi – 25 231,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 4 473,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 16 982,0 мың теңге;
Байшуақ ауылдық округi – 26 951,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 24 991,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 25 268,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 24 755,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 23 270,0 мың теңге;
2) аудандық бюджеттен кент, ауылдық округі бюджеттеріне берілетін 2026 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 201 688,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 30 362,0 мың теңге;
Белинский ауылдық округi – 25 603,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 4 044,0 мың теңге;

О районном бюджете района Беимбета Майлина на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 27 декабря 2024 года № 137.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 907 177,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 331 256,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 27 777,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 50 255,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 497 889,8 тысяч тенге;
2) затраты – 7 130 837,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 955,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 125 824,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 116 869,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -232 614,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 232 614,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 24.02.2025 № 149 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрен объем бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в сумме 1 899 590,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка Тобол:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка на 2025 год в сумме 202 152,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 30 231,0 тысяч тенге;
Белинский сельский округ – 25 231,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 4 473,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 16 982,0 тысяч тенге;
сельский округ Байшуақ – 26 951,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 24 991,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 25 268,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 24 755,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 23 270,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка на 2026 год в сумме 201 688,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 30 362,0 тысяч тенге;
Белинский сельский округ – 25 603,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 4 044,0 тысяч тенге;

Майский ауылдық округi – 16 555,0 мың теңге;
Байшуақ ауылдық округi – 27 227,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 25 036,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 25 931,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 24 420,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 22 510,0 мың теңге;
3) аудандық бюджеттен кент, ауылдық округі бюджеттеріне берілетін 2027 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 201 112,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Асенкритов ауылдық округi – 30 463,0 мың теңге;
Белинский ауылдық округi – 25 987,0 мың теңге;
Калинин ауылдық округi – 3 602,0 мың теңге;
Майский ауылдық округi – 16 104,0 мың теңге;
Байшуақ ауылдық округi – 27 509,0 мың теңге;
Новоильинов ауылдық округi – 25 056,0 мың теңге;
Павлов ауылдық округi – 26 427,0 мың теңге;
Әйет ауылдық округi – 24 209,0 мың теңге;
Тобыл кентi – 21 755,0 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен кредиттер сомасы түсімінің көзделгені ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен қаражат, оның ішінде нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
3) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Аталған трансферттерді бөлу Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

Майский сельский округ – 16 555,0 тысяч тенге;
сельский округ Байшуақ – 27 227,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 25 036,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 25 931,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 24 420,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 22 510,0 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов, поселка на 2027 год в сумме 201 112,0 тысяч тенге, в том числе:
Асенкритовский сельский округ – 30 463,0 тысяч тенге;
Белинский сельский округ – 25 987,0 тысяч тенге;
Калининский сельский округ – 3 602,0 тысяч тенге;
Майский сельский округ – 16 104,0 тысяч тенге;
сельский округ Байшуақ – 27 509,0 тысяч тенге;
Новоильиновский сельский округ – 25 056,0 тысяч тенге;
Павловский сельский округ – 26 427,0 тысяч тенге;
сельский округ Әйет – 24 209,0 тысяч тенге;
поселок Тобол – 21 755,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено поступление сумм кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе целевых трансфертов:
1) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2) на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района Беимбета Майлина.

7. Бейімбет Майлин ауданы жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 44 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 24.02.2025 № 149 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан мәслихатының төрағасы Д. Мартин
Мәслихаттың
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 137 шешіміне
1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района Беимбета Майлина на 2025 год в сумме 44 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 24.02.2025 № 149 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Д. Мартин
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 декабря 2024 года
№ 137
Районный бюджет на 2025 год

31 860,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 851,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
73 003,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
61 086,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
74 651,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74 651,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 984,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
203,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19 834,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
630,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
841 815,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
11 259,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
11 259,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
11 259,0
2
Коммуналдық шаруашылық
830 556,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 357,3
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
15 357,3
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
815 199,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
815 199,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
720 618,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
250 664,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
250 664,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
250 664,0
2
Спорт
163 677,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
159 177,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 342,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
112 034,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
13 484,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

31 860,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 851,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
73 003,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной
61 086,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
74 651,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74 651,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53 984,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
203,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
19 834,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
630,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
841 815,3
1
Жилищное хозяйство
11 259,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
11 259,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
11 259,0
2
Коммунальное хозяйство
830 556,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 357,3
028
Развитие коммунального хозяйства
15 357,3
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
815 199,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
815 199,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
720 618,0
1
Деятельность в области культуры
250 664,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
250 664,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
250 664,0
2
Спорт
163 677,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
159 177,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
20 342,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
112 034,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
13 484,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях