Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 9/1 "Солтүстік Қазақстан облысының 2024 – 2026 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2024 жылғы 31 мамырдағы № 14/1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысының 2024 – 2026 жылдарға арналған облыстық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 9/1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысының 2024 – 2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 448 887 888,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 67 004 093,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 687 175,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 39 085 мың тенге;
трансферттер түсімі – 378 157 533,9 мың теңге;
2) шығындар – 456 454 221,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8 722 907,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22 630 582,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 907 674,6 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16 289 241,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 289 241,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 16 510 757 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 770 035,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 20 548 520 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 15 декабря 2023 года № 9/1 "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2024 – 2026 годы"
Решение маслихата Северо-Казахстанской области от 31 мая 2024 года № 14/1
Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2024 – 2026 годы" от 15 декабря 2023 года № 9/1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2024 – 2026 годы согласно приложению 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 448 887 888,2 тысячи тенге:
налоговые поступления – 67 004 093,6 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 3 687 175,7 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 39 085 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 378 157 533,9 тысячи тенге;
2) затраты – 456 454 221,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 722 907,5 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 630 582,1 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 907 674,6 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16 289 241,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 289 241,1 тысячи тенге:
поступление займов – 16 510 757 тысяч тенге;
погашение займов – 20 770 035,9 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 20 548 520 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

10 355 169
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 858 288
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
212 211
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
3 923 415,4
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
103 275
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 244 159,3
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
6 931 063
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
82 861 524,1
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
363 594
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақшалай қаражат төлемі
6 648
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
263 204
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
11 255 656
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
16 353 732
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
6 260 950,4
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
5 197 735,4
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
1 063 215
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
12 308 885
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
1 213 383
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 460 703,9
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
47 991,3
082
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 744 478
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
7 842 328,8
05
Денсаулық сақтау
12 082 694,7
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
9 994 144,6
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
243 934
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
319 660
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
25 048
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру

10 355 169
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 858 288
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
212 211
055
Дополнительное образование для детей и юношества
3 923 415,4
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
103 275
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 244 159,3
081
Дошкольное воспитание и обучение
6 931 063
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
82 861 524,1
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
363 594
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 648
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
263 204
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
11 255 656
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
16 353 732
285
Управление физической культуры и спорта области
6 260 950,4
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
5 197 735,4
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
1 063 215
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
12 308 885
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
1 213 383
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 460 703,9
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
47 991,3
082
Строительство и реконструкция объектов высшего и послевузовского образования
1 744 478
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
7 842 328,8
05
Здравоохранение
12 082 694,7
253
Управление здравоохранения области
9 994 144,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
243 934
006
Услуги по охране материнства и детства
319 660
007
Пропаганда здорового образа жизни
25 048
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан

113 935
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
239
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
65 355
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
415 000
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
781 549,4
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
145 059
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 622 549,1
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
342 423
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
592 660,1
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
326 733
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 088 550,1
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 088 550,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
19 641 831,4
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
17 516 593,4
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
248 869
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 251 938
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
69 515,8
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 404
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
156 764
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 966 490,5
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

113 935
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
239
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
65 355
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
415 000
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
781 549,4
029
Областные базы специального медицинского снабжения
145 059
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 622 549,1
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
342 423
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
592 660,1
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
326 733
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 088 550,1
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 088 550,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
19 641 831,4
256
Управление координации занятости и социальных программ области
17 516 593,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
248 869
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 251 938
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
69 515,8
007
Капитальные расходы государственного органа
12 404
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
156 764
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 966 490,5
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах

140 021
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
677 575
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
77 478,1
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
322
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
19 050
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
3 066 821
062
Біліктілік жүйесін дамыту
3 987
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 206 877,1
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
25 500
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
220 449
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
4 744 973
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
15 506
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 612 052,9
261
Облыстың білім басқармасы
1 994 400
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 565 758
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
235 258
095
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
144 712
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
48 672
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
20 000
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
20 000
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
110 838
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
110 838
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
29 435 601,1
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
29 435 601,1
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
133 670
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19 571
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау

140 021
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
677 575
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
77 478,1
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
322
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
19 050
061
Cодействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
3 066 821
062
Развитие системы квалификаций
3 987
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 206 877,1
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
25 500
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
220 449
068
Программа занятости
4 744 973
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
15 506
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 612 052,9
261
Управление образования области
1 994 400
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 565 758
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
235 258
095
Содержание детей школьного возраста из отдаленных населенных пунктов, переданных временной семье
144 712
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
48 672
263
Управление внутренней политики области
20 000
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
20 000
298
Управление государственной инспекции труда области
110 838
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
110 838
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
29 435 601,1
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
29 435 601,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
133 670
005
Капитальные расходы государственного органа
19 571
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения

675 881
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 337 603
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 743 581,2
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
186 771,9
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
186 771,9
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
186 771,9
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
70 531 861,8
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
4 623 862,1
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
153 329
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
10 150
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
3 824 002
006
Жануарлар дүниесін қорғау
67 561
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
67 463
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 435,1
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
18 000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
438 091
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
20 000
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
9 391
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
9 440
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 922 068
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
220 625
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
576 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
10 869
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
50 218
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
116 738
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
184 072
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 215 241
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

675 881
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 337 603
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 743 581,2
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
186 771,9
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
186 771,9
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
186 771,9
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
70 531 861,8
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
4 623 862,1
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
153 329
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
10 150
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
3 824 002
006
Охрана животного мира
67 561
008
Мероприятия по охране окружающей среды
67 463
013
Капитальные расходы государственного органа
6 435,1
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
18 000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
438 091
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
20 000
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
9 391
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
9 440
719
Управление ветеринарии области
3 922 068
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
220 625
003
Капитальные расходы государственного органа
576 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
10 869
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
50 218
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
116 738
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
184 072
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 215 241
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

35 205
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
76 561
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
2 154
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
22 445
035
Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
17 997
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
328 920
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
65 023
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
61 985 931,7
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
858 767
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 819 303
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
11 264 650
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
50 000
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
20 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
165 945
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
2 835
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
7 369 863
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
18 653 530
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
10 005 442
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 443 321
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
2 278 301
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
53 974,7
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
16 066 340,1

35 205
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
76 561
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
2 154
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
22 445
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
17 997
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
328 920
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
65 023
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
61 985 931,7
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
858 767
002
Субсидирование развития семеноводства
1 819 303
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
11 264 650
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
50 000
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
20 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
165 945
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 835
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
7 369 863
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
18 653 530
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
10 005 442
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 443 321
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
2 278 301
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
53 974,7
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
16 066 340,1

37 000
010
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
1 966 521
011
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
299 938
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
427 216
060
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
427 216
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
55 381
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
55 381
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
5 532 889,6
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
2 902 649,1
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
2 630 240,5
727
Облыстың экономика басқармасы
26 235
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
26 235
14
Борышқа қызмет көрсету
1 745 459
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 745 459
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
1 739 119
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
6 340
15
Трансферттер
18 532 234,9
257
Облыстың қаржы басқармасы
18 532 234,9
007
Субвенциялар
18 110 303
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
138 891,2
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
66 273
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
216 767,7
3) Таза бюджеттік кредиттеу
8 722 907,5
Бюджеттік кредиттер
22 630 582,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
680 000
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
680 000
063
Жастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
680 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
13 896 908,1
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
93 813
087
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру

37 000
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
1 966 521
011
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
299 938
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
427 216
060
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
427 216
285
Управление физической культуры и спорта области
55 381
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
55 381
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
5 532 889,6
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
2 902 649,1
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 630 240,5
727
Управление экономики области
26 235
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
26 235
14
Обслуживание долга
1 745 459
257
Управление финансов области
1 745 459
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
1 739 119
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
6 340
15
Трансферты
18 532 234,9
257
Управление финансов области
18 532 234,9
007
Субвенции
18 110 303
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
138 891,2
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
66 273
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
216 767,7
3) Чистое бюджетное кредитование
8 722 907,5
Бюджетные кредиты
22 630 582,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
680 000
256
Управление координации занятости и социальных программ области
680 000
063
Предоставление бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
680 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
13 896 908,1
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
93 813
087
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов