Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 107/9 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2024 жылғы 8 қарашадағы № 219/18 шешiмi
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 107/9 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7038117,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2497882 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 99690,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 32005 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4408539,9 мың теңге;
2) шығындар – 8319765,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25091,9 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 51688 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26596,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1306739,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1306739,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1028040,2 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26596,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 305295,7 теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 каңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданды мәслихатының төрағасы С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2024 жылғы 8 қарашадағы
№ 218/18 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 107/9 шешіміне
1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2024 жылға арналғанбюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 107/9 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы"
Решение Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 8 ноября 2024 года № 219/18
Маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 107/9 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7038117,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2497882 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 99690,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 32005 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4408539,9 тысяч тенге;
2) затраты – 8319765,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25091,9 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 51688 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26596,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1306739,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1306739,8 тысяч тенге:
поступление займов – 1028040,2 тысяч тенге;
погашение займов – 26596,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 305295,7 тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области С. Бекшенов
Приложение
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 8 ноября 2024 года № 219/18
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
от 27 декабря 2023 года № 107/9
Бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

112266
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2231
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
15204
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2530
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
14072,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
929500,3
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63667
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1500
113
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
864333,3
02
Қорғаныс
33334
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
33334
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16755
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9483
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
7096
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5785
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5785
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
5785
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
650504,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
650504,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63186
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9800
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
28076
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
164
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
133593,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2597
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1389
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
249278
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

112266
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2231
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
15204
015
Капитальные расходы государственного органа
2530
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
14072,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
929500,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
63667
003
Капитальные расходы государственного органа
1500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
864333,3
02
Оборона
33334
122
Аппарат акима района (города областного значения)
33334
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16755
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9483
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
7096
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5785
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5785
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5785
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
650504,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
650504,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63186
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9800
005
Государственная адресная социальная помощь
28076
006
Оказание жилищной помощи
164
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
133593,3
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2597
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1389
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
249278
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью