Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ынталандыру үстемеақысын белгілеу тәртібі мен шарттарын айқындау туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округінің әкімінің 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 21 шешімі
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ынталандыру үстемеақысын белгілеу тәртібі мен шарттарын айқындау туралы
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 4-тармағымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабының 2 тармағына, "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысының 5-тармағы 3) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округінің әкімі ШЕШТІ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ынталандыру үстемеақысын белгілеу тәртібі мен шарттары айқындалсын.
2. Бас маман-бухгалтер осы шешімге қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қамтамасыз етсін және оның көшiрмелерiн қазақ және орыс тiлдерiнде электронды түрде "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің" Солтүстік Қазақстан облысы бойынша шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалға Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкін ресми жариялау және енгізу үшін жiберсiн.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округінің бас маманы-бухгалтеріне жүктелсін.
4. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ә. Темешев
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық
округі әкімінің
2024 жылғы "20" желтоқсанындағы
№ 21 шешіміне қосымша
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ынталандыру үстемеақысын белгілеу тәртібі мен шарттары

Об определении порядка и условий установления стимулирующей надбавки к должностному окладу работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" финансируемых из местного бюджета
Решение акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2024 года № 21
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий", аким Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Определить порядок и условий установления стимулирующей надбавки к должностному окладу работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" финансируемых из местного бюджета согласно приложению к настоящему решению.
2. Главному специалисту-бухгалтеру обеспечить в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего решения и направить его копии в электроном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан" по Северо-Казахстанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на главного специалиста-бухгалтера Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
А. Темешев
Приложение
к решению акима
Троицкого сельского округа
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от "20 " декабря 2024 года № 21
Порядок и условия установления стимулирующей надбавки к должностному окладу работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" финансируемых из местного бюджета

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу тәртібі мен шарттары (бұдан әрі – ынталандыру үстемеақылар) "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысының 5-тармағының 3) тармақшасы негізінде әзірленді және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ынталандыру үстемеақысын белгілеу тәртібі мен шарттарын айқындайды (бұдан әрі – ұйым).
2. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 1-бабы 1-тармағының 37) тармақшасына сәйкес жалақы - қызметкердің біліктілігіне, орындалатын жұмыстың күрделілігіне, санына, сапасына және шарттарына байланысты еңбегі үшін сыйақы, сондай-ақ өтемақы және ынталандыру сипатындағы төлемдер.
2 тарау. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ынталандыру үстемеақысын белгілеу тәртібі
3. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты жергілікті қоғамдастықтың жиналысымен талқылағаннан кейін жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылар белгілеу тәртібі мен төлеу шарттарын, "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына сәйкес, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен, бюджет қаражатының қосымша қажеттілігін қалыптастырады және оны ағымдағы қаржы жылының 1 қыркүйегінен кешіктірмей "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне қарау үшін ұсынады.
4. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бюджеттік жоспарлау жөніндегі маманы (бюджеттік комиссияның хатшысы), Қазақстан Республикасы Бюджет заңнамасының талаптарына сәйкес "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ынталандырушы үстемеақы төлеуге қосымша қажеттілікі аудандық бюджет комиссиясының қарауына шығарады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящий порядок и условия установления стимулирующей надбавки к должностному окладу работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" финансируемых из местного бюджета (далее – стимулирующие надбавки) разработан на основании подпункта 3) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" и определяет порядок и условия установления стимулирующей надбавки к должностному окладу работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" финансируемых из местного бюджета (далее – организация).
2. В соответствии с подпунктом 37) пункта 1 статьи 1 Трудового кодекса Республики Казахстан заработная плата – вознаграждение за труд в зависимости от квалификации работника, сложности, количества, качества и условий выполняемой работы, а также выплаты компенсационного и стимулирующего характера.
Глава 2. Порядок установления стимулирующей надбавки к должностному окладу работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
3. Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области после обсуждения с собранием местного сообщества Порядка установления и условий выплаты стимулирующей надбавки к должностному окладу работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" финансируемых из местного бюджета, на основании установленного размера стимулирующей надбавки, в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий", формирует дополнительную потребность бюджетных средств и представляет ее коммунальному государственному учреждению "Отдел экономики и финансов акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области" для рассмотрения не позднее 1 сентября текущего финансового года.
4. Специалист по бюджетному планированию (секретарь бюджетной комиссии) коммунального государственного учреждения "Отдел экономики и финансов акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области", в соответствии с требованиями Бюджетного законодательства Республики Казахстан, выносит на рассмотрение районной бюджетной комиссии дополнительную потребность на выплату стимулирующей надбавки к должностному окладу работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".

5. Бюджет комиссиясының Ынталандырушы үстемеақыларға бюджет қаражатының қажеттілігін қарауы және айқындауы ағымдағы қаржы жылының 15 қазанынан кешіктірілмей аяқталады.
6. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларына бюджет қаражатын бөлу кезінде ауылдық округ әкімі кадр қызметі қызметкерінің не оны алмастыратын адамның жазбаша ұсынымы (бұдан әрі - Ұсыным) негізінде ай сайын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына қызметкерлерге ынталандыру үстемеақыларын төлеу.
Ауылдық округ әкімі Ұсынысты қарау нәтижесінде оны тіркеген күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде келіседі не тіркелген күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде лауазымдық жалақысына ынталандыру үстемеақысын белгілеуден бас тарту себептерін негіздей отырып, бас тартады. Қызметкер шешім шығарылғаннан кейін 2 жұмыс күні ішінде бас тарту туралы хабардар етіледі.
7. Қызметкерлерге ынталандыру үстемеақыларын төлеуден бас тарту үшін осы Қаулының 14-тармағында көрсетілген шарттар негіз болып табылады.
8. Ұсынымда қызметкердің тегі мен лауазымы, ынталандыру үстемеақысының мөлшері және тәртіптік жазаның жоқтығы туралы мәліметтер көрсетіледі.
3-тарау. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақыларын белгілеу шарттары
9. Ынталандыру үстемеақылар қызметкерлерді ынталандыру мақсатында белгіленетін төлемдер болып табылады.
10. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақысы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінде көзделген материалдық көмектің және ынталандыру төлемдерінің бар түрлеріне қосымша төлем болып табылады.
11. Қызметкерлердің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақылар төлеу қызметкерлердің еңбегін ынталандырудың төленген түрлерін тоқтату үшін негіз болып табылмайды (сыйлықақылар, қосымша ақылар, лауазымдарды қоса атқарғаны үшін, қамту аймағын кеңейткені үшін үстемеақылар, үстеме жұмыс және басқалар).
12. Қызметкерлердің лауазымдық айлықақыларына ынталандырушы үстемеақы төлеу күнтізбелік жыл ішінде ай сайын жүзеге асырылады.

5. Рассмотрение и определение бюджетной комиссией потребности бюджетных средств на Стимулирующие надбавки завершаются не позднее 15 октября текущего финансового года.
6. При выделении бюджетных средств на стимулирующие надбавки к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", финансируемых из местного бюджета акимом сельского округа на основании письменного представления (далее - Представление) работника кадровой службы либо лица его заменяющего ежемесячно принимается решение о выплате работникам стимулирующих надбавок.
Аким сельского округа в результате рассмотрения Представления согласовывает в течение 10 рабочих дней со дня его регистрации либо отказывает в течение 5 рабочих дней со дня регистрации с обоснованием причин отказа в установлении стимулирующей надбавки к должностному окладу. Работник уведомляется об отказе в течение 2 рабочих дней после вынесения решения.
7. Основания для отказа в выплате работникам стимулирующих надбавок являются условия, указанные в пункте 14 настоящего Постановления.
8. В Представлении указываются фамилия и должность работника, размер стимулирующей надбавки и сведения об отсутствии дисциплинарного взыскания.
Глава 3. Условия установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", финансируемых из местного бюджета
9. Стимулирующая надбавка является выплатой, устанавливаемая с целью мотивирования труда работников.
10. Стимулирующая надбавка к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является дополнительной выплатой к уже имеющимся видам материальной помощи и стимулирующих выплат, предусмотренных Трудовым кодексом Республики Казахстан.
11. Выплата стимулирующей надбавки к должностному окладу работников не является основанием для прекращения выплат других видов стимулирования труда работников (премии, доплаты, надбавки за совмещение должностей, за расширение зоны покрытия, сверхурочные и другие).
12. Выплата стимулирующей надбавки к должностным окладам работников осуществляется ежемесячно в течение календарного года.

13. Ынталандырушы үстемеақы еңбекақы төлеудің негізгі көрсеткіштерін, бюджет мүмкіндіктерін талдауды негізге ала отырып және Қазақстан Республикасының заңнамасы өзгерген жағдайда жыл сайынғы негізде қайта қаралуы мүмкін.
14. Қызметкерлердің лауазымдық жалақысына ынталандырушы үстеме белгіленбейді:
1) алынбаған тәртіптік жаза болған кезде;
2) ұйымда бір айдан аз жұмыс істегендерге;
3) сынақ мерзімінен өту кезеңінде;
4) лауазымның тиісті санатының функциялары уақытша орындалған жағдайда;
5) еңбекақысы сақталмайтын демалыс кезеңінде;
6) оқу демалысы кезеңінде;

13. Стимулирующая надбавка может быть пересмотрена на ежегодной основе, исходя из анализа основных показателей оплаты труда, возможностей бюджета и в случае изменения законодательства Республики Казахстан.
14. Стимулирующая надбавка к должностному окладу работников не устанавливается:
1) при наличии неснятого дисциплинарного взыскания;
2) проработавшим в организации менее одного месяца;
3) на период прохождения испытательного срока;
4) в случае временного исполнения функций соответствующей категории должности;
5) в период отпуска без сохранения заработной платы;
6) в период учебного отпуска;

7) жүктілікке және баланың (балалардың) туылуына, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты демалыс кезеңінде;
8) бала үш жасқа толғанға дейін оның күтімі бойынша еңбекақысы сақталмайтын демалыс кезеңінде;
9) қызметкерді материалдық жауапкершілікке тарту кезеңінде;
10) қызметкердің еңбекке уақытша жарамсыздығы кезеңінде.
15. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ынталандырушы үстемеақы төлеуді қаржыландыру көзі жергілікті бюджет болып табылады.

7) в период отпуска в связи с беременностью и рождением ребенка (детей), усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей);
8) в период отпуска без сохранения заработной платы по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет;
9) в период привлечения работника к материальной ответственности;
10) в период временной нетрудоспособности работника.
15. Источником финансирования выплаты стимулирующей надбавки к должностному окладу работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является местный бюджет.

16. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақысы санаттары бойынша Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы мәслихатының шешімі бойынша белгіленеді, осы тәртіпке және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандыру үстемеақысын белгілеу шартына қосымшаға сәйкес бекітілсін.
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы
Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты
коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын
қызметкерлерінің лауазымдық
айлықақыларына ынталандыру үстемеақысын
белгілеу тәртібі мен шарттарына
"Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Троицкий ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандырушы үстемеақылар, D блогына жататын жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын (қосалқы персонал) және жұмысшылар (біліктілік разряды)
№ р/н
Лауазымдардың толық жазылуы (атауы)
Лауазымдық айлықақыға үстемеақы
1
2
3
1.
Басшының хатшысы
30%
2.
Аударма жөніндегі редактор
30%
3.
Жүргізуші
50%

16. Стимулирующая надбавка к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", финансируемых из местного бюджета, устанавливается по решению маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области по категориям, указанным в приложение к настоящему порядку и условию установления стимулирующей надбавки к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", финансируемых из местного бюджета.
Приложение 1
к порядку и условиям установления
стимулирующей надбавки к должностным
окладам работников коммунального
государственного учреждения "Аппарат
акима Троицкого сельского округа
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области",
финансируемых из местного бюджета
Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Троицкого сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", финансируемых из местного бюджета относящихся к блоку D (вспомогательный персонал) и рабочим (квалификационный разряд)
№ н/п
Расшифровка должностей (наименования)
Надбавка к должностному окладу
1
2
3
1.
секретарь руководителя
30%
2.
редактор по переводу
30%
3.
водитель
50%