"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына немесе медициналық бұйымның техникалық сипаттамасына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 4 тамыздағы № ҚР ДСМ-96 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2024 жылғы 24 қыркүйектегі № 671 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына немесе медициналық бұйымның техникалық сипаттамасына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 4 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-96 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24253 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшамен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына шекті бағаларда:
реттік нөмірі 87-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
87
J01CA01
Ампициллин
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ 1000 мг
ампула
61,39
";
реттік нөмірі 335-жол мынадай редакцияда жазылсын::
"
88
J01CA01
Ампициллин
инъекция үшін ерітінді
дайындауға арналған ұнтақ 500 мг
ампула
53,03
";
реттік нөмірі 335-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
335
N05BA01
Диазепам
бұлшықет ішіне және вена ішіне қолдануға арналған ерітінді 5 мг/мл 2 мл
ампула
221,84
";
реттік нөмірі 950-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
950
A11HA02
Пиридоксин гидрохлориді
инъекцияға арналған ерітінді 5% 1 мл
ампула
31,62
";
реттік нөмірі 1292-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1292
J01DB04
Цефазолин
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ 1 г
құты
130,01
";
реттік нөмірі 1314-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1314
B03BA01
Цианокобаламин
инъекцияға арналған ерітінді 500 мкг/мл 1 мл
ампула
33,17
";
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмек саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
2) осы бұйрық қабылданған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оның орыс қазақ және тілдерінде электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 сентября 2021 года № ҚР ДСМ-96 "Об утверждении предельных цен на международное непатентованное наименование лекарственного средства или техническую характеристику медицинского изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 сентября 2024 года № 671
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 сентября 2021 года № ҚР ДСМ-96 "Об утверждении предельных цен на международное непатентованное наименование лекарственного средства или техническую характеристику медицинского изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24253) следующие изменения:
в предельных ценах на международное непатентованное наименование лекарственного средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приложением 1 к указанному приказу:
строку, порядковый номер 87, изложить в следующей редакции:
"
87
J01CA01
Ампициллин
порошок для приготовления раствора для инъекций 1000 мг
флакон
61,39
";
строку, порядковый номер 88, изложить в следующей редакции:
"
88
J01CA01
Ампициллин
порошок для приготовления раствора для инъекций 500 мг
флакон
53,03
";
строку, порядковый номер 335, изложить в следующей редакции:
"
335
N05BA01
Диазепам
раствор для внутримышечного и внутривенного применения 5мг/мл 2мл
ампула
221,84
";
строку, порядковый номер 950, изложить в следующей редакции:
"
950
A11HA02
Пиридоксина гидрохлорид
раствор для инъекции 5% 1 мл
ампула
31,62
";
строку, порядковый номер 1292, изложить в следующей редакции:
"
1292
J01DB04
Цефазолин
порошок для приготовления раствора для инъекций 1 г
флакон
130,01
";
строку, порядковый номер 1314, изложить в следующей редакции:
"
1314
B03BA01
Цианокобаламин
раствор для инъекций 500 мкг/мл 1 мл
ампула
33,17
".
2. Департаменту лекарственной политики Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
2) в течение пяти календарных дней со дня принятия настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
А. Әлназарова

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова