Екібастұз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы "2024 - 2026 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 102/12 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2024 жылғы 12 сәуірдегі № 146/17 шешімі
Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" №102/12 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190442 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 51 379 940 мың теңге;
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 34 527 169 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 193 808 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 558 652 мың теңге;
трансферттер түсімі - 16 100 311 мың теңге;
2) шығындар - 51 914 860 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 459 392 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 835 809 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 376 417 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - нөлге тең,
соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -994 312 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 994 312 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін жоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер келесі өлшемдерде қарастырылды:
732 477 мың теңге – Солнечный поселкесіне, Шідерті поселкесіне, Зеленая роща ауылы Ақкөл ауылдық округінде, Атығай ауылы Бәйет ауылдық округінде, Құлакөл және Құдайкөл ауылдары Теміржол ауылдық округінде, Қуандық ауылы Сарықамыс ауылдық округінде, Бозшакөл ауылы Төрт-Құдық ауылдық округінде, Төртүй және Тай ауылдары Екібастұз ауылдық округінде автомобил жолдарына күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
38 080 мың теңге – Ақкөл ауылдық округінде, Бәйет ауылы Бәйет ауылдық округінде, Теміржол ауылдық округінде, Қоянды ауылы Қоянды ауылдық округінде, Төртүй және Тай ауылдары Екібастұз ауылдық округінде, Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауылық елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға;

О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата от 21 декабря 2023 года № 102/12 "Об Экибастузском городском бюджете на 2024 - 2026 годы"
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 12 апреля 2024 года № 146/17
Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата "Об Экибастузском городском бюджете на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года № 102/12 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190442) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 51 379 940 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 34 527 169 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 193 808 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 558 652 тысячи тенге;
поступления трансфертов - 16 100 311 тысяч тенге;
2) затраты - 51 914 860 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 459 392 тысячи тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 835 809 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 376 417 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов - равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -994 312 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 994 312 тысяч тенге.";
2) пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:
732 477 тысяч тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог поселка Солнечный, поселка Шидерты, села Зеленая роща Аккольского сельского округа, села Атыгай Байетского сельского округа, сел Кулаколь и Кудайколь Железнодорожного сельского округа, села Куандык Сарыкамысского сельского округа, села Бозщаколь Торт-Кудукского сельского округа, сел Тортуй и Тай Экибастузского сельского округа;
38 080 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов Аккольского сельского округа, села Байет Байетского сельского округа, Железнодорожного сельского округа, села Қоянды Қояндинского сельского округа, сел Тортуй и Тай Экибастузского сельского округа, села имени академика Алькея Маргулана;

21 590 мың теңге – Ақкөл ауылы Ақкөл ауылдық округінде және Төртүй ауылы Екібастұз ауылдық округінде балалар ойын алаңын орналастыруға;
9 865 мың теңге – Шідерті поселкесінде шағын футбол алаңын және балалар ойын алаңын орналастыруға;
13 630 мың теңге – Құлакөл және Құдайкөл ауылдары Теміржол ауылдық округінде және Шиқылдақ ауылында шағын футбол алаңын ағымдағы жөндеуге;
57 785 мың теңге – Солнечный поселкесіне, Шідерті поселкесіне, Бәйет ауылы Бәйет ауылдық округінде және Бозшакөл ауылы Төрт-Құдық ауылдық округінде ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
11 708 мың теңге – Солнечный поселкесі әкімі аппаратының ғимаратына, мәдени ғимараттарға тұрғындардың аз қозғалатын топтарының бейімделуін қамтамасыз етуге;
5 000 мың теңге – Сарықамыс ауылы Сарықамыс ауылдық округінде жасанды жабынды және қоршаулары бар баскетбол алаңын орналастыруға;
4 660 мың теңге – Төрт-Құдық ауылы Төрт-Құдық ауылдық округінде мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға;
1 260 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;

21 590 тысяч тенге – на установку детской игровой площадки в селе Акколь Аккольского сельского округа и селе Тортуй Экибастузского сельского округа;
9 865 тысяч тенге – на установку мини футбольного поля и детской игровой площадки в поселке Шидерты;
13 630 тысяч тенге – на текущий ремонт мини футбольного поля в селе Кулаколь и селе Кудайколь Железнодорожного сельского округа и селе Шиқылдақ;
57 785 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов поселка Солнечный, поселка Шидерты, села Байет Байетского сельского округа и села Бозщаколь Торт-Кудукского сельского округа;
11 708 тысяч тенге – на обеспечение адаптации маломобильных групп населения зданий культуры, здания аппарата акима поселка Солнечный;
5 000 тысяч тенге – на установку баскетбольной площадки с искусственным покрытием и ограждением в селе Сарыкамыс Сарыкамысского сельского округа;
4 660 тысяч тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда в селе Торт-Кудук Торт-Кудукского сельского округа;
1 260 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

73 777 мың теңге – елдi мекендердi абаттандыруға;
2 468 мың теңге – штаттан тыс қызметкерлерге еңбекақы төлеуге;
43 290 мың теңге – Шідерті поселкесі әкімі аппаратының ғимаратын жөндеуге.";
3) көрсетілген шешімнің 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Екібастұз қаласының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 483 029 мың теңге сомада бекітілсін.";
4) көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

73 777 тысяч тенге – на благоустройство населенных пунктов;
2 468 тысяч тенге – на оплату труда внештатных работников;
43 290 тысяч тенге – на ремонт здания аппарата акима поселка Шидерты.";
3) пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Экибастуза на 2024 год в сумме 483 029 тысяч тенге.";
4) приложение 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

94 272
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
94 272
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
8 096
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 096
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 374 173
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
578 419
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
578 419
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
578 419
2
Әлеуметтiк көмек
1 811 303
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 432 068
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18 276
1
2
3
4
5
6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 712
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
523 057
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 861
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
130 994
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
274 097
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
455 476
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
3 595
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
379 235
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
379 235
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
984 451
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
984 451
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114 538
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 796
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

94 272
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
94 272
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
8 096
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
8 096
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 374 173
1
Социальное обеспечение
578 419
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
578 419
005
Государственная адресная социальная помощь
578 419
2
Социальная помощь
1 811 303
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 432 068
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18 276
006
Оказание жилищной помощи
17 712
1
2
3
4
5
6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
523 057
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 861
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
130 994
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
274 097
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
455 476
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
3 595
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
379 235
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
379 235
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
984 451
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
984 451
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
114 538
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 796
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

134 150
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу
507 903
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеру, соның ішінде:
4 818
- мәдениет
2 731
- әлеуметтік қорғау
98
- мемлекеттік органдар
1 989
3.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер барлығы:
4 880 341
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы ағымдағы даму трансферттер:
4 880 341
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
2 698 155
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
179 000
көлік инфрақұрылымын дамыту
2 003 186

134 150
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
507 903
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:
4 818
- культура
2 731
- социальная защита
98
- государственные органы
1 989
3.
Всего целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
4 880 341
Целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан:
4 880 341
развитие системы водоснабжения и водоотведения
2 698 155
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
179 000
развитие транспортной инфраструктуры
2 003 186