Уәлиханов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 12-13 с "2024-2026 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Телжан ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 2024 жылғы 29 наурыздағы № 12-17 с шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Телжан ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 12-13 с шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Телжан ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 144 154 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 824 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 66 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 142 264 мың теңге;
2) шығындар – 145 448,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 294,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 294,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 1 294,8 мың теңге.";
9- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2024 жылға арналған ауылдық бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:
1) Кобенсай ауылындағы демалыс орталығының аумағын жайластыруға;
2) Көбенсай ауылы iшiндегi жолдарды орташа жөндеуге сараптама өткізу арықылы техникалық құжаттаманы әзiрлеуге;
3) кентішілік жолдарды орташа жөндеу бойынша техникалық қадағалауға.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу Уәлиханов ауданының Телжан ауылдық округі әкімінің "Уәлиханов аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Телжан ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешімін іске асыру туралы" шешімімен айқындалады.";
келесі мазмұндағы 9-1-тармағымен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 28 декабря 2023 года № 12-13 с "Об утверждении бюджета Тельжанского сельского округа Уалихановского района на 2024-2026 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 29 марта 2024 года № 12-17 с
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Тельжанского сельского округа Уалихановского района на 2024-2026 годы" от 28 декабря 2023 года № 12-13 с следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Тельжанского сельского округа Уалихановского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 144 154 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 824 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 66 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 142 264 тысяч тенге;
2) затраты – 145 448,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 294,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 294,8 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 294,8 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в сельском бюджете на 2024 год целевые трансферты из районного бюджета, в том числе:
1) на обустройство территории центра досуга в селе Кобенсай;
2) на разработку технической документации с проведением экспертизы на средний ремонт дорог внутри села Кобенсай;
3) на технический надзор по среднему ремонту внутрипоселковых дорог.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Тельжанского сельского округа Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Тельжанского сельского округа Уалихановского района на 2024-2026 годы.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:

"9-1. 4-қосымшаға сәйкес аудандық бюджетте қаржылық жылдың басында 1 294,8 мың теңге сомасында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығыстар қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген шешімі 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Уәлиханов аудандық мәслихатының төрағасы С. Сәниев
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2024 жылғы 29 наурыздағы
№ 12-17 с шешіміне 1-қосымша
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 12-13 с шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Уәлиханов ауданы Телжан ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

"9-1. Предусмотреть в сельском бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 1 294,8 тысяч тенге, согласно приложению 4";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 4 к указанному решению согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Уалихановского районного маслихата С. Саниев
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата
от 29 марта 2024 года № 12-17с
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата
от 28 декабря 2023 года № 12-13 с
Бюджет Тельжанского сельского округа Уалихановского района на 2024 год
Категория
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3