"Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Ертіс ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 15 наурыздағы № 68/3 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 18-бабы 8) тармақшасына, 124-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" № 590 қаулысына сәйкес, Ертіс ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережесі бекітілсін.
2. Ертіс ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 13 маусымдағы "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережесін бекіту туралы" № 128/4 қаулысы жойылсын.
3. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
осы қаулыны ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер электрондық түрдегі эталондық бақылау банкіне қосу үшін Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынына жолдансын;
осы қаулыны Ертіс ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылсын;
осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шаралар қолдансын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімінің басшысы Г.Ж. Сағитоваға жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б. Шәріпов
Ертіс ауданы әкімдігінің
2024 жылғы 15 наурыздағы
№ 68/3 қаулысымен
бекітілген
"Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұданәрі – "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі"ММ) Ертіс ауданының аумағында экономика және бюджеттік жоспарлау саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі"ММ ведомстволары жоқ.
3. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентiмен Үкiметiнiң актiлерiне, өзгеде нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақосы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района"
Постановление акимата Иртышского района Павлодарской области от 15 марта 2024 года № 68/3
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 8) статьи 18, статьей 124 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", акимат Иртышского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района".
2. Постановление акимата Иртышского района от 13 июня 2023 года № 128/4 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района отменить.
3. Государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" в установленном законодательством порядке обеспечить:
направление настоящего постановления в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
размещение настоящего постановления на Интернет-ресурсе акимата Иртышского района;
принятие иных необходимых мер вытекающих из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя отдела экономики и бюджетного планирования Иртышского района Сагитову Г.Ж.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Б. Шарипов
Утверждено
постановлением акимата
Иртышского района от
15 марта 2024 года
№ 68/3
Положение о государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" (далее - ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района") является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере экономики и бюджетного планирования на территории Иртышского района.
2. ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" ведомств не имеет.
3. ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады ,Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және өз атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес белгіленген үлгідегі бланкілер, қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарды өз атынан жасайды.
6. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ, егер оған Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актiлермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жерi: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140500, Ертіс ауданы, Ертіс ауылы, Желтоқсан көшесі, 104 ғимарат.
10. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ жұмыс тәртібі: дүйсенбі-жұма сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі-жексенбі.
11. Заңды тұлғаның толық атауы:мемлекеттік тілде "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттiк мекемесi, орыс тілінде государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района".
12. Мемлекет Ертіс ауданы әкімдігі тұлғасында "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ құрылтайшысы болып табылады.
13. Осы Ереже "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына және Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.

4. ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" является юридическим лицом в организационно - правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском и русском языках, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан.
5. ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
7. ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" и другими актами законодательства Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" утверждаются в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан".
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Павлодарская область, 140500, Иртышский район, село Иртышск, улица Желтоксан, 104.
10. Режим работы ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района": понедельник-пятница с 9.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
11. Полное наименование юридического лица: на государственном языке "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі, на русском языке государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района".
12. Учредителем ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" является государство в лице акимата Иртышского района.
13. Настоящее положение является учредительным документом ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района".
14. Финансирование деятельности ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" осуществляется из местного бюджета в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".

15. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ кәсiпкерлiк субъектiлерiмен "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ өкілеттіктері болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынас жасауға тыйым салынады.
Егер "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ заңнамалық актiлермен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда алынған кiрiс Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгеленбесе, мемлекеттік бюджетке жiберiледi.
2-тарау. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ мақсаты, қызметінің нысанасы, міндеттері мен өкілеттіктері
16. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ мақсаты ауданның әлеуметтік-экономикалық дамуының стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын, негізгі бағыттарын қалыптастыру, мемлекеттің экономикалық және бюджеттік саясатын іске асыру мәселелері бойынша атқарушы органдарды үйлестіру, орта мерзімді кезеңге арналған аудандық бюджет пен ауылдық округтер бюджетінің болжамды көрсеткіштерін жоспарлау болып табылады.
17. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ қызметінің нысанасы аудандық деңгейде экономикалық және бюджеттік жоспарлау мәселелерінде мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
18. Міндеттері:
1) Ертіс ауданының әлеуметтік-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын қалыптастыру;
2) Ертіс ауданының бюджеттік және инвестициялық саясатын қалыптастыру;
3) Ертіс ауданның жергілікті мемлекеттік басқарудың тиімді құрылымын қалыптастыру;
4) аймақтық дамыту саласындағы саясатты іске асыру.
5) ертіс ауданының әлеуметтік-экономикалық даму болжамын ескере отырып, жоспарлы кезеңге жергілікті бюджетке түсетін түсімдердің көлемін айқындау жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
6) жоспарлы кезеңге арналған аудан бюджетінің және ауданның ауылдар мен ауылдық округтер бюджетінің жобасын әзірлеу және тиісті қаржы жылына арналған бюджетті нақтылау, түзету жөнінде ұсыныстар енгізу.
19. Өкілеттіктері:
1) Құқықтары:
1. Ертіс ауданы әкімдігінің және әкімінің қарауына ұсыныстар енгізуге:
Ертіс ауданының әлеуметтік-экономикалық даму мақсаттары, басымдықтары мен стратегиясы бойынша;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдар бойынша өздері қабылдаған актілерге өзгерістер енгізу немесе Ертіс ауданының қолданыстағы даму стратегиясын іске асыруға кедергі келтіретін актілердің күшін жою туралы;
2. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен, ұйымдармен, кәсіпорындармен, лауазымды тұлғалармен және азаматтармен белгіленген тәртіппен ақпарат сұратуға және алуға;

15. ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района".
Если ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет.
Глава 2. Цель, предмет деятельности, задачи и полномочия ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района"
16. Целью ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" является формирование стратегических целей и приоритетов, основных направлений социально-экономического развития района, координация исполнительных органов по вопросам реализации экономической и бюджетной политики государства, планирование прогнозных показателей бюджета района и бюджета сел и сельских округов района на среднесрочный период.
17. Предметом деятельности ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" является осуществление на районном уровне государственной политики в вопросах экономического и бюджетного планирования.
18. Задачи:
1) формирование основных направлений социально-экономической политики Иртышского района;
2) формирование бюджетной и инвестиционной политики Иртышского района;
3) формирование эффективной структуры местного государственного управления района;
4) реализация политики в сфере регионального развития;
5) разработка предложений по определению объемов поступлений в местный бюджет на плановый период с учетом прогноза социально-экономического развития Иртышского района;
6) разработка проекта бюджета района и бюджета сел и сельских округов района на плановый период, и внесение предложений по уточнению, корректировке бюджета на соответствующий финансовый год.
19. Полномочия:
1) Права:
1. вносить на рассмотрение акимата и акима Иртышского района предложения:
по целям, приоритетам и стратегии социально - экономического развития Иртышского района;
по исполнительным органам, финансируемым из местных бюджетов, о внесении изменений в принятые ими акты или отмене актов, препятствующих реализации действующей стратегии развития Иртышского района;
2. запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, организациями, предприятиями, должностными лицами и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района";

3. жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын жергілікті атқарушы органдарға Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасын орындау және қолдану жөніндегі тапсырмалар беруге;
4. басшыларының келісімі бойынша жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын басқа да атқарушы органдардың мамандарын жұмысқа тарту;
5. осы Ережеде белгіленген өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдарда, сотта "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ мүдделерін ұсыну;
6. Өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасуға;
2) Міндеттері:
1. Қазақстан Республикасының заңдарына және нормативтік құқықтық актілерге сәйкес қызметін жүзеге асыруға құқылы;
2. Ертіс ауданының әлеуметтік-экономикалық дамуының бағдарламалық және стратегиялық құжаттарын әзірлеу;
3. мемлекеттік жоспарлау жүйесін іске асыруды қамтамасыз ету;
4. бюджеттік параметрлерді қажеттілік бойынша түзету;
5. қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік мекеменің бухгалтерлік есебін және қаржылық есептілігін жүргізу;
6. нормативтік құқықтық актілерге сәйкес өзіне бекітілген коммуналдық мүліктің сақталуын қамтамасыз ету;
7. мекеме қызметкерлерінің кепілді еңбек жағдайлары мен әлеуметтік қорғау шараларын қамтамасыз ету.
20. Функциялары:
1) ауданның әлеуметтік-экономикалық даму басымдықтарын қалыптастыру;
2) бес жылдық мерзімге ауданның әлеуметтік-экономикалық даму болжамын нақтылау, жыл сайын әзірлеу, соның ішінде ауданның бюджеттік инвестияларының басымды тізімі мен бюджеттік параметрлері;
3) мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарын, оның ішінде ауылдық округтер бюджеттерінің жобаларын әзірлеу бойынша ауданның атқарушы органдарының жұмысын үйлестіру, әдіснамалық сүйемелдеу;
4) аудандардың әлеуметтік-экономикалық дамуына мониторинг жүргізу және өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес АЕМ-ді объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету деңгейін айқындау;
5) облыстың даму жоспарын, оны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлеу, түзету, мониторингілеу;
6) "Ауыл – ел бесігі" арнайы жобасын іске асыру;
7) аудан әкімінің облыс әкімімен кезекті қаржы жылына арналған облыстық рейтингінің мониторингі;
8) жергілікті мемлекеттік органдардың құрылымдық және функционалдық шолулар жүргізуін ұйымдастыру:
- өкілеттіктерді шектеу бойынша жергілікті мемлекеттік органдарға ұсыныстар әзірлеу;
- мемлекеттік функцияларды бәсекелестік ортаға беру;
- жергілікті атқарушы органдардың оңтайлы штат санын анықтау;
9) Жергілікті атқарушы органдардың басқару құрылымы мен схемасы бойынша ұсыныстар қалыптастыру;
10) атқарушы органдардың қызметтік және кезекші көлігінің лимитін бөлу бойынша аудан әкімі өкімінің жобасын әзірлеу және келісу;

3. давать местным исполнительным органам - финансируемым из местного бюджета, поручения по исполнению и применению бюджетного законодательства Республики Казахстан;
4. привлекать к работе специалистов других исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, по согласованию с их руководителями;
5. представлять интересы ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" в государственных органах, суде в пределах своей компетенции, установленной настоящим положением;
6. заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
2) Обязанности:
1. осуществлять деятельность в соответствии с законами Республики Казахстан и нормативными правовыми актами;
2. разработка программных и стратегических документов социально-экономического развития Иртышского района;
3. обеспечение реализации системы государственного планирования;
4. корректировка бюджетных параметров по необходимости;
5. вести бухгалтерский учет и финансовую отчетность государственного учреждения в соответствии с действующим законодательством;
6. обеспечивать сохранность закрепленного за ним коммунального имущества в соответствии с нормативными правовыми актами;
7. обеспечить гарантированные условия труда и меры социальной защиты работников учреждения.
20. Функции:
1) формирование приоритетов социально-экономического развития района;
2) ежегодная разработка, уточнение прогноза социально-экономического развития района на пятилетний срок, в том числе бюджетных параметров и перечня приоритетных бюджетных инвестиций района;
3) методологическое сопровождение, координация работы исполнительных органов района по разработке документов Системы государственного планирования.
4) проведение мониторинга социально-экономического развития районах и определения уровня обеспеченности СНП объектами и услугами (благами) в соответствии с Системой региональных стандартов;
5) разработка, корректировка, мониторинг Плана развития области, Плана мероприятий по ее реализации;
6) реализация специального проекта "Ауыл – Ел бесігі";
7) мониторинг областного Рейтинга акима района с акимом области на очередной финансовый год;
8) организация проведения местными государственными органами структурных и функциональных обзоров для:
- выработки предложений в местные госорганы по разграничению полномочий;
- передачи государственных функций в конкурентную среду;
- определение оптимальной штатной численности местных исполнительных органов;
9) формирование предложений по структуре и схеме управления местных исполнительных органов;
10) разработка и согласование проекта распоряжения акима района по распределению лимита служебного и дежурного транспорта исполнительных органов;

11) Жергілікті атқарушы органдармен, аумақтық мемлекеттік кіріс органдарымен бірлесіп (келісім бойынша) жергілікті бюджет кірістерін болжауды жүзеге асыру;
12) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің жоспарлы үш жылдық кезеңге арналған шығыстарының лимиттерін айқындау;
13) аудандық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және ауданның ауылдары мен ауылдық округтері әкімдері аппараттарының бюджеттік өтінімдерін қарау;
14) аудандық бюджет комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты үйлестіреді;
15) аудандық мәслихат шешімінің және аудан әкімдігінің тиісті қаржы жылына арналған аудан бюджетін және ауданның ауылдар мен ауылдық округтер бюджетін бекіту, нақтылау және түзету туралы қаулысының жобаларын әзірлеу;
16) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ауданның ауылдық елді мекендеріне жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар мен ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну бойынша Мемлекеттік қызмет көрсету;
17) ауданның ауылдық елді мекендеріне жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар мен ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну;
18) бюджеттік жоба бойынша экономикалық қорытындылар дайындау;
19) заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары, оның ішінде концессиялық жобалар арқылы жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалар мен бюджеттік инвестициялардың іске асырылуын мониторингілеу және бағалау;
20) іске асыруға жоспарланатын мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің жергілікті жобаларының тізбесін қалыптастыру;
21) перспективалы ауылдарды айқындау әдістемесі бойынша тірек, спутниктік және шекара маңындағы ауылдық елді мекендердің тізбесін айқындау;
22) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алуды және қарауды, бөлім басшысының азаматтарды жеке қабылдауын жүргізуді қамтамасыз етеді;
23) "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ құжаттамалық қамтамасыз ету жүйесін ұйымдастыру, жүргізу және жетілдіру;
24) "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ ақпараттық ресурстар жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
25) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік сатып алу рәсімдерін ұйымдастыру және өткізу, мемлекеттік сатып алу бойынша есептілікті жасау және "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ Мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарын әзірлеу;

11) осуществление совместно с местными исполнительными органами, территориальными органами государственных доходов (по согласованию) прогнозирования доходов местного бюджета;
12) определение лимитов расходов администраторов бюджетных программ на плановый трехлетний период;
13) рассмотрение бюджетных заявок администраторов районных бюджетных программ и аппаратов акимов сел и сельских округов района;
14) координирует работу по обеспечению деятельности районной бюджетной комиссии;
15) разработка проектов решения районного маслихата и постановления акимата района об утверждении, уточнении и корректировке бюджета района и бюджета сел и сельских округов района на соответствующий финансовый год;
16) оказание государственной услуги по предоставлению мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел и сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты района соответствии с законодательством Республики Казахстан;
17) предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел и сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты района;
18) подготовка экономических заключений по бюджетным проектом;
19) мониторинг и оценка реализации местных бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов;
20) формирование перечня местных проектов государственно-частного партнерства, планируемых к реализации;
21) определение перечня опорных, спутниковых и приграничных сельских населенных пунктов по методике определения перспективных сел;
22) обеспечивает учет и рассмотрение обращений физических и юридических лиц, проведение личного приема граждан руководителем отдела;
23) организация, ведение и совершенствование системы документационного обеспечения ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района";
24) обеспечение функционирования в ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" системы информационных ресурсов;
25) организация и проведение процедур государственных закупок, составление отчетности по государственным закупкам и разработка годового плана государственных закупок ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" в соответствии с действующим законодательством;

26) "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ әкімшісі болып табылатын бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру жоспарларын қалыптастыру, бекіту және орындау, бухгалтерлік есеп пен есептілікті ұйымдастыруды қамтамасыз ету;
3-тарау. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
21. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ басқаруды бірінші басшы жүзеге асырады, ол "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
22. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
23. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ бірінші басшысында орынбасарлар жоқ.
24. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ бiрiншi басшысының өкілеттіктері:
1) аудан әкімдігінің бекітуіне "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ туралы Ережені және оған өзгерістер мен толықтыруларды енгізуін ұсынады;
2) "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ жұмысын ұйымдастырады, оның қызметіне басшылықты жүзеге асырады, "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі"ММ жүктелген міндеттерді орындауға және оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауаптылықта болады;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) Қазақстан Республикасы заңнамамен белгіленген тәртіпте "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ қызметкерлерін мадақтайды, материалдық көмек көрсетуді және оған тәртіптік жазалар қолданады;
5) өзінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша нұсқаулықтар береді және бұйрықтар шығарады;
6) "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
7) "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес барлық мемлекеттік органдарда, сотта және меншік нысанына қарамастан басқа да ұйымдарда мүддесін ұсынады;
8) мемлекеттік мекеменің қызметкерлерінің қатысуымен мәжілістер өткізеді;
9) "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ келешектегі және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;

26) обеспечение организации бухгалтерского учета и отчетности, формирование, утверждение и исполнение планов финансирования бюджетных программ, администратором которых является ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района";
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района"
21. Руководство ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" задач и осуществление им своих полномочий.
22. Первый руководитель ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
23. Первый руководитель ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" заместителей не имеет.
24. Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района":
1) представляет на утверждение акимата района Положение ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" внесение в него изменений и дополнений;
2) организует работу ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района", осуществляет руководство его деятельностью, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" задач и осуществление им своих функций;
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан поощрение работников ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
5) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию;
6) утверждает должностные инструкции работников ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района";
7) представляет ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" во всех государственных органах, суде и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) проводит совещания с участием работников государственного учреждения;
9) утверждает перспективные и текущие планы работы ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района";

10) "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ қызметкерлерін іссапарға жібереді;
11) азаматтардың жеке қабылдауын жүзеге асырады;
12) барлық мемлекеттік органдарда, сотта және өзге ұйымдарда меншік нысанына қарамастан Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ мүддесін қорғау құқығына сенім хат береді;
13) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және оған дербес жауап береді;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да өкілеттікті жүзеге асырады.
"Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ бiрiншi басшысы болмаған кезеңде, оның өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
25. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ коммуналдық мүлікті басқару уәкілетті органы (жергілікті атқарушы органы) арасындағы қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамамен реттеледі.
26. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ тиісті саласының уәкілетті органы (жергілікті атқарушы органы) арасындағы қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамамен реттеледі.
27. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ еңбек ұжымы өзара қарым-қатынас мемлекеттік қызмет туралы заңнамасымен, Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне және ұжымдық шартқа сәйкес белгіленеді.
4-тарау. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ мүлкi
28. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ заңнамада көзделген жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
"Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сонымен қатар өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында және Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
29. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ бекiтiлген мүлiк аудандық коммуналдық меншiкке жатады.
30. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ, егер бюджет заңнамасында және Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңында өзгеше белгіленбесе, өзіне бекітілген мүлікті және оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

10) отправляет сотрудников ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" в командировки;
11) проводит личный прием граждан;
12) выдает доверенности на право представления интересов ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" во всех государственных органах, суде и иных организациях, независимо от форм собственности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
13) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
14) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Взаимоотношение между ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом района) регулируется действующим законодательством Республики Казахстан;
26. Взаимоотношение между ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом района) регулируется действующим законодательством Республики Казахстан;
27. Взаимоотношение между ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" и трудовым коллективом определяется в соответствии с законодательством о государственной службы, Трудовым Кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
Глава 4. Имущество ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района"
28. ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" имеет на праве оперативного управления обособленное имуществом.
Имущество ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных бюджетным законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
29. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района", относится к районной коммунальной собственности.
30. ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено бюджетным законодательством и Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".

5-тарау. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату
31. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
32. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ қысқартылған кезде несиегерлердің талаптарын қанағаттандырғыннан кейін қалған мүлік аудандық коммуналдық меншігінде қалады.
33. "Ертіс ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" ММ қарамағында ұйымдар жоқ.

Глава 5. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района"
31. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" осуществляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
32. При упразднении ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в районной коммунальной собственности.
33. ГУ "Отдел экономики и бюджетного планирования Иртышского района" организаций, находящиеся в ведении не имеет.