Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 9-1 "2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2024 жылғы 11 маусымдағы № 15-1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 9-1 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 053 487,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 556 898,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 318,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 160 599,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 301 672,9 мың теңге;
2) шығындар – 7 764 587,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 27 453,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 44 304,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16 851,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 261 447,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – -261 447,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 75 345,8 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 434 978,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 98 184,3 мың теңге.";
10-тармақ келесі мазмұндағы 20), 21), 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30) тармақшалармен толықтырылсын:
"20) Булаев қаласында 3 қабатты 45 пәтерлі тұрғын үй салуға;
21) Булаев қаласы көшелерінің жаяу жүргіншілер тротуарларын орнатуға;
22) Мағжан Жұмабаев ауданының елді мекендерінен қар шығаруға;
23) Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентін Ауғанстан Демократиялық Республикасынан шығарудың 35 жылдығына орай біржолғы ақшалай төлем көрсетуге;
24) Булаев қаласында көше жарығын ағымдағы жөндеуге;
25) Булаев қаласында волейбол алаңын және балалар ойын алаңын орнатуға;
26) Аудандық маңызы бар KTGY-137 "Ноғайбай ауылына кірме жол" автомобиль жолын орташа жөндеуге км 0,0-7,7;

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 9-1 "Об утверждении бюджета района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы"
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 11 июня 2024 года № 15-1
Маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 9-1 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 053 487,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 556 898,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34 318,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 160 599,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 301 672,9 тысяч тенге;
2) затраты – 7 764 587,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 453,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 44 304,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 851,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 261 447,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -261 447,9 тысяч тенге;
поступление займов – 75 345,8 тысяч тенге;
погашение займов – 434 978,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 98 184,3 тысяч тенге.";
пункт 10 дополнить подпунктами 20), 21), 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30) следующего содержания:
"20) на строительство 3-х этажного 45-ти квартирного жилого дома в городе Булаево;
21) на устройство пешеходных тротуаров улиц города Булаево;
22) на вывоз снега из населенных пунктов района Магжана Жумабаева;
23) на оказание единовременной денежной выплаты к 35-летию вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан;
24) на текущий ремонт уличного освещения в городе Булаево;
25) на устройство волейбольной площадки и детской игровой площадки в городе Булаево;
26) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KTGY-137 "Подъездная дорога к селу Ногайбай" км 0,0-7,7;

27) Новотроицкое ауылында тарату желілерін қайта жаңартуға;
28) Булаев қаласында су құбыры құрылыстарын реконструкциялауға;
29) Бәйтерек ауылдық округінің Береке ауылында су құбырының таратушы желілерін ағымдағы жөндеуге;
30) Қарақоға ауылдық округінің Чистое ауылының су тарату желісін ағымдағы жөндеуге.";
көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының төрағасы А. Рахметова
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының 2024 жылғы
11 маусымдағы № 15-1
шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының 2023 жылғы
27 желтоқсандағы № 9-1
шешіміне 1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданының 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Кірістер

27) на реконструкцию разводящих сетей в селе Новотроицкое;
28) на реконструкцию водопроводных сооружений в городе Булаево;
29) на текущий ремонт разводящих сетей водопровода в селе Береке сельского округа Бәйтерек;
30) на текущий ремонт водоразводящей сети села Чистое Каракогинского сельского округа.";
приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата района Магжана Жумабаева А. Рахметова
Приложение
к решению маслихата района
Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
от 11 июня 2024 года № 15-1
Приложение 1
к решению маслихата района
Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2023 года № 9-1
Бюджет района Магжана Жумабаева на 2024 год
Категория
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Доходы

7 694,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
12,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
65 278,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 492,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
231 163,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
84 289,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
84 022,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
84 022,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 717,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
768,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 287,2
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 250,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
475 143,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
113 907,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
82 865,9
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
26 817,9
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
56 048,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
31 041,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
31 041,8
2
Коммуналдық шаруашылық
321 475,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
321 475,2
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
8 500,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
312 975,2
3
Елді мекендерді абаттандыру
39 761,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
39 761,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
39 761,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
575 848,7
1
Мәдениет саласындағы қызмет
113 261,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

7 694,0
006
Оказание жилищной помощи
12,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
65 278,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 492,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
231 163,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
84 289,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
84 022,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
84 022,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
79 717,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
768,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1 287,2
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 250,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
475 143,9
1
Жилищное хозяйство
113 907,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
82 865,9
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
26 817,9
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
56 048,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
31 041,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
31 041,8
2
Коммунальное хозяйство
321 475,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
321 475,2
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
8 500,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
312 975,2
3
Благоустройство населенных пунктов
39 761,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
39 761,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
39 761,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
575 848,7
1
Деятельность в области культуры
113 261,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)