Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеудің тәртібі мен шарттарын айқындау туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 336 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 2 тармағына, "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысының 5-тармағы 3) тармақшасына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылар белгілеудің тәртібі мен шарттары осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен келесіні қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмелерін қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің интернет-ресурсына орналыстыруды.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданының әкімі
М. Мұхамедияров
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы әкімінің
2024 жылғы "18" желтоқсан
№ 336 қаулысына
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылар белгілеудің тәртібі мен шарттары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылар белгілеудің тәртібі мен шарттары (бұдан әрі – ынталандыру үстемеақылар) "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысының 5-тармағы 3) тармақшасы негізінде әзірленді және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар (бұдан әрі – ұйым) қызметкерлерінің айлықақыларына ынталандыру үстемеақылар белгілеудің тәртібі мен шарттарын айқындайды.

Об определении порядка и условий установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из местного бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области
Постановление акимата Есильского района Северо-Казахстанской области от 18 декабря 2024 года № 336
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить порядок и условия установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из местного бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Отдел экономики и финансов акимата Есильского района Северо-Казахстанской области" в установленном законодательном Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направить его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан" по Северо-Казахстанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Есильского района Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Есильского района Северо-Казахстанской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Есильского района
Северо-Казахстанской области
М. Мухамедьяров
Приложение
к постановлению акимата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от "18" декабря 2024 года
№ 336
Порядок и условия установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из местного бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий порядок и условия установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из местного бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области (далее – стимулирующие надбавки) разработан на основании подпункта 3) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" и определяет порядок и условия установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из местного бюджета (далее – организация).

2-тарау. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылар белгілеудің тәртібі
2. "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына сәйкес, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі ынталандыру үстемеақылардың белгіленген мөлшерінің негізінде бюджеттік қаражатқа қажеттілік қалыптастырады және "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне бюджеттік өтінім жібереді.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы бюджет заңнамасының талаптарына сәйкес аудандық бюджет комиссиясының қарауына ынталандыру үстемеақылар бойынша қосымша қажеттілік шығарады.
4. Ынталандыру үстемеақыларға бюджет қаражатын бөлу кезінде ұйым басшысы қызметкерлерге ынталандыру үстемеақылар төлеу туралы шешім қабылдайды.
3-тарау. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылар белгілеу шарттары
5. Ынталандыру үстемеақылар қызметкерлерді ынталандыру мақсатында белгіленетін төлемдер болып табылады, қызметкерлердің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылар төлеу күнтізбелік жыл ішінде ай сайын жүзеге асырылады.
6. Ынталандыру үстемеақылары Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінде көзделген материалдық көмектің және ынталандыру төлемдердің бұрыннан бар түрлеріне қосымша төлемдер болып табылады.
7. Қызметкерлердің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылар төлеу қызметкерлердің еңбегін ынталандырудың төленген түрлерін тоқтату үшін негіз болып табылмайды (сыйлықақылар, қосымша ақылар, лауазымдарды қоса атқарғаны үшін, қамту аймағын кеңейткені үшін үстемеақылар, үстеме жұмыс және басқалар).
8. "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысы өзгерген жағдайда ынталандыру үстемеақылар қайта қаралады.
9. Еңбек шартында көрсетілген нормалар қызметкерге ынталандыру үстемеақылар белгілеу үшін негіз болып табылады:
1) орындаушылық және еңбек тәртібін сақтау;
2) болашақта ұйымның қалыпты (үздіксіз) жұмысы шұғыл орындалуына байланысты, күтпеген жұмыстарды шұғыл және алдын-ала орындау.

Глава 2. Порядок установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из местного бюджета
2. Администратором бюджетной программы на основании установленного размера стимулирующих надбавок формируется потребность в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" в дополнительных бюджетных средствах и направляется бюджетная заявка коммунальному государственному учреждению "Отдел экономики и финансов акимата Есильского района Северо-Казахстанской области".
3. Коммунальное государственное учреждение "Отдел экономики и финансов акимата Есильского района Северо-Казахстанской области", в соответствии с требованиями бюджетного законодательства Республики Казахстан, выносит на рассмотрение районной бюджетной комиссии дополнительную потребность по стимулирующим надбавкам.
4. При выделении бюджетных средств на стимулирующие надбавки, руководителем организации принимается решение о выплате работникам стимулирующих надбавок.
Глава 3. Условия установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из местного бюджета
5. Стимулирующие надбавки являются выплатами, устанавливаемыми с целью мотивирования персонала, выплата стимулирующих надбавок к должностным окладам работников, осуществляется ежемесячно в течение календарного года.
6. Стимулирующие надбавки являются дополнительными выплатами к уже имеющимся видам материальной помощи и стимулирующих выплат, предусмотренных Трудовым кодексом Республики Казахстан.
7. Выплата стимулирующих надбавок к должностным окладам работников не является основанием для прекращения выплаченных видов стимулирования труда работников (премии, доплаты, надбавки за совмещение должностей, за расширение зоны покрытия, сверхурочные и другие).
8. В случае изменения постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" стимулирующие надбавки будут пересмотрены.
9. Основаниями для установления стимулирующих надбавок работнику является нормы, указанные в трудовом договоре:
1) соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины;
2) выполнение неотложной и заранее непредвиденной работы, от срочного выполнения которой зависит в дальнейшем нормальная (бесперебойная) работа организации.

10. Лауазымдық айлықақыларға ынталандыру үстемеақы қызметкерлерге белгіленбейді:
1) алынбаған тәртіптік жаза болған кезде;
2) ұйымда бір айдан аз жұмыс істегендерге;
3) сынақ мерзімінен өту кезеңінде;
4) лауазымның тиісті санатының функциялары уақытша орындалған жағдайда;
5) еңбекақысы сақталмайтын демалыс кезеңінде;
6) оқу демалысы кезеңінде;
7) жүктілікке және баланың (балалардың) туылуына, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты демалыс кезеңінде;
8) бала үш жасқа толғанға дейін оның күтімі бойынша еңбекақысы сақталмайтын демалыс кезеңінде.
11. Бюджеттік ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық еңбекақысына ынталандыру үстемеақылар төлеудің қаржыландыру көзі, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданның жергілікті бюджеті болып табылады.
12. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылары осы тәртіпке және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу шартына 1, 2, 3, 4 қосымшаларда көрсетілген санаттар бойынша Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының шешімі бойынша белгіленсін.
Ынталандырушы үстемеақылар еңбекақының негізгі көрсеткіштерін, бюджет мүмкіндіктерін талдауды негізге ала отырып және Қазақстан Республикасының заңнамасы өзгерген жағдайда жыл сайынғы негізде қайта қаралуы мүмкін.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданының жергілікті
бюджетінен қаржыландырылатын
ұйымдар қызметкерлерінің
лауазымдық айлықақыларына
ынталандыру үстемеақылар
белгілеудің тәртібі
мен шарттарына 1 қосымша
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Орталықтандырылған кітапхана жүйесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылар
№ н/п
Лауазымның толық жазылуы (атаулар)
Лауазымдық жалақыға үстемеақы
1
2
3
1.
Жүргізуші
100 %
2.
Қызметтік жайды жинаушы
50%
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын
ұйымдар қызметкерлерінің
лауазымдық айлықақыларына
ынталандыру үстемеақылар
белгілеудің тәртібі
мен шарттарына 2 қосымша
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімінің Жастар ресурстық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің айлықақыларына ынталандыру үстемеақылар
№ н/п
Лауазымның толық жазылуы (атаулар)
Лауазымдық жалақыға үстемеақы
1
2
3
1.
Директор
50 %
2.
Консультант
50%
3.
Нұсқаушы
50%
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын
ұйымдар қызметкерлерінің
лауазымдық айлықақыларына
ынталандыру үстемеақылар
белгілеудің тәртібі
мен шарттарына 3 қосымша
"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Есіл ауданының Мәдениет үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны, "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің Ясновка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Ясновка ауылдық Мәдениет үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің Корнеевка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Корнеевка ауылдық Мәдениет үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің Покровка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Покровка ауылдық Мәдениет үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің Николаевка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Николаев мәдени-демалыс орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылар
№ н/п
Лауазымның толық жазылуы (атаулар)
Лауазымдық жалақыға үстемеақы
1
2
3
1.
Жүргізүші
100 %
2.
Қызметтік жайды жинаушы
50%
3.
Күзетші
50%
4.
Пеш жағушы
50%
5.
Сантехник
50%
6.
Жұмысшы
50%
7.
Электрик
50%
8.
Аулашы
50%
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданының жергілікті бюджетінен қаржыландырылатын
ұйымдар қызметкерлерінің
лауазымдық айлықақыларына
ынталандыру үстемеақылар
белгілеудің тәртібі
мен шарттарына 4 қосымша
Жергілікті бюджеттен қанжыландырылатын келесі ұйымдардағы жұмысшыларға жататын қызметкерлердің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылар (білікті разряд)

10. Стимулирующая надбавка к должностным окладам не устанавливается работникам:
1) при наличии неснятого дисциплинарного взыскания;
2) проработавшим в организации менее одного месяца;
3) на период прохождения испытательного срока;
4) в случае временного исполнения функций соответствующей категории должности;
5) в период отпуска без сохранения заработной платы;
6) в период учебного отпуска;
7) в период отпуска в связи с беременностью и рождением ребенка (детей), усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей);
8) в период отпуска без сохранения заработной платы по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет.
11. Источником финансирования выплат стимулирующих надбавок к должностному окладу работников бюджетных организаций является местный бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области.
12. Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников организаций, финансируемых из местного бюджета, устанавливаются по решению маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области по категориям, к должностным окладам работников организаций, финансируемых из местного бюджета, указанным в приложениях 1, 2, 3, 4 к настоящему порядку и условию установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников организаций, финансируемых из местного бюджета.
Стимулирующие надбавки могут быть пересмотрены на ежегодной основе, исходя из анализа основных показателей оплаты труда, возможностей бюджета и в случае изменения законодательства Республики Казахстан.".
Приложение 1
к порядку и условиям установления
стимулирующих надбавок к
должностным окладам работников
организаций, финансируемых и
местного бюджета Есильского района
Северо-Казахстанской области
Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Централизованная библиотечная система" коммунального государственного учреждения "Отдела культуры и развития языков акимата Есильского района Северо – Казахстанской области"
№ н/п
Расшифровка должностей (наименования)
Надбавка к должностному окладу
1
2
3
1.
Водитель
100%
2.
Уборщик служебных помещений
50%
Приложение 2
к порядку и условиям установления
стимулирующих надбавок к
должностным окладам работников
организаций, финансируемых из
местного бюджета Есильского района
Северо-Казахстанской области
Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Молодежный ресурсный центр отдела внутренней политики акимата Есильского района Северо – Казахстанской области"
№ н/п
Расшифровка должностей (наименования)
Надбавка к должностному окладу
1
2
3
1.
Директор
50%
2.
Консультант
50%
3.
Инструктор
50%
Приложение 3
к порядку и условиям установления
стимулирующих надбавок к
должностным окладам работников
организаций, финансируемых из
местного бюджета Есильского района
Северо-Казахстанской области
Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников государственного коммунального казенного предприятия "Есильский районный Дом культуры" коммунального государственного учреждения "Отдела культуры и развития языков акимата Есильского района Северо – Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Ясновский сельский Дом культуры коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Ясновского сельского округа акимата Есильского района Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Корнеевский сельский Дом культуры коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Корнеевского сельского округа акимата Есильского района Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Покровский сельский Дом культуры коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Покровского сельского округа акимата Есильского района Северо-Казахстанской области", коммунального государственного учреждения "Николаевский культурно-досуговый центр" коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Николаевского сельского округа акимата Есильского района Северо-Казахстанской области"
№ н/п
Расшифровка должностей (наименования)
Надбавка к должностному окладу
1
2
3
1.
Водитель
100%
2.
Уборщик служебных помещений
50%
3.
Сторож
50%
4.
Кочегар
50%
5.
Сантехник
50%
6.
Рабочий
50%
7.
Электрик
50%
8.
Дворник
50%
Приложение 4
к порядку и условиям установления
стимулирующих надбавок к
должностным окладам работников
организаций, финансируемых из
местного бюджета Есильского района
Северо-Казахстанской области
Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников финансируемых из местного бюджета относящихся к рабочим (квалификационный разряд)

1)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
3)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
4)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
5)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
6)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
7)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
8)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
9)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
10)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
11)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің жер қатынастар бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
12)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің Алматы ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

1) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";
2) коммунальное государственное учреждение "Аппарат маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области";
3) коммунальное государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";
4) коммунальное государственное учреждение "Отдел экономики и финансов акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";
5) коммунальное государственное учреждение "Отдел внутренней политики акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";
6) коммунальное государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";
7) коммунальное государственное учреждение "Отдел предпринимательства акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";
8) коммунальное государственное учреждение "Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";
8) коммунальное государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";
10) коммунальное государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства и ветеринарии акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";
11) коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";
12) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Алматинского сельского округа акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";

13)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің Амангелді ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
14)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің Бұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
15)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің Бесқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
16)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің Волошинка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

13) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Амангельдинского сельского округа акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";
14) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Булакского сельского округа акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";
15) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Бескудукского сельского округа акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";
16) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Волошинского сельского округа акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";

17)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
18)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің Заградовка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
19)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің Ильинка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
20)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің Корнеевка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

17) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Заречного сельского округа акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";
18) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Заградовского сельского округа акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";
19) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Ильинского сельского округа акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";
20) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Корнеевского сельского округа акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";

21)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің Николаевка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
22)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің Покровка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
23)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің Петровка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
24)"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің Торанғұл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

21) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Николаевского сельского округа акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";
22) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Покровского сельского округа акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";
23) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Петровского сельского округа акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";
24) коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Тарангульского сельского округа акимата Есильского района Северо-Казахстанской области";