Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 23/347 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 17-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 4 978 252 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1 393 129 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 23 131 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 6 882 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 3 555 110 мың теңге;
2) шығындар - 4 978 252 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - - 5 835 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 55 048 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 60 883 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 5 835 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - - 5 835 мың теңге:
қарыздар түсімі - 55 048 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 60 883 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен құрылатыны белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан түскен салық түсімдерінің 50 % мөлшерінде корпоративтік табыс салығы;
облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
бензин (авиациялықты қоспағанда) мен дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
республикалық бюджетке аударылатын, консулдық алым мен мемлекеттік баждан басқа мемлекеттік баж.
3. 2025 жылға аудандық бюджетке 100 пайыз көлемінде әлеуметтік салық түсімдерінің аударылуы белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдердің есебінен құрылатындығы белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігінен кірістер;
ауылдық округ әкімдерінің басқаруында орналасқан ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді есепке алмағандағы ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін кірістер;
аудан бюджетіне басқа да салықтық емес түсімдер.

Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2024 года № 23/347
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 17 настоящего решения.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 4 978 252 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1 393 129 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 23 131 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 6 882 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3 555 110 тысяч тенге;
2) затраты - 4 978 252 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - - 5 835 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 55 048 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 60 883 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 5 835 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - - 5 835 тысяч тенге;
поступление займов - 55 048 тысяч тенге;
погашение займов - 60 883 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
корпоративного подоходного налога, в размере 50 % от поступивших налоговых поступлений с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налог на имущество юридических лиц, и индивидуальных предпринимателей;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить на 2025 год зачисление поступлений социального налога в размере 100 процентов в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности района:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
доходов от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
других неналоговых поступлений в бюджет района.

5. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түскен келесі түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыланатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы тағайындалуындағы жер учаскелерін қоспағандағы жер учаскелерін сатудан түсімдер;
жер учаскелерін жалға алу құқығын сатудан төлем.
6. Аудандық бюджеттің түсімдері аудан бюджетінен берілген кредиттерді өтеуден түскен түсімдер есебінен құрылатындығы белгіленсін.
7. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін 2025 жылға трансферттер (субвенциялар) көлемдері - 1 420 623 мың теңге, 2026 жылға - 1 470 345 мың теңге, 2027 жылға - 1 521 808 мың теңге сомада қарастырылсын.
8. 2025 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін трансферттер (субвенциялар) көлемдері 367 659 мың теңге сомада қарастырылсын, соның ішінде:
Алматы ауылдық округіне 23 675 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне 26 860 мың теңге;
Бұлақ ауылдық округіне 24 277 мың теңге;
Бесқұдық ауылдық округіне 21 898 мың теңге;
Волошинка ауылдық округіне 23 282 мың теңге;
Заградовка ауылдық округіне 22 029 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне 25 786 мың теңге;
Ильинка ауылдық округіне 18 300 мың теңге;
Корнеевка ауылдық округіне 25 202 мың теңге;
Николаевка ауылдық округіне 23 652 мың теңге;
Покровка ауылдық округіне 25 862 мың теңге;
Петровка ауылдық округіне 19 198 мың теңге;
Торанғұл ауылдық округіне 24 042 мың теңге;
Спасовка ауылдық округіне 24 129 мың теңге;
Ясновка ауылдық округіне 21 683 мың теңге;
Явленка ауылдық округіне 17 784 мың теңге.
9. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті атқарушы органдардың борыштарына қызмет көрсетуге және облыстық бюджеттің қарыздары бойынша басқа да төлемдерге 56 мың теңге сомада шығындар қарастырылсын.
10. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі қарастырылсын, соның ішінде:
1) Петровка ауыдық округінің Бірлік ауылында сумен жабдықтау жүйесінің құрылысына;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға:
мүгедектерді міндетті түрдегі тазалық заттарымен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
менталды ауытқұы бар балаларға санаторлық-курорттық емдеулерге;
4) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің еңбекақы төлемін арттыруға;

5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
6. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от погашения выданных из районного бюджета кредитов.
7. Предусмотреть на 2025 год объемы трансфертов (субвенции), передаваемых из областного бюджета бюджету района в сумме 1 420 623 тысяч тенге, на 2026 год - 1 470 345 тысяч тенге, на 2027 год - 1 521 808 тысяч тенге.
8. Предусмотреть на 2025 год объемы трансфертов (субвенций), передаваемых из районного бюджета, бюджетам сельских округов в сумме 367 659 тысяч тенге, в том числе:
Алматинскому сельскому округу 23 675 тысяч тенге;
Амангельдинскому сельскому округу 26 860 тысяч тенге;
Булакскому сельскому округу 24 277 тысяч тенге;
Бескудукскому сельскому округу 21 898 тысяч тенге;
Волошинскому сельскому округу 23 282 тысяч тенге;
Заградовскому сельскому округу 22 029 тысяч тенге;
Заречному сельскому округу 25 786 тысяч тенге;
Ильинскому сельскому округу 18 300 тысяч тенге;
Корнеевскому сельскому округу 25 202 тысяч тенге;
Николаевскому сельскому округу 23 652 тысяч тенге;
Покровскому сельскому округу 25 862 тысяч тенге;
Петровскому сельскому округу 19 198 тысяч тенге;
Тарангульскому сельскому округу 24 042 тысяч тенге;
Спасовскому сельскому округу 24 129 тысяч тенге;
Ясновскому сельскому округу 21 683 тысяч тенге;
Явленскому сельскому округу 17 784 тысяч тенге.
9. Предусмотреть в бюджете района на 2025 год расходы на обслуживание долга местных исполнительных органов и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 56 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в бюджете района на 2025 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на строительство системы водоснабжения в селе Бирлик Петровского сельского округа;
2) на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан:
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами (подгузники);
на санаторно-курортное лечение детям с ментальными нарушениями;
4) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

5) тұрғындардың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйлер сатып алуға.
Республикалық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
11. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі қарастырылсын, соның ішінде:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы аясында ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға, соның ішінде:
Ясновка ауылындағы ауылдық Мәдениет үйі ғимаратының шатырын күрделі жөндеуге;
Ясновка ауылдық округінің Ясновка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеулеріне;
Покровка ауылдық округінің Покровка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеулеріне;
Ильинка ауылдық округінің Александровка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеулеріне.
2) мамандандырылған техниканы сатып алуға;
3) санаторлық-курорттық емдеулерге;
4) протездік-ортопедиялық құралдарына;
5) сурдотехникалық құралдарына;
6) тифло техникалық құралдарына;
7) арнайы қозғалу құралдарына (кресло-арбалар);
8) жаңа бастамаларға;
9) Николаевка ауылындағы мәдени-демалыс орталығын күтуге;
10) Явленка ауылдық округінің, Явленка ауылындағы көп функционалды спорт ғимаратын күрделі жөндеуге және "БЖСМ" КММ аумағын абаттандыруға;
11) Петровка ауылында хоккей кортын жабу үшін жабық металтенттік құрылысын салуға;
12) суды тазартудың кешенді блок модульдерін сатып алуға және орнатуға;
13) аудандық маңызы бар KTES-95 "Қаратал ауылына кіреберіс 0-1,0 км" автомобиль жолының орташа жөндеуіне;
14) Покровка ауылдық округінің Есіл ауылына кіреберіс жолының орташа жөндеуіне;
15) Заречный ауылдық округінің Қарағаш ауылына кіреберіс жолының орташа жөндеуіне;
16) Явленка ауылдық округінің Явленка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеулеріне;
17) KTES-76 "Волошинка - Ивано-Петровка" 1,65 км аудандық маңызы бар автомобиль жолының орташа жөндеуіне;
18) Корнеевка ауылдық округінің Корнеевка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеулеріне;
19) Явленка ауылдық округінің Явленка ауылында кентішілік жолдардың ағымдағы жөндеулеріне;
20) Петровка ауылдық округіннң Бірлік ауылында сумен жабдықтау жүйесінің құрылысына;
21) аудандық маңыздағы автомобиль жолдарды күтуге.
Облыстық бюджеттен аталған нысаналы трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.

5) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
Распределение указанных трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
11. Предусмотреть в бюджете района на 2025 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
на капитальный ремонт кровли здания сельского Дома культуры в селе Ясновка;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Ясновка Ясновского сельского округа;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Покровка Покровского сельского округа;
на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Александровка Ильинского сельского округа.
2) на приобретение специализированной техники;
3) на санаторно-курортное лечение;
4) на протезно-ортопедические средства;
5) сурдотехнические средства;
6) на тифлотехнические средства;
7) на специальные средства передвижения (кресло-коляски);
8) на новые инициативы;
9) на содержание культурно-досугового центра в селе Николаевка;
10) на капитальный ремонт многофункционального спортивного сооружения и благоустройство территории КГУ "ДЮСШ" в селе Явленка;
11) на строительство крытого металлотентового сооружения для укрытия хоккейного корта в селе Петровка;
12) на приобретение и установка комплекстных блок модулей очистки воды;
13) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения "KTES-95 Подъезд к селу Каратал 0-1,0 км";
14) на средний ремонт подъезда к селу Есильское Покровского сельского округа;
15) на средний ремонт подъезда к селу Караагаш Заречного сельского округа;
16) на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Явленка Явленского сельского округа;
17) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения км 1,65 KTES-76 "Волошина - Иваново-Петровка";
18) на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Корнеевка Корнеевского сельского округа;
19) на текущий ремонт внутрипоселковых дорог села Явленка Явленского сельского округа;
20) на строительство системы водоснабжения в селе Бирлик Петровского сельского округа;
21) на содержание автомобильных дорог районного значения.
Распределение указанных трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".

12. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
Республикалық бюджеттен аталған кредиттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
13. 2025 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетінде ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын.
Аудандық бюджеттен аталған трансферттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
14. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге 683 621 мың теңге сомасында шығыстар қарастырылсын.

12. Предусмотреть в бюджете района на 2025 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных кредитов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
13. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, бюджетам сельских округов.
Распределение указанных трансфертов из районного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
14. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год расходы на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 683 621 тысяч тенге.

15. Ауылдық жерлерде жұмыс істейтін және азаматтық қызметкерлер болып табылатын әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет облыстарының мамандарына 2024 жылы қалалық жағдайда осы қызмет түрлерін атқаратын азаматтық қызметкерлердің жалақыларымен және мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік мөлшерлер қарастырылсын (есепке алынсын).
16. Есіл ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 28 463 мың теңге сомада бекітілсін.

15. Специалистам в области социального обеспечения, культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, предусмотреть (учесть) в 2025 году повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
16. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2025 год в сумме 28 463 тысяч тенге.

70 631
113
Төмен тұрған бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферттері
64 342
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 575
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 150
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
813 891
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 648
003
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
132 030
113
Төмен тұрған бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферттері
607 213
02
Қорғаныс
32 948
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
32 948
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 832
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 835
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
9 281
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 848
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 848
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 848
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
592 358
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
592 358
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 947
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
136 117
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
784
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
67 613
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
222 268
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
100 046
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

70 631
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
64 342
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 575
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 150
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
813 891
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
74 648
003
Капитальные расходы государственного органа
132 030
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
607 213
02
Оборона
32 948
122
Аппарат акима района (города областного значения)
32 948
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 832
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 835
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
9 281
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 848
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 848
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 848
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
592 358
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
592 358
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 947
005
Государственная адресная социальная помощь
136 117
006
Жилищная помощь
784
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
67 613
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
222 268
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
100 046
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения