"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен коммуналдық мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 19 наурыздағы № 58 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданды әкімдігінің 2024 жылғы 25 қаңтардағы № 19 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабының 2 тармағына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 65-бабының 3-тармағына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 8) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы әкімі орынбасарының 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 1.15-06/8439 хаты негізінде Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қосу жолымен коммуналдық мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 19 наурыздағы № 58 қаулысына мынадай толықтыру енгізілсін:
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ережедегі 18-тармақ мынадай мазмұндағы 23-1) тармақшамен толықтырылсын: "азаматтарды тілдік қағидат бойынша кемсітуге жол бермеу бойынша түсіндіру жұмыстарын жүргізеді".
2. Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі коммуналдық мемлекеттік мекемесі:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін "Қазақстан Республикасы Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

О внесении дополнения в постановление акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 19 марта 2020 года № 58 "О реорганизации коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" путем присоединения к нему коммунального государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области"
Постановление акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 25 января 2024 года № 19
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", подпунктом 8) статьи 17 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", на основании письма заместителя акима Северо-Казахстанской области № 1.15-06/8439 от 11 декабря 2023 года акимат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 19 марта 2020 года № 58 "О реорганизации коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" путем присоединения к нему коммунального государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" следующее дополнение:
пункт 18 Положения о коммунальном государственном учреждении "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" дополнить подпунктом 23-1) следующего содержания: "проведение разъяснительной работы по недопущению дискриминации граждан по языковому принципу".
2. Коммунальному государственному учреждению "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области после его официального опубликования;

3) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ережеге енгізілген толықтыру туралы заңнамада белгіленген тәртіппен әділет органдарына хабардар етуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімінің міндетін атқарушы Д. Тасмағанбетов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің
2020 жылғы "19" наурыздағы
№ 58 қаулысымен бекітілді
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1."Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі - ішкі саясат саласындағы мемлекеттік саясатты және мемлекеттік басқару функцияларын жүзеге асыруға уәкілетті Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы.
2."Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ведомстволық бағынысты мекемелері бар:
1) Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жастар ресурстық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2)Мағжан Жұмабаев ауданы әкiмдiгiнiң "Халық өнерпаздары шығармашылығын және бос уақытты ұйымдастыру қызмет орталығы"
мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
3)"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының орталықтандырылған кітапхана жүйесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасы Перезиденті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ, осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4."Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдастырушылық – құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде атауы жазылған мөрі, мөртабаны және белгіленген нысанда бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес қазынашылық органдарда есеп-шоты бар.
5."Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық – құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6."Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7."Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат,
мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзырына енетін мәселелер бойынша, заңнамада белгіленген тәртіппен басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8."Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамамаға сәйкес бекітіледі.
9.Заңды тұлғаның мекен-жайы: пошта индексі 150800, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Булаево қаласы, Юбилейная көшесі, 56.
10.Мемлекеттік мекеменің толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: коммунальное государственное учреждение "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области".
11.Осы Ереже "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылдады.
12.Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әкімдігі "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің тиісті саласының уәкілетті органы жоқ.
13."Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
14."Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілермен аппараттың функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер түсетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджет кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік орган қызметінің мәні мен мақсаты, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
15."Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекеме қызметінің мәні мен мақсаты: аудан тұрғындарын ұлт алдындағы стратегиялық міндеттерді жалпы түсіністік негізінде біріктіруге, мемлекеттілікті нығайтуға және азаматтардың әлеуметтік оптимизмін қалыптастыруға, ауданның тарихи-мәдени мұрасын сақтауға, ауданда мәдениетті насихаттауға және дамытуға бағытталған ішкі саясат саласындағы мемлекеттік саясатты тиімді іске асыру; Қазақстан халқы бірлігінің факторы ретінде толерантты тілдік ортаны құру. Азаматтардың әлеуметтік оптимизмін қалыптастыру және мемлекетті нығайту. Мемлекетті, халық бірлігін нығайту, ұлттың тұрақты дамуы үшін қоғамның бірігуін, бірлік пен қауіпсіздік ақпаратын қамтамасыз ету, ауданның тұрақты дамуы мүддесінде жастардың бәсекеге қабілеттіліктерін арттыру үшін жағдай жасауды әрі-қарай нығайту.

3) уведомление органов юстиции о внесенном дополнении в Положение о коммунальном государственном учреждении "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством порядке.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Исполняющий обязанности акима района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области Д. Тасмаганбетов
Утверждено
постановлением акимата
района Магжана Жумабаева
Северо –Казахстанкой области
№ 58 от "19" марта 2020 года
ПОЛОЖЕНИЕ коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, уполномоченным на осуществление государственной политики и функций государственного управления в сфере внутренней политики.
2. Коммунальное государственное учреждение "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" имеет подведомственные учреждения:
1) Коммунальное государственное учреждение "Молодежный ресурсный центр района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" отдела внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области";
2) Государственное казенное коммунальное предприятие "Центр самодеятельного народного творчества и досуговой деятельности" акимата района Магжана Жумабаева;
3) Коммунальное государственное учреждение "Централизованная библиотечная система района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области".
3. Коммунальное государственное учреждение "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Коммунальное государственное учреждение "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме коммунального государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Коммунальное государственное учреждение "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Коммунальное государственное учреждение "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Коммунальное государственное учреждение "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказом руководителя и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: почтовый индекс 150800, Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, город Булаево, улица Юбилейная, 56.
10. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке: "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
на русском языке: коммунальное государственное учреждение "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области"
11. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области".
12. Учредителем коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" является акимат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области.
Уполномоченный орган соответствующей отрасли коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" отсутствует.
13. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" осуществляется из местного бюджета.
14. Коммунальному государственному учреждению "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области".
Если коммунальному государственному учреждению "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Предмет и цель деятельности, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
15. Предмет и цель деятельности коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области": эффективная реализация государственой политики в сфере внутренней политики, направленной на консолидацию жителей района на основе единого понимания стоящих перед нацией стратегических задач, укрепление государствености и формирование социального оптимизма граждан, сохранение историко-культурного наследия района, пропаганда и развитие культуры в районе; создание толерантной языковой среды как фактора единения народа Казахстана. Дальнейшее укрепление государственности, единства народа и обеспечение консолидации общества для стабильного развития нации, обеспечивающее информационную безопасность и единство, создание условий для повышения конкурентных преимуществ молодежи в интересах устойчивого развития района.

16. Тапсырмалар Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес анықталады:
1) ауданда халықтың бірлігін, қоғамның топтасуын, ішкі саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету бойынша мемлекеттік саясатты жүзеге асыру;
2) әлеуметтік-экономикалық, мәдени және қоғамдық-саяси саладағы мемлекеттік саясаттың басты бағыттарын іске асыру бойынша ауданның жергілікті атқарушы органдарының қызметін үйлестіру;
3) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзырына жататын сұрақтар бойынша Қазақстан Республикасы Президенті және Үкіметінің, облыс әкімінің, аудан әкімінің актілері мен тапсырмаларын орындауды қамтамасыз ету;
4) Қазақстанның 2050 жылға дейінгі даму стратегиясының негізгі басымды бағыттарын, Президенттің Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды, өзге де стратегиялық құжаттарды түсіндіруді және насихаттауды қамтамасыз ету;
5) аудан қоғамдастығының өкілдері және азаматтық қоғам институттарымен өзара әрекеттесу.
6) "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңына сәйкес ауданның мәдениет желісін сақтау және дамыту;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мәдени, бос уақытты ұйымдастыру қызметін көбейту;
8) мемлекеттік тілдің әлеуметтік және коммуникативтік функцияларын кеңейту, Қазақстан халқының басқа тілдерін дамыту;
17. Функциялары:
1) Ішкі саясаттың негізгі бағыттары бойынша жергілікті атқарушы органдарының қызметін ақпараттық және идеологиялық қамтамасыз ету, оның ішінде білім беру, денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру және халықты қорғау, жұмыспен қамту, ұлтаралық және конфессияаралық келісім, потриоттық тәрбие және жастар саясаты, тілдік, ақпараттық, мәдени және отбасылық-демографиялық салаларда мемлекеттік рәміздерді насихаттау;
2) ауданда халықтың бірлігі, қоғамның топтасуы мен ішкі саяси тұрақтылықты қамтамасыз етуге бағытталған тәжірибелік және өзге іс-шаралар кешенін жүзеге асыру;
3) ауданда ірі қоғамдық-маңызды іс-шараларға ақпараттық қолдау;
4) әлеуметтік-экономикалық, қоғамдық-саяси және басқа да жергілікті атқару органдарының қызметі туралы ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру, осы бағыттағы жұмыстарды жетілдіру бойынша ұсыныстар жасау;
5) ауданда Қазақстан халқына жыл сайынғы Президент жолдауын түсіндіру және басқа да стратегиялық құжаттар бойынша аудандық, облыстық және республикалық мағыналы ақпараттық топтар қызметін ұйымдастыру;

16. Задачи определяются согласно действующего законодательства Республики Казахстан:
1) реализация государственной политики по обеспечению внутриполитической стабильности, единства народа и консолидации общества в районе;
2) координация деятельности местных исполнительных органов района по реализации ключевых приоритетов государственной политики в социально-экономической, культурной и общественно-политической сферах;
3) обеспечение выполнения актов и поручений Президента и Правительства Республики Казахстан; акима области, акима района по вопросам, относящихся к компетенции коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области";
4) обеспечение разъяснения и пропаганды в районе основных приоритетов Стратегии развития Казахстана 2050 года, ежегодных Посланий Президента народу Казахстана, государственных и отраслевых программ и других стратегических документов;
5) взаимодействие с институтами гражданского общества, представителями общественности района.
6) сохранение и развитие сети учреждений культуры района в соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре";
7) увеличение культурно-досуговых услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) расширение социально-коммуникативных функций государственного языка, развитие других языков народа Казахстана.
17. Функции:
1) информационно-идеологическое сопровождение деятельности местных исполнительных органов района по ключевым направлениям внутренней политики, в том числе по вопросам реализации государственной политики в области образования, здравоохранения, социального обеспечения и защиты населения, занятости, межэтнического и межконфессионального согласия, патриотического воспитания и молодежной политики, пропаганды государственных символов, в языковой, информационной, культурной, гендерной и семейно-демографической сферах;
2) реализация комплекса практических и иных мер, направленных на обеспечение внутриполитической стабильности, единства народа и консолидации общества;
3) информационное сопровождение крупных общественно-значимых мероприятий в районе;
4) организация информационно-разъяснительной работы о деятельности местных исполнительных органов в социально-экономической, общественно-политической и других сферах, выработка предложений по совершенствованию работы в данном направлении;
5) организация в районе деятельности информационных групп республиканского, областного и районного значения по разъяснению ежегодного Послания Президента народу Казахстана и других стратегических документов;

6) саяси партиялармен, мемлекеттік емес ұйымдармен, этномәдени және діни бірлестіктермен, құқық қорғау, сондай-ақ басқа да қоғамдық ұйымдармен, кәсіподақтармен, БАҚ, ғылыми және шығармашылық бірлестік, қоғамдық жетекшілерімен өзара әрекеттестікті жүзеге асыру;
7) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзіретіне кіретін сұрақтар бойынша аудан әкімдігінің жанында қызмет ететін жұмыс тобы мен консультативті-кеңес беретін органдардың қызметін қамтамасыз ету;
8) ауданда қоғамдық-саяси жағдайларды талдау, соның ішінде әлеуметтік зерттеулер өткізу, басқа ұйымдық және қоғамдық бірлестіктер, саяси партиялар қызметінің мониторингін ұйымдастыру;
9) ауданда мемлекеттік ақпараттық саясатты тиімді жүзеге асыруды қамтамасыз ету, соның ішінде мемлекеттік тапсырысты орындау, БАҚ қызметінде заңнаманың сақталуына қатысты мониторинг жүргізу, шетел БАҚ-рын есепке алу;
10) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзіретіне енетін мәселелер бойынша жоғары тұрған органдармен, маслихаттармен, облыс әкімінің аппаратымен, аудан әкімінің аппаратымен, Қазақстан халқының Ассамблеясының секреттариатарымен өзара әрекеттесу;
11) Қазақстан Республикасы Заңдарының, Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлықтары мен Үкіметінің қаулыларының, жоғары өкілетті және атқарушы органдарының, облыс, аудан әкімдіктерінің қаулылыры және шешімдері мен өкімдерінің орындалуын бақылау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру ("Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы №416- V заңының, өзге де нормативті құқықтық актілерінің талаптарына сәйкес);
12) мемлекеттік қызмет бойынша жұмыстар, тауарлар және қызметтердің ашық конкурстарын ұйымдастыру және өткізу (Қазақстан Республикасы 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 434-V "Мемлекеттік сатып алулар туралы" Заңына сәйкес);
13) "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы, "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 11 шілдедегі заңдарына сәйкес мемлекеттік органдардың мәдениет, тілдерді дамыту салаларындағы мемлекеттік саясатты орындауын үйлестіру, Қазақстан Республикасы Президентінің, жоғары тұрған өкілетті және атқарушы органдардың, облыс аудан әкімінің актілері мен тапсырмаларын орындау;
14) жеке және заңды тұлғалардың өтініштері мен шағымдарын қарастыру және тіркеу (Қазақстан Республикасы 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру тәртібі туралы" Заңына сәйкес);

6) осуществление взаимодействия с политическими партиями, неправительственными организациями, этнокультурными и религиозными объединениями, правозащитными и другими общественными организациями, профессиональными союзами, СМИ, научным и творческим сообществом, лидерами общественного мнения;
7) обеспечение деятельности консультативно-совещательных органов и рабочих групп, действующих при акимате района по вопросам, входящим компетенцию коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области";
8) анализ общественно-политической ситуации в районе, в том числе организация мониторинга деятельности политических партий, иных общественных объединений и организаций, проведение социологических исследований;
9) обеспечение эффективной реализации государственной информационной политики в районе, в том числе выполнению государственного заказа, мониторинг деятельности СМИ на предмет соблюдения законодательства, учет иностранных СМИ;
10) взаимодействие с вышестоящими государственными органами, маслихатами, аппаратом акима района, секретариатом Ассамблеи народа Казахстана области по вопросам, входящим в компетенцию коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области";
11) организация работы по контролю за исполнением Законов Республики Казахстан, Указов Президента и Постановлений Правительства Республики Казахстан, постановлений, решений и распоряжений вышестоящих представительных и исполнительных органов, акимов области, района (в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года № 416-V "О государственной службе Республики Казахстан", иных нормативных правовых актов);
12) организация и проведение открытых конкурсов по государственным закупкам работ, товаров и услуг; (в соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 434-V "О государственных закупках");
13) координация работы государственных органов по реализации политики государства в области культуры и развития языков в соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре", Законом Республики Казахстан от 11 июля 1997 года, "О языках в Республике Казахстан", а также актов и поручений Президента Республики Казахстан, постановлений, решений и распоряжений вышестоящих представительных и исполнительных органов, акимов области, района;
14) регистрация и рассмотрение обращений, заявлений, жалоб физических и юридических лиц на основании Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц";

15) Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік процедуралар туралы" Заңына сәйкес мәдениет және тілді дамыту саласында аумақты ағымдағы перспективті бағдарламаларды жүзеге асыру;
16) кадрлық жұмысты жүргізу (Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің, Қазақстан Республикасы 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы", және басқа құқықтық нормативті актілерінің талаптарына сәйкес);
17) "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңына сәйкес мәдени –ағарту ұйымдары мен аудандық бағыныстағы ұйымдарды басқару;
18) мәдениет мекемелеріне әдістемелік көмек көрсету, есептер дайындау;
19) халық шығармашылығын дамыту бойынша шаралар қолдану, ұлттық салт-дәстүрлердің сақталуы мен дамуы бойынша жұмыс атқару, аудан аумағында тұратын ұлттардың мәдениетін сақтауға, дамытуға септігін тигізу;
20) заңнамаға сәйкес тарихи-мәдени ескерткіштерді қорғау мен пайдалануды басқару және бақылауды жүзеге асыру;
21) "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңына сәйкес іс- шаралар жоспарын әзірлеу және іске асыру, мекемелердің мәдени іс - шараларын ұйымдастыру, ведомоствалық бағынысты мекемелердің есептерін талдау, олар бойынша шешім қабылдау;
22) қолданыстағы заңнамаға сәйкес жергілікті атқарушы органдардың қызметін үйлестіретін аймақтағы біріңғай мемлекеттік тіл саясатын жүзеге асыруды қамтамасыз ету;
23) аумақта Қазақстан Республикасының тілдер туралы заңнамасының орындалуына басшылық жасауды іске асыру;
24) тіл туралы заңнаманы іске асыруда басқа мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау;
25) мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының тілдерін дамытуға бағытталған іс-шараларды жүргізу;
26) іс қағаздарын жүргізуді мемлекеттік тілде жүргізуге әдістемелік және практикалық көмек көрсету;
27) Заңнамамен белгіленген жағдайлар мен тәртіптерде әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамлар жасайды.
28) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
18. Құқықтары мен міндеттері
1) бекітілген тәртіппен коммуналдық мемлекеттік органдардан, мекемелерден, ұйымдардан және лауазымды тұлғалардан керекті ақпараттарды сұрау және алу;
2) аудан әкіміне ішкі саясат саласында жергілікті орындау органдарының қызметін жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу;
3) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің саласына жататын сұрақтар бойынша тапсырмалар шығару, орындалуын қадағалау, және де облыстық және аудандық атқарушы органдар өткізетін іс-шараларға қатысу;

15) разработка и осуществление перспективных, текущих программ развития территорий по отрасли культуры и развития языков в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах";
16) проведение кадровой работы в соответствии с требованиями Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", иных нормативных правовых актов;
17) руководство культурно-просветительской работой, культурно-просветительными организациями и учреждениями районного подчинения в соответствии Законом Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре";
18) оказание методической помощи учреждениям культуры, подготовка отчетности;
19) принятие мер по развитию самодеятельного народного творчества, содействие сохранению и приумножению национальных обычаев и традиций народа Казахстана на территорий района;
20) осуществление в соответствии с законодательством управления и контроля за охраной и использованием памятников истории и культуры;
21) разработка и осуществление планов мероприятий, организация проведений учреждениями культуры мероприятий, анализ отчетов подведомственных учреждений, принятие по ним решений в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах";
22) обеспечение проведения единой государственной языковой политики в районе, координация деятельности местных исполнительных органов в соответствии с действующим законодательством;
23) осуществление руководства за исполнением законодательства Республики Казахстан о языках на территории;
24) взаимодействие с другими государственными органами в вопросах исполнения языкового законодательства;
25) проведение мероприятий, направленных на развитие государственного языка и языков народа Казахстана;
26) оказание методической и практической помощи в ведении делопроизводства на государственном языке.
27) осуществление иных функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
18. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном порядке от государственных органов, учреждений, организаций, должностных лиц необходимую информацию;
2) вносить акиму района предложения по совершенствованию деятельности местных исполнительных органов в сфере внутренней политики;
3) издавать поручения по вопросам, относящимся к сфере коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области", контролировать их исполнение, а также участвовать в мероприятиях, проводимых областными и районными исполнительными органами;

4) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзіретіне енетін сұрақтар бойынша коммуналдық мемлекеттік органдармен лауазымды тұлғаларға консультативті-әдістемелік, ақпараттық, ұйымдастырушылық-техникалық және басқа көмек көрсету;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа өкілеттіктерді орындайды.
3. Коммуналдық мемлекеттік орган қызметін ұйымдастыру
19. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін басқару "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне артылған міндеттерін жүзеге асыру және өз функцияларының орындалуына дербес жауапкершілік бөлім басшысымен жүзеге асырылады.
20. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
21. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасымен анықталатын оның құзіретіне сәйкес мәселелерді өз бетімен шешеді және дара басшылық қағидасында қызмет етеді.
22. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін орындаған кезде "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы белгіленген заңнамалық тәртіпте:
1) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басшылық етеді және "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген функциялар мен тапсырмаларды орындалуына дербес жауапкершілікті тартады.
2) өз құзреті шегінде бөлім қызметкерлерінің орындауына міндетті бұйрықтарды шығарады;
3) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін Қазақстан Республикасының зыңнамасына сәйкес жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады, оларға заңмен белгіленген тәртіптік жазалар мен көтермелеу шараларын қолданады;

4) оказывать консультативно-методическую, информационную, организационно-техническую и иную помощь должностным лицам и государственным органам по вопросам, входящим в компетенцию коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области";
5) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности коммунального государственного учреждения
19. Руководство коммунальным государственным учреждением "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.
20. Руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" действует на принципах единоначалия и самостоятельно решает вопросы деятельности в соответствии с его компетенцией, определяемой законодательством Республики Казахстан.
22. При осуществлении деятельности коммунальным государственным учреждением "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством порядке:
1) организует и руководит работой коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" и несҰт персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области", функций и задач;
2) издает в пределах своей компетенции приказы, организует контроль за их исполнением;
3) принимает и увольняет в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственной службе и о труде работников коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области", применяет к ним, в установленном законом порядке, меры поощрения и дисциплинарного взыскания;

4) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің атынан сенім хатсыз қызметтерді орындайды, "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің атынан "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүддесінде айқын қызметтерді анықтау өкілеттіктерімен аппараттың басқа жұмысшыларын үйлестіреді;
5) бағынушылар арасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес бойынша шаралар қолданады, олардың орындалмағаны үшін олар жеке жауапкершілікте болады;
6) Қазақстан Республикасының заңнамаларының талаптарын сақтауды қамтамасыз етеді;
7) әйелдер мен ерлердің тең мүмкіндіктері мен тең құқықтарының мемлекеттік кепілдіктері туралы заңнаманы сақтауды қамтамасыз етеді;
8) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ережені аудан әкімінің аппаратына бекітуге енгізеді, қаржыландыру жоспарының үнемделуі шегінде, мемлекеттік қызметшілерге үстем ақы, материалдық көтермелеу белгілейді.
9) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретінде қызметтік құжаттамаға қол қояды;
10) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі шығындарының сметасын бекітеді, бюджетпен қарастырылған қаржыларын басқарады;
11) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін іссапарға жолдайды, жеке құрамы бойынша бұйрықтарды шығарады;
12) мемлекеттік қызметкерлердің кадрлардың біліктілігін жоғарылату және қайта даярлау, оқуды және дайындықты қамтамасыз етеді.
"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы жоқ болған уақытта, оның өкілетін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес міндеттерін атқаратын тұлға орындайды.
23. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы қызметкерлерінің функционалдық міндеттері мен өкілеттілік аясы қолданыстағы заңнамаға сәйкес анықтайды.

4) осуществляет без доверенности действия от имени коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области", наделяет от имени коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" других работников аппарата полномочиями на совершение определенных действий в интересах коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области";
5) принимает меры по противодействию коррупции среди подчиненных, за непринятие которых несет персональную ответственность;
6) обеспечивает соблюдение требований законодательства Республики Казахстан;
7) обеспечивает соблюдение законодательства о государственных гарантиях равных прав и равных возможностей мужчин и женщин;
8) представляет на утверждение аппарату акима района Положение о коммунальном государственном учреждении "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области", структуру, устанавливает доплаты, материальное поощрение государственных служащих (премии) в пределах экономии плана финансирования;
9) подписывает служебную документацию в пределах компетенции коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области";
10) утверждает смету расходов коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области", распоряжается финансовыми средствами, предусмотренными бюджетом;
11) издает приказы по личному составу, направляет служащих коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" в командировки;
12) обеспечивает учебу, подготовку, переподготовку и повышения квалификации кадров государственных служащих.
Исполнение полномочий руководителя коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области", в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
23. Руководитель определяет функциональные обязанности и круг полномочий сотрудников коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" в соответствии с действующим законодательством.

4. Мемлекеттiк органның мүлкi
24. "Солтүстiк Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкiн. "Солтүстiк Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстердi қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.
25. "Солтүстiк Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiне бекiтiлген мүлiк аудандық коммуналдық меншiкке жатады.
26. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, "Солтүстiк Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттiк мекемесiнiң, өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзге тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Коммуналдық мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
27. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта құру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
28. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкін бөлу тәртібі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
6. Коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесіне өзгерістер мен толықтырулар еңгізу
29. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесіне өзгерістер мен толықтырулар еңгізу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
7. Коммуналдық мемлекеттік мекеме жұмысының тәртібі мен қарым-қатынасы
30. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мен құрылтайшысы, мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган арасындағы қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес анықталады және реттеледі.

4. Имущество государственного органа
24. Коммунальное государственное учреждение "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан. Имущество коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
25. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области", относится к районной коммунальной собственности.
26. Коммунальное государственное учреждение "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и ликвидация коммунального государственного учреждения
27. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
28. Порядок распределения имущества коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Внесение изменений и дополнений в Положение коммунального государственного учреждения
29. Внесение изменений и дополнений в Положение коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Режим работы коммунального государственного учреждения и взаимоотношения
30. Взаимоотношения между коммунальным государственным учреждением "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" и учредителем, уполномоченным органом по государственному имуществу определяются и регулируются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

31. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен оның еңбек ұжымы арасындағы қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес анықталады.
32. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының ішкі саясат бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекеменің жұмыс регламентімен белгіленген және Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының талаптарына қарсы болмауы тиіс.

31. Взаимоотношения между администрацией коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" и его трудовым коллективом определяются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
32. Режим рабочего времени коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" устанавливается регламентом работы коммунального государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области" и не должен противоречить нормам трудового законодательства Республики Казахстан.