2025 - 2027 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетің бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 1/19 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 63 918 384 мың теңге:
салықтық түсімдер – 28 236 099 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 361 993 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 145 700 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 174 592 мың теңге;
2) шығындар – 61 002 588 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -350 000 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 350 000 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 3 265 796 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – -3 265 796 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 478 945 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 744 741 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары– 0.
2. 2025 жылға арналған қала бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптасады деп анықталсын:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
2) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтің аумағында орналасқан осы салық салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
3) елді мекендердің жерлеріне жеке және заңды тұлғалардан аудандық маңызы бар қала аумағындағы жер учаскелеріне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
4) Көлік құралдарына салынатын салықты қоспағанда, көлік құралдарына салынатын салық:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қала аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
орналасқан жері олардың құрылтай құжаттарында көрсетілген заңды тұлғалардан аудандық маңызы бар қаланың аумағында орналасады;

Об утверждении бюджета города Петропавловск на 2025 - 2027 годы
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 1/19
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 63 918 384 тысячи тенге:
налоговые поступления – 28 236 099 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 361 993 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 145 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27 174 592 тысяч тенге;
2) затраты – 61 002 588 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -350 000 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 350 000 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 3 265 796 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -3 265 796 тысяч тенге:
поступление займов – 1 478 945 тысяч тенге;
погашение займов – 4 744 741 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
2. Установить, что доходы городского бюджета на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства;
2) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, сельского округа;
3) земельного налога, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения;
4) налога на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения;

5) акциздер:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өнімі;
бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны;
6) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
7) жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
8) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
9) сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардан тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақы;
10) консулдық алымнан және республикалық бюджетке есептелетін мемлекеттік баждардан басқа мемлекеттік баждар.
3. Қала бюджеті келесі салықтық емес түсімдерден қалыптасады деп анықталсын:
1) аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы облыстық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, облыстық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
2) Коммуналдық меншіктегі тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді жалға беруден түсетін кірістер;
3) иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті өткізуден түсетін түсімдер;
4) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
5) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
6) жергілікті бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Қала бюджеті негізгі капиталды сатудан түсетін келесі түсімдерден қалыптасады деп анықталсын:
1) облыстық маңызы бар қаланың бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түскен ақша;
2) азаматтарға пәтер сатудан түсетін түсімдер;

5) акцизов на:
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
6) платы за пользование земельными участками;
7) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
8) платы за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
9) платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;
10) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходов от аренды имущества коммунальной собственности города областного значения, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности города областного значения, находящегося в управлении акимов города районного значения, сельского округа;
2) доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности;
3) поступления от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность;
4) поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
5) прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
6) прочие неналоговые поступления в местный бюджет.
4. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета города областного значения;
2) поступления от продажи гражданам квартир;

3) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді жекешелендіруден түсетін түсімдер;
4) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
5) жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемақы.
5. 2025 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 731 714 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық мәслихатының төрағасы А. Бердағұлов
Петропавл қаласы мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 1/19 шешіміне
1 қосымша
Петропавл қаласының 2025 жылға арналған бюджеті
Санат
Сомма (мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Аты

3) поступления от приватизации жилищ из государственного жилищного фонда;
4) поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
5) платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2025 год в сумме 731 714 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Петропавловского городского маслихата А. Бердагулов
Приложение 1
к решению Петропавловского
городского маслихата
от 25 декабря 2024 года № 1/19
Бюджет города Петропавловска на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

119 436
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалау
19 041
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
12 143
475
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
61 728
001
Кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 728
458
Аудандық (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
612 755
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
366 932
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
245 823
805
Облыстың (облыстық маңызы бар қаланың)мемлекеттік сатып алу басқармасы
44 529
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру жөніндегі қызметтер
44 529
02
Қорғаныс
101 105
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала)әкімінің аппараты
101 105
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті орындау шеңберіндегі іс-шаралар
101 105
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
150 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
150 000
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
150 000
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
3 751 678
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 846 531
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
210 384
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
647 717
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
13 381
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
700 000
010
Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
16 102
011
Жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есепке жатқызу, төлеу және жеткізу жөніндегі қызметтерге ақы төлеу
3 866
013
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
187 931
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
337 038
017
Мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүріп-тұру құралдарымен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу, жестау тілі маманы, жеке көмекшілер қызметтерін ұсыну

119 436
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
19 041
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
12 143
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
61 728
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
61 728
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
612 755
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
366 932
013
Капитальные расходы государственного органа
245 823
805
Отдел государственных закупок района (города областного значения)
44 529
001
Услуги по реализации государственных закупок на местном уровне
44 529
02
Оборона
101 105
122
Аппарат акима района (города областного значения)
101 105
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
101 105
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
150 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
150 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
150 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 751 678
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 846 531
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
210 384
005
Государственная адресная социальная помощь
647 717
006
Оказание жилищной помощи
13 381
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
700 000
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
16 102
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 866
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
187 931
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
337 038
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

116 676
003
Жастар саясаты саласындағы іс-шараларды іске асыру
37 770
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
478 993
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)жер қатынастары бөлімі
105 411
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала)аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 388
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердің, кенттердің, ауылдардың шекараларын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
5 023
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
369 170
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
369 170
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
4 412
005
Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың)жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4 412
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
176 254
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
176 254
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
166 317
013
Аудан аумағының қала құрылысын дамыту схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
9 937
12
Көлік және коммуникация
9 383 999
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 383 999
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5 543 999
024
Кентішілік (қалаішілік), қала маңындағы және ауданішілік қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
310 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
3 130 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
400 000
13
Басқалар
1 612 569
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)экономика және қаржы бөлімі
731 714
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)жергілікті атқарушы органының резерві
731 714
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
627 855
026
Бизнестің жол картасы-2025бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
354 598
040
Мемлекеттік органдар объектілерін дамыту
273 257
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

116 676
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
37 770
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
478 993
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
105 411
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
100 388
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
5 023
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
369 170
010
Развитие объектов сельского хозяйства
369 170
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
4 412
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
4 412
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
176 254
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
176 254
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства, архитектуры и градостроительства
166 317
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
9 937
12
Транспорт и коммуникации
9 383 999
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 383 999
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
5 543 999
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
310 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
3 130 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
400 000
13
Прочие
1 612 569
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
731 714
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
731 714
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
627 855
026
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
354 598
040
Развитие объектов государственных органов
273 257
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

749 858
010
Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
17 249
011
Жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есепке жатқызу, төлеу және жеткізу жөніндегі қызметтерге ақы төлеу
4 141
013
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
201 316
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
361 044
017
Мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүріп-тұру құралдарымен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу, жестау тілі маманы, жеке көмекшілер қызметтерін ұсыну
662 098
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
53 561
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 071
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
19 809 827
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
8 775 918
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2 619 947
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 780 645
098
Халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй коммуналдық тұрғын үй қорын сатып алу
2 375 326
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 976 567
002
Мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін алып қою, оның ішінде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен шығару
1 071 225
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
123 191
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
2 178 675
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
1 565 143
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
1 154 058
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
107 123
017
Жерлеу орындарын ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
42 849
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
3 660 300
026
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың)коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
749 004
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
324 999
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй инспекциясы бөлімі
57 343
001
Тұрғын үй қоры саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 343
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
913 258
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі

749 858
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
17 249
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 141
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
201 316
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
361 044
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
662 098
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
53 561
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 071
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
19 809 827
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
8 775 918
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2 619 947
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 780 645
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
2 375 326
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 976 567
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
1 071 225
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
123 191
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
2 178 675
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1 565 143
015
Освещение улиц в населенных пунктах
1 154 058
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
107 123
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
42 849
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
3 660 300
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
749 004
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
324 999
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
57 343
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
57 343
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
913 258
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)