2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 24/3 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 13-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабы 2-тармағына, 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының бюджеті көрсетілген шешімге тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 379 921,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 039 980 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 37 280 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 286 161,3 мың теңге;
2) шығындар – 4 453 202,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 33 533 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 74 708 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41 175 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 106 814,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 106 814,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 74 708 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 41 175 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 73 281,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 06.03.2025 № 26/1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, келіп түскен салықтық аударымдардың кемінде елу пайызы мөлшерінде облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша корпоративтік табыс салығынан;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салықтан;
ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздерден;
ауыл аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
коммерциялық ұйымдарды қоспағанда, заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін мемлекеттік (есептік) тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымынан;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымынан;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.

"Об утверждении районного бюджета Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы"
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2024 года № 24/3
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 379 921,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 039 980 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 37 280 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 286 161,3 тысяч тенге;
2) затраты – 4 453 202,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 33 533 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 74 708 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41 175 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -106 814,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 106 814,1 тысяч тенге:
поступление займов – 74 708 тысяч тенге;
погашение займов – 41 175 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 73 281,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 06.03.2025 № 26/1 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
корпоративного подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере не менее пятидесяти процентов от поступивших налоговых отчислений, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории сельского округа;
акцизов на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками, за исключением земельных участков, находящихся на территории села;
сбора за государственную (учетную) регистрацию юридических лиц, их филиалов и представительств, за исключением коммерческих организаций, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. Аудандық бюджет кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістерден:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдерінен;
ауданның коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтерден;
ауданның коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістерден;
ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылардан;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістерден;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдерден;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдерінен;
аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдерден.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен құрастырылады деп белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақшадан;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе ауыл аумағындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден;
ауыл аумағындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақыдан.
5. Аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық бюджеттің есебіне жатқызылады.
6. Аудандық бюджеттен 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 478 448 мың теңге сомасында белгіленсін:
Архангелка ауылдық округіне – 47 379 мың теңге;
Благовещенка ауылдық округіне – 48 568 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 32 735 мың теңге;
Казанка ауылдық округіне – 55 711 мың теңге;
Қайранкөл ауылдық округіне – 42 364 мың теңге;
Кладбинка ауылдық округіне – 45 342 мың теңге;
Майбалық ауылдық округіне – 50 457 мың теңге;
Мирный ауылдық округіне – 23 710 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне – 30 108 мың теңге;
Первомай ауылдық округіне – 31 349 мың теңге;
Преснов ауылдық округіне – 22 846 мың теңге;
Пресноредуть ауылдық округіне – 26 309 мың теңге;

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
дивидендов на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходов на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов сельских округов;
вознаграждений по кредитам, выданным из районного бюджета;
других доходов от коммунальной собственности района;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
других неналоговых поступлений в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступлений от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения или находящихся на территории села;
платы за продажу права аренды земельных участков, за исключением земельных участков, находящихся на территории села.
5. В районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
6. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов на 2025 год в сумме 478 448 тысяч тенге:
Архангельскому сельскому округу – 47 379 тысяч тенге;
Благовещенскому сельскому округу – 48 568 тысяч тенге;
Жамбылскому сельскому округу – 32 735 тысяч тенге;
Казанскому сельскому округу – 55 711 тысяч тенге;
Кайранкольскому сельскому округу – 42 364 тысяч тенге;
Кладбинскому сельскому округу – 45 342 тысяч тенге;
Майбалыкскому сельскому округу – 50 457 тысяч тенге;
Мирному сельскому округу – 23 710 тысяч тенге;
Озерному сельскому округу – 30 108 тысяч тенге;
Первомайскому сельскому округу – 31 349 тысяч тенге;
Пресновскому сельскому округу – 22 846 тысяч тенге;
Пресноредутскому сельскому округу – 26 309 тысяч тенге;

Троицкий ауылдық округіне – 21 570 мың теңге.
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
2) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй коммуналдық тұрғын үй қорын сатып алуға;
3) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар жұмыскерлерінің еңбекақысын арттыруға;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге.
Респуликалық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
2) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының ауылдық елді мекендерін абаттандыруға;
5) сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуге;
6) мемлекеттік органның күрделі шығыстарына.
Облыстық бюджеттен көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
9. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін бюджеттік кредиттер 74 708 мың теңге сомасында ескерілсін.
10. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер қарастырылсын.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудан әкімдігінің 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.

Троицкому сельскому округу – 21 570 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
3) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета;
4) на выплату государственной адресной социальной помощи.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2025-2027 годы.
8. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на развитие транспортной инфраструктуры;
2) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
3) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на благоустройство сельских населенных пунктов Жамбылского района Северо-Казахстанской области;
5) на функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
6) на капитальные расходы государственных органов.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2025-2027 годы.
9. Учесть в районном бюджете на 2025 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты для приобретения или строительства жилья в сумме 74 708 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты бюджетам сельских округов.
Распределение указанных целевых трансфертов определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2025-2027 годы.

11. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының қоры 21 875 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. Бюджет қаражаты есебінен ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік ұйымдардағы денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек қарастырылсын.
12-1. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Республикалық бюджеттен көрсетілген нысаналы даму трансферттерін бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.
Ескерту. Шешім 12-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 06.03.2025 № 26/1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 21 875 тысяч тенге.
12. Предусмотреть социальную поддержку по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
12-1. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
1) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2025-2027 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 06.03.2025 № 26/1 (вводится в действие с 01.01.2025).

12-2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Облыстық бюджеттен көрсетілген нысаналы даму трансферттерін бөлу Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы қаулысымен айқындалады.";
Ескерту. Шешім 12-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 06.03.2025 № 26/1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

12-2. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
1) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі.
Распределение указанных целевых трансфертов на развитие из областного бюджета определяется постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о реализации решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области о районном бюджете на 2025-2027 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-2 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 06.03.2025 № 26/1 (вводится в действие с 01.01.2025).

12-3. 2025 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2024 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) облыстық және республикалық бюджеттен нысаналы трансферттерін қайтару, осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес аудандық бюджеттің шығыстарынан көзделсін.
Ескерту. Шешім 12-1-тармақпен толықтырылды – Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының 06.03.2025 № 26/1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

12-3. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2025 года и возврата целевых трансфертов областного и республиканского бюджета неиспользованных (недоиспользованных) в 2024 году, согласно приложению 4 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-3 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 06.03.2025 № 26/1 (вводится в действие с 01.01.2025).

110 059
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 050
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
612 609,1
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 125,7
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
41 720
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
516 763,4
02
Қорғаныс
53 153
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
53 153
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9 325
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
37 827
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6 001
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
590 384
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
590 384
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
133 765
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 218
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
105
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
52 327
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
956
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
212 058
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
93 874
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 263
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
930
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
458
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

110 059
015
Капитальные расходы государственного органа
1 050
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
612 609,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
54 125,7
003
Капитальные расходы государственного органа
41 720
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
516 763,4
02
Оборона
53 153
122
Аппарат акима района (города областного значения)
53 153
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9 325
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
37 827
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6 001
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
590 384
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
590 384
005
Государственная адресная социальная помощь
133 765
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 218
006
Оказание жилищной помощи
105
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
52 327
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
956
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
212 058
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
93 874
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65 263
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
930
021
Капитальные расходы государственного органа
458
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия

63 520
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 129
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
962
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
19 811
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 086
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
20 680
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 680
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
20 680
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
417 667
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
163 959
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
163 959
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
56 102
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 436
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
18 011
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9 655
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
197 606
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
19 624
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
108 411
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
473
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 338
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
32 760
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
136 854
811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық, кәсіпкерлік және ветеринария бөлімі
60 769
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 769
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
43 756
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

63 520
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65 129
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
962
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
19 811
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 086
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
20 680
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 680
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
20 680
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
417 667
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
163 959
009
Поддержка культурно-досуговой работы
163 959
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
56 102
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
28 436
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
18 011
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9 655
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
197 606
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
19 624
007
Функционирование районных (городских) библиотек
108 411
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
473
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
33 338
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
32 760
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
136 854
811
Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)
60 769
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
60 769
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
43 756
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)

5 940
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округінің елді мекендері үшін бейне жабдықтар сатып алу
5 846,4
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Преснов ауылдық округінің елді мекендерінен қар шығару
3 000
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Украинское селосының сыртқы су құбыры желілерін ағымдағы жөндеу
23 392,5
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Жамбыл ауылының сыртқы су құбыры желілерін ағымдағы жөндеу
5 911
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
3,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3,2
036
Мәдениет объектілерін дамыту
3,2
оның ішінде:
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Пресновка ауылындағы ғимаратты мұражай ретінде қайта жаңартуға жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
3,2
15
Трансферттер
7,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
7,3
Барлығы:
73 286,4

5 940
Приобретение видеоборудования для населенных пунктов Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области
5 846,4
Вывоз снега с населенных пунктов Пресновского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области
3 000
Текущий ремонт наружных сетей водопровода села Украинское Жамбылского района Северо-Казахстанской области
23 392,5
Текущий ремонт наружных сетей водопровода села Жамбыл Жамбылского района Северо-Казахстанской области
5 911
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
3,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3,2
036
Развитие объектов культуры
3,2
в том числе:
Разработка проектно-сметной документации на реконструкцию здания под музей в селе Пресновка Жамбылского района Северо-Казахстанской области
3,2
15
Трансферты
7,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
7,3
Всего:
73 286,4