Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 9/1 "Солтүстік Қазақстан облысының 2024 – 2026 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2024 жылғы 23 сәуірдегі № 13/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысының 2024 – 2026 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 9/1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысының 2024 – 2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 445 917 822,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 64 717 055,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 030 205 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 028 мың тенге;
трансферттер түсімі – 378 157 533,9 мың теңге;
2) шығындар – 448 945 319,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10 381 832,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 24 259 572,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 877 740,1 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 148 560 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 148 560 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 557 889,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 557 889,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 18 510 757 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 25 501 387,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 20 548 520 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2023 года № 9/1 "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2024 – 2026 годы"
Решение маслихата Северо-Казахстанской области от 23 апреля 2024 года № 13/1
Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2024 – 2026 годы" от 15 декабря 2023 года № 9/1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2024 – 2026 годы согласно приложению 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 445 917 822,7 тысячи тенге:
налоговые поступления – 64 717 055,8 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 3 030 205 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 028 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 378 157 533,9 тысячи тенге;
2) затраты – 448 945 319,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 381 832,6 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 24 259 572,7 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 877 740,1 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 148 560 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 148 560 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 557 889,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 557 889,1 тысячи тенге:
поступление займов – 18 510 757 тысяч тенге;
погашение займов – 25 501 387,9 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20 548 520 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

157 687
287
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы уәкілетті органдардың аумақтық органы
641 949
002
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің күрделі шығыстары
504 490
004
Облыстық ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
137 459
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
12 027 145,4
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
12 027 145,4
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 302 673,4
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
6 195
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
718 277
04
Бiлiм беру
169 926 218,2
120
Облыс әкімінің аппараты
4 533
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
4 533
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
573 435
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
257 394
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
113 830
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
202 211
261
Облыстың білім басқармасы
150 897 471,1
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
744 038,4
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
4 135 837
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
230 620
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
800 000
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
2 589 112
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
136 576
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
984 767
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
30 946
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
68 000
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
10 348 713
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 858 288
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау

157 687
287
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, гражданской обороны, финансируемый из областного бюджета
641 949
002
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
504 490
004
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
137 459
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
12 027 145,4
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
12 027 145,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
11 302 673,4
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
6 195
006
Капитальные расходы государственного органа
718 277
04
Образование
169 926 218,2
120
Аппарат акима области
4 533
019
Обучение участников избирательного процесса
4 533
253
Управление здравоохранения области
573 435
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
257 394
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
113 830
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
202 211
261
Управление образования области
150 897 471,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
744 038,4
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
4 135 837
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
230 620
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
800 000
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
2 589 112
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
136 576
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
984 767
013
Капитальные расходы государственного органа
30 946
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
68 000
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
10 348 713
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 858 288
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

218 667
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
3 705 909,3
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
99 362
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 363 094,3
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
6 081 063
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
83 415 731,1
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
363 594
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақшалай қаражат төлемі
6 648
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
263 204
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
11 099 569
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
16 353 732
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
6 219 856,4
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
5 156 641,4
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
1 063 215
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
12 230 922,7
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
1 213 383
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 381 675,2
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
47 991,3
082
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 744 478
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
7 843 395,2
05
Денсаулық сақтау
11 830 005,9
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
9 795 129,2
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
243 934
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
319 660
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
25 048
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
113 935
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
239
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
65 355
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау

218 667
055
Дополнительное образование для детей и юношества
3 705 909,3
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
99 362
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 363 094,3
081
Дошкольное воспитание и обучение
6 081 063
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
83 415 731,1
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
363 594
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 648
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
263 204
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
11 099 569
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
16 353 732
285
Управление физической культуры и спорта области
6 219 856,4
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
5 156 641,4
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
1 063 215
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
12 230 922,7
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
1 213 383
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 381 675,2
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
47 991,3
082
Строительство и реконструкция объектов высшего и послевузовского образования
1 744 478
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
7 843 395,2
05
Здравоохранение
11 830 005,9
253
Управление здравоохранения области
9 795 129,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
243 934
006
Услуги по охране материнства и детства
319 660
007
Пропаганда здорового образа жизни
25 048
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
113 935
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
239
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
65 355
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников

415 000
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
775 805
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
145 059
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 567 361,2
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
342 423
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
454 577
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
326 733
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 034 876,7
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 034 876,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
19 938 099,1
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
17 812 861,1
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
248 869
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 251 938
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
69 515,8
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 404
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
156 764
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 966 490,5
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
140 021
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

415 000
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
775 805
029
Областные базы специального медицинского снабжения
145 059
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 567 361,2
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
342 423
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
454 577
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
326 733
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 034 876,7
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 034 876,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
19 938 099,1
256
Управление координации занятости и социальных программ области
17 812 861,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
248 869
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 251 938
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
69 515,8
007
Капитальные расходы государственного органа
12 404
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
156 764
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 966 490,5
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
140 021
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

186 771,9
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
186 771,9
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
186 771,9
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
71 626 383,8
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
5 718 384,1
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
153 329
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
10 150
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
4 933 705
006
Жануарлар дүниесін қорғау
67 561
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
67 463
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 435,1
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
18 000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
422 910
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
20 000
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
9 391
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
9 440
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 922 068
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
206 625
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
573 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
10 869
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
50 218
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
116 738
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
184 072
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 215 241
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
49 205
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)

186 771,9
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
186 771,9
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
186 771,9
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
71 626 383,8
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
5 718 384,1
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
153 329
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
10 150
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
4 933 705
006
Охрана животного мира
67 561
008
Мероприятия по охране окружающей среды
67 463
013
Капитальные расходы государственного органа
6 435,1
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
18 000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
422 910
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
20 000
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
9 391
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
9 440
719
Управление ветеринарии области
3 922 068
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
206 625
003
Капитальные расходы государственного органа
573 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
10 869
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
50 218
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
116 738
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
184 072
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 215 241
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
49 205
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

76 561
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
2 154
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
22 445
035
Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
17 997
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
331 920
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
65 023
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
61 985 931,7
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
858 767
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 819 303
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
11 264 650
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
50 000
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
20 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
165 945
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
2 835
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
7 369 863
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
18 653 530
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
10 005 442
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 443 321
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
2 278 301
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
53 974,7
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15 326 601,9
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
15 201 512,9
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
239 051
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
33 580
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

76 561
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
2 154
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
22 445
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
17 997
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
331 920
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
65 023
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
61 985 931,7
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
858 767
002
Субсидирование развития семеноводства
1 819 303
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
11 264 650
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
50 000
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
20 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
165 945
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 835
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
7 369 863
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
18 653 530
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
10 005 442
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 443 321
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
2 278 301
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
53 974,7
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15 326 601,9
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
15 201 512,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
239 051
003
Капитальные расходы государственного органа
33 580
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

427 216
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
55 381
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
55 381
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
5 432 889,6
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
2 802 649,1
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
2 630 240,5
727
Облыстың экономика басқармасы
26 235
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
26 235
14
Борышқа қызмет көрсету
1 745 459
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 745 459
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
1 739 119
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
6 340
15
Трансферттер
18 531 332,9
257
Облыстың қаржы басқармасы
18 531 332,9
007
Субвенциялар
18 110 303
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
137 989,2
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
66 273
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
216 767,7
3) Таза бюджеттік кредиттеу
10 381 832,6
Бюджеттік кредиттер
24 259 572,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
680 000
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
680 000
063
Жастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
680 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
13 525 898,7
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
93 813
087
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
93 813
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
13 432 085,7
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
13 432 085,7
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

427 216
285
Управление физической культуры и спорта области
55 381
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
55 381
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
5 432 889,6
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
2 802 649,1
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 630 240,5
727
Управление экономики области
26 235
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
26 235
14
Обслуживание долга
1 745 459
257
Управление финансов области
1 745 459
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
1 739 119
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
6 340
15
Трансферты
18 531 332,9
257
Управление финансов области
18 531 332,9
007
Субвенции
18 110 303
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
137 989,2
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
66 273
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
216 767,7
3) Чистое бюджетное кредитование
10 381 832,6
Бюджетные кредиты
24 259 572,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
680 000
256
Управление координации занятости и социальных программ области
680 000
063
Предоставление бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
680 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
13 525 898,7
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
93 813
087
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
93 813
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
13 432 085,7
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
13 432 085,7
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения