2025 – 2027 жылдарға арналған Ертіс аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 108-29-8 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7375189 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1366853 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22369 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2775 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5983192 мың теңге;
2) шығындар – 7375189 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48118 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 82572 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34454 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -48118 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 48118 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған Ертіс аудандық бюджетінде 1054502 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі көзделсін.
3. Аудандық бюджеттен Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 2025 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 347032 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі –21956 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 28300 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 29944 мың теңге;
Голубовка ауылы – 31470 мың теңге;
Ертіс ауылы –35981 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 33311 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 24433 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 28080 мың теңге;
Майқоңыр ауылы – 29014 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 30676 мың теңге;
Северный ауылдық округі –23565 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 30302 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетінде Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
260 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
110887 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға";
4417 мың теңге – ауылдық елді мекендердегі көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
32000 мың теңге - ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша іс - шаралар өткізуге;
327885 мың теңге - ауылдық елді мекендер көшелерінің автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге.

Об Иртышском районном бюджете на 2025 – 2027 годы
Решение Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 25 декабря 2024 года № 108-29-8
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7375189 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1366853 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22369 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2775 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5983192 тысячи тенге;
2) затраты – 7375189 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48118 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 82572 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34454 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -48118 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 48118 тысяч тенге.
2. Предусмотреть в Иртышском районном бюджете на 2025 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1054502 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сҰл и сельских округов Иртышского района в общей сумме 347032 тысячи тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 21956 тысяч тенге;
Амангельдинский сельский округ – 28300 тысяч тенге;
Байзаковский сельский округ – 29944 тысячи тенге;
село Голубовка – 31470 тысяч тенге;
село Иртышск – 35981 тысяча тенге;
Каракудукский сельский округ – 33311 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 24433 тысячи тенге;
Кызылжарский сельский округ – 28080 тысяч тенге;
село Майконыр – 29014 тысяч тенге;
Панфиловский сельский округ – 30676 тысяч тенге;
Северный сельский округ – 23565 тысяч тенге;
Селетинский сельский округ – 30302 тысячи тенге.
4. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2025 год бюджетам сҰл и сельских округов Иртышского района в следующих объемах:
260 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
110887 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
4417 тысяч тенге – на текущий ремонт уличного освещения в сельских населенных пунктах;
32000 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству сельских населенных пунктов;
327885 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в сельских населенных пунктах.

5. Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
6. Аудандық жергілікті атқарушы органның 2025 жылға арналған резерві 13034 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ертіс аудандық мәслихатының төрағасы Б. Шингисов
Ертіс аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
25 желтоқсандағы

5. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сҰл и сельских округов Иртышского района определяется на основании постановления акимата района.
6. Утвердить на 2025 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 13034 тысячи тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Иртышского районного маслихата Б. Шингисов
Приложение 1
к решению Иртышского
районного маслихата
от 25 декабря 2024 года