"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті бөлімшелері арнайы көлік құралдары тиесілілігінің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 29 наурыздағы № 141 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2024 жылғы 25 маусымдағы № 246 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті бөлімшелері арнайы көлік құралдары тиесілілігінің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 29 наурыздағы № 141 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22422 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті бөлімшелерінің арнаулы көлік құралдары тиістілігінің заттай нормалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың электрондық көшірмесін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
Ч. Аринов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2024 жылғы 25 маусымдағы
№ 246 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2021 жылғы 29 наурыздағы
№ 141 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті бөлімшелерінің арнайы көлік құралдары тиесілігінің заттай нормалары
Атауы
Арнайы көлік құралының функционалдық мақсаты
Арнайы көлік құралдарын пайдаланатын мемлекеттік мекемелер
Өлшем бірлігі (дана)
Максималдық жылдық пайдалану нормасы (бір автомобиль)
Қызмет мерзімі (жыл)
1
2
3
4
5
6
Арнайы көлік құралы
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру үшін (қауіпті өндірістік объектілердегі авариялар, оқыс оқиғалар кезінде туындайтын қауіпті өндірістік факторлардың қызметкерлер мен халыққа зиянды әсерінің алдын алу)
Орталық аппарат
1
40 000 км
13
Абай облысы
2
40 000 км
13
Ақмола облысы
3
40 000 км
13
Ақтөбе облысы
2
40 000 км
13
Алматы облысы
2
40 000 км
13
Атырау облысы
3
40 000 км
13
Шығыс Қазақстан облысы
3
40 000 км
13
Жамбыл облысы
2
40 000 км
13
Жетісу облысы
1
40 000 км
13
Батыс Қазақстан облысы
2
40 000 км
13
Қарағанды облысы
3
40 000 км
13
Қызылорда облысы
2
40 000 км
13
Қостанай облысы
3
40 000 км
13
Маңғыстау облысы
2
40 000 км
13
Павлодар облысы
3
40 000 км
13
Солтүстік Қазақстан облысы
2
40 000 км
13
Түркістан облысы
3
40 000 км
13
Ұлытау облысы
3
40 000 км
13
Астана қаласы
2
40 000 км
13
Алматы қаласы
2
40 000 км
13
Шымкент қаласы
1
40 000 км
13
Норма көрсеткішінің саны бойынша жиыны
-
-
47
-
-
Ескертпе: * арнайы көлік құралы - өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыруға арналған жеңіл автомобиль базасындағы көлік құралы (қауіпті өндірістік объектілердегі авариялар, оқыс оқиғалар кезінде туындайтын қауіпті өндірістік факторлардың қызметкерлер мен халыққа зиянды әсерінің алдын алу).

О внесении изменения в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 29 марта 2021 года № 141 "Об утверждении натуральных норм положенности специальных транспортных средств подразделений Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 25 июня 2024 года № 246
ПРИКAЗЫВAЮ:
1. Внести в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 29 марта 2021 года № 141 "Об утверждении натуральных норм положенности специальных транспортных средств подразделений Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22422) следующее изменение:
натуральные нормы положенности специальных транспортных средств подразделений Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление электронной копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ч. Аринов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 25 июня 2024 года № 246
Утверждены приказом
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 29 марта 2021 года № 141
Натуральные нормы положенности специальных транспортных средств подразделений Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Наименование Функциональное назначение специального транспортного средства Государственные учреждения, использующие специальные транспортные средства Единица измерения (штук) Максимальная годовая норма эксплуатации (одного автомобиля) Срок службы (год)
1 2 3 4 5 6
Специальное транспортное средство
Для осуществления государственного надзора в области промышленной безопасности (предупреждение вредного воздействия опасных производственных факторов, возникающих при авариях, инцидентах на опасных производственных объектах, на персонал и население)
Центральный аппарат
1
40 000 км
13
по области Абай
2
40 000 км
13
Aкмолинской области
3
40 000 км
13
Aктюбинской области
2
40 000 км
13
Aлматинской области
2
40 000 км
13
Aтырауской области
3
40 000 км
13
Восточно-Казахстанской области
3
40 000 км
13
Жамбылской области
2
40 000 км
13
по области Жетісу
1
40 000 км
13
Западно-Казахстанской области
2
40 000 км
13
Карагандинской области
3
40 000 км
13
Кызылординской области
2
40 000 км
13
Костанайской области
3
40 000 км
13
Мангистауской области
2
40 000 км
13
Павлодарской области
3
40 000 км
13
Северо-Казахстанской области
2
40 000 км
13
Туркестанской области
3
40 000 км
13
по области Ұлытау
3
40 000 км
13
город Астана
2
40 000 км
13
город Aлматы
2
40 000 км
13
город Шымкент
1
40 000 км
13
Итого по количеству показателю нормы
-
-
47
-
-
Примечание: *специальное транспортное средство - транспортное средство на базе легкового автомобиля, предназначенное для осуществления государственного надзора в области промышленной безопасности (предупреждение вредного воздействия опасных производственных факторов, возникающих при авариях, инцидентах на опасных производственных объектах, на персонал и население).