Ақсу қалалық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған Ақсу қаласының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 98/14 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2024 жылғы 11 қазандағы № 154/25 шешімі
Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған Ақсу қаласының ауылдық округтерінің бюджеті туралы" № 98/14 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 509471 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14606 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1850 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 493012 мың теңге;
2) шығындар – 512947 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3476 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3476 мың теңге";
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. 2024-2026 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 181779 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10901 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 259 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 170618 мың теңге;
2) шығындар – 183219 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1440 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1440 мың теңге";
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"3. 2024-2026 жылдарға арналған Қанаш Қамзин атындағы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 468879 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 21496 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 93 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 95 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 447195 мың теңге;
2) шығындар – 474613 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5734 мың теңге;

О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 28 декабря 2023 года № 98/14 "О бюджете сельских округов города Аксу на 2024-2026 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 11 октября 2024 года № 154/25
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 28 декабря 2023 года № 98/14 "О бюджете сельских округов города Аксу на 2024-2026 годы", следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет сельского округа имени Мамаита Омарова на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 509471 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14606 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1850 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 493012 тысяч тенге;
2) затраты – 512947 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3476 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3476 тысяч тенге";
2) пункт 2 указанного решения изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 181779 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10901 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 259 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 170618 тысяч тенге;
2) затраты – 183219 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1440 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1440 тысяч тенге";
3) пункт 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа Қанаш Қамзин на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 468879 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21496 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 93 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 95 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 447195 тысяч тенге;
2) затраты – 474613 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5734 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5734 мың теңге";
4) көрсетілген шешімнің 4-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"4. 2024-2026 жылдарға арналған Евгеньевка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 181922 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 22895 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер –310 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 158717 мың теңге;
2) шығындар – 202504 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -20582 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20582 мың теңге";
5) көрсетілген шешімнің 5-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"5. 2024-2026 жылдарға арналған Достық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 181426 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 19699 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 484 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 161243 мың теңге;
2) шығындар –183697 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2271 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2271 мың теңге";
6) көрсетілген шешімнің 6-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"6. 2024-2026 жылдарға арналған Қалқаман ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 205211 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 29015 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 208 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 175988 мың теңге;
2) шығындар – 209243 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4032 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4032 мың теңге";
7) көрсетілген шешімнің 8-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2024 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджетіне 1111671 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 7958 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 474 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 12 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 96 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 197 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 66 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 28 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 75 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5734 тысяч тенге";
4) пункт 4 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4. Утвердить бюджет Евгеньевского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы –181922 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 22895 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 310 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 158717 тысяч тенге;
2) затраты – 202504 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -20582 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20582 тысяч тенге";
5) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Утвердить бюджет Достыкского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 181426 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19699 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 484 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 161243 тысяч тенге;
2) затраты – 183697 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2271 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2271 тысяч тенге";
6) пункт 6 указанного решения изложить в следующей редакции:
"6. Утвердить бюджет Калкаманского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 205211 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 29015 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –208 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 175988 тысяч тенге;
2) затраты – 209243 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4032 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4032 тысяч тенге";
7) пункт 8 указанного решения изложить в следующей редакции:
"8. Учесть в бюджете города Аксу на 2024 год объем целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов в объеме 1111671 тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 7958 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 474 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 12 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 96 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 197 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 66 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 28 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 75 тысяч тенге.

029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 7484 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 2700 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 4000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 784 мың теңге;
Бағдарлама бойынша: 006 "Жергілікті деңгейде мәдени-сауықтыру жұмыстарын қолдау" - 180 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 180 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі – 80 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 100 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" - 42389 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 42389 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 20700 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 10000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 10000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 189 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 1500 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 49815 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 49815 мың теңге:
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 3400 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 26500 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 8966 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 10949 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" - 9827 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 9827 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 3527 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 1200 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 2200 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 1700 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 1200 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 145052 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 145052 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 43000 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 47960 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 32092 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 6000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі –10000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 6000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 35398 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 35398 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 1000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 11200 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 12008 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 11190 мың теңге.

029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 7484 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 2700 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 4000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 784 тысяч тенге.
По программе: 006 "Поддержка культурно - досуговой работы на местном уровне" - 180 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 180 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ – 80 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 100 тысяч тенге.
По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 42389 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 42389 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ –20700 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 10000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 10000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 189 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 1500 тысяч тенге.
По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 49815 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 49815 тысяч тенге:
сельский округ Қанаш Қамзин – 3400 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 26500 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 8966 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 10949 тысяч тенге.
По программе: 013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 9827 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 9827 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 3527 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 1200 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 2200 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ –1700 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 1200 тысяч тенге.
По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 145052 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 145052 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 43000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 47960 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 32092 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 6000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 10000 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 6000 тысяч тенге.
По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 35398 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 35398 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 1000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 11200 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ –12008 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 11190 тысяч тенге.

Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 192387 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 192387 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 37700 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 27847 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 36200 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 24920 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 33020 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 32700 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 628665 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 2 мың теңге:
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 2 мың теңге;
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 628663 мың теңге:
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 269550 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 359113 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 192387 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 192387 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 37700 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 27847 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 36200 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 24920 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 33020 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 32700 тысяч тенге.
По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" - 628665 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 2 тысяч тенге:
сельский округ имени Мамаита Омарова – 2 тысяч тенге;
028 За счет трансфертов из областного бюджета – 628663 тысяч тенге:
сельский округ Қанаш Қамзин – 269550 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 359113 тысяч тенге";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению.