Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 16/2 шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 2024 жылғы 22 қазандағы № 33/2 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджетті бекіту туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 16/2 шешіміне келесі өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026жылдарға арналған аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7314519 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1165508,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 43475,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1487,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6104048 мың теңге;
2) шығындар – 7320692,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15049 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 36920 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21871 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 21222,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21222,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 36920 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21924 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6226,3 мың теңге.";
7-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) 16566 мың теңге - Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 16566 мың теңге,";
9-тармақтың 6) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"6) 28895 мың теңге - Краснознаменное ауылындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салуға;";
9-тармақтың 11) тармақшасы алып тасталсын;
9-тармақтың 13) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"13) 600000 мың теңге – СҚО, Мамлют ауданы, Мамлютка қаласы, Скачков көшесі 66В мекенжайы бойынша дене тәрбиесi-сауықтыру кешенін салуға;";
9-тармақтың 16) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"16) 496071,7 мың теңге – Мамлют ауданының КТММ-218 "Сенжарка-Троицкое-Николаевка-Ленино" 0-9,0 км облыстық маңызы бар автомобиль жолы" аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеуге;";
9-тармақтың 19) тармақшасы алып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2023 года № 16/2 "Об утверждении районного бюджета на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 22 октября 2024 года № 33/2
Маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении районного бюджета на 2024-2026 годы" от 28 декабря 2023 года № 16/2 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7314519 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1165508,4 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 43475,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1487,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6104048 тысяч тенге;
2) затраты – 7320692,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15049 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 36920 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21871 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -21222,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21222,3 тысяч тенге;
поступления займов – 36920 тысяч тенге;
погашение займов – 21924 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6226,3 тысяч тенге.";
подпункт 1) пункта 7 изложить в новой редакции:
"1) 16566 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 16566 тысяча тенге,";
подпункт 6) пункта 9 изложить в новой редакции:
"6) 28895 тысяч тенге – на строительство разводящих сетей водоснабжения в селе Краснознаменное;";
подпункт 11) пункта 9 исключить;
подпункт 13) пункта 9 изложить в новой редакции:
"13) 600000 тысяч тенге – на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса по адресу: СКО, Мамлютский район, в городе Мамлютка, ул. Скачкова 66В;";
подпункт 16) пункта 9 изложить в новой редакции:
"16) 496071,7 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТММ-218 "Автомобильная дорога областного значения КТ-34 "Сенжарка-Троицкое-Николаевка-Ленино" км 0-9,0 Мамлютского района;";
подпункт 19) пункта 9 исключить;

9-тармақтың 25), 26), 27) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"25) 10551 мың теңге - Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, соның ішінде:
протездік-ортопедиялық құралдар – 6360 мың теңге,
сурдотехникалық құралдар - 985 мың теңге,
тифлотехникалық құралдар - 1500 мың теңге;
арнаулы жүріп-тұру құралдары (кресло – арбалар) - 1706 мың теңге;
26) 941,5 мың теңге - Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентін шығарудың 35 жылдығына орай біржолғы ақшалай төлем көрсетуге;
27) 13576,1 мың теңге – Мамлютка қаласында балалар ойын алаңын орнатуға;";
9-тармақтың 30) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"30) 39373,1 мың теңге – Мамлютка қаласында қоршауды ағымдағы жөндеуге;";
9-тармақ келесі мазмұндағы 34), 35), 36), 37), 38), 39), 40) тармақшалармен толықтырылсын:
"34) 25000 мың теңге – Мамлют мәдени орталығына арналған модульдік қазандықты сатып алуға;
35) 25000 мың теңге – Воскресеновка ауылының мәдениет үйіне арналған модульдік қазандықты сатып алуға;
36) 87500 мың теңге – Новомихайлов ауылдық округі Бексейіт ауылындағы (Еңбек көшесі, Жастар көшесі, Жеңіс көшесі, Мектеп көшесі) кентішілік жолдарды орташа жөндеуге;
37) 25639 мың теңге – Воскресеновка ауылындағы сумен жабдықтау тарату желілерін салуға;
38) 17904,3 мың теңге – Мамлютка қаласы, Титов көшесі 33 қазандықты ағымдағы жөндеуге;
39) 83630 мың теңге – мамандандырылған техниканы сатып алуға;
40) 5000 мың теңге – Солтүстік Қазақстан облысы, Мамлют ауданы, Степное ауылы мекенжайы бойынша 400 басқа сүт-тауар фермасына инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салуға (сыртқы электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау желілері).";
11, 12-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2024 жылға арналған мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек түрлері бойынша шығындар 32176,5 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Мамлют ауданының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 2313,9 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13-1. 2024 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары 5-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарға 6226,3 мың теңге сомасында бағытталсын.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихаты
төрағасының уақытша міндетін атқарушысы
Қ. Бекенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихатының

подпункты 25), 26) ,27) пункта 9 изложить в новой редакции:
"25) 10551 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан, в том числе:
протезно-ортопедические средства – 6360 тысяча тенге,
сурдотехнические средства – 985 тысячи тенге,
тифлотехнические средства – 1500 тысяч тенге,
специальные средства передвижения (кресло-коляски) – 1706 тысяча тенге;
26) 941,5 тысяч тенге – на оказание единовременной денежной выплаты к 35-летию вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан;
27) 13576,1 тысяч тенге – на устройство детских игровых площадок в городе Мамлютка;";
подпункт 30) пункта 9 изложить в новой редакции:
"30) 39373,1 тысяч тенге – на текущий ремонт ограждения в городе Мамлютка;";
пункт 9 дополнить подпунктами 34), 35), 36), 37), 38), 39), 40) следующего содержания:
"34) 25000 тысяч тенге – на приобретение модульной котельной для Мамлютского культурного центра;
35) 25000 тысяч тенге – на приобретение модульной котельной для Дома культуры села Воскресеновка;
36) 87500 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Бексеит (улица Еңбек, улицаЖастар, улицаЖенис, улица Мектеп) Новомихайловского сельского округа;
37) 25639 тысячи тенге – на строительство разводящих сетей водоснабжения в селе Воскресеновка;
38) 17904,3 тысяч тенге – на текущий ремонт котельной в городе Мамлютка, улица Титова 33;
39) 83630 тысяч тенге – на приобретение специализированной техники;
40) 5000 тысяч тенге – на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к молочно-товарной ферме на 400 голов (наружные сети электроснабжения, водоснабжения) по адресу: Северо-Казахстанская область, Мамлютский район, село Степное.";
пункты 11, 12 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы по видам социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан на 2024 год в сумме 32176,5 тысячи тенге, согласно приложению 4.
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мамлютского района на 2024 год в сумме 2313,9 тысяч тенге.";
пункт 13-1 изложить в новой редакции:
"13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2024 года в сумме 6226,3 тысяч тенге на расходы по бюджетным программам, согласно приложению 5.".
Приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Временно исполняющий обязанности председателя маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области К. Бекенов
Приложение 1
к решению маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области