Махамбет аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 86 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2024 жылғы 12 наурыздағы № 102 шешімі
Махамбет аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Махамбет аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 86 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. "2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 202 237 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 528 103 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 35 312 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 386 мың теңге;
трансферттертүсімдері – 8 635 436 мың теңге;
2) шығындар – 14 197 052 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26 768 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 44 304 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 536 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 021 583 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 021 583 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 44 304 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 536 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 994 815 мың теңге.
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне – 597 962 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 1 878 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға – 478 489 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 37 455 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 9 813 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 1 000 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппаратының ағымдағы және күрделі шығындарына - 51 223 мың теңге;
ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға – 3 000 мың теңге;
мәдениет ұйымдарының ағымдағы және күрделлі шығындарына – 2 781 мың теңге;
ашық спорт алаңын жөндеуге – 12 323 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Махамбетского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 86 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 12 марта 2024 года № 102
Махамбетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение "О районном бюджете на 2024-2026 годы" Махамбетского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 86 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доход – 12 202 237 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 528 103 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 35 312 тысяч тенге;
поступления от продаж и основного капитала – 3 386 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 635 436 тысяч тенге;
2) затраты – 14 197 052 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 768 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 44 304 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 536 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 021 583 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 021 583 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 44 304 тысяча тенге;
погашение займов – 17 536 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 994 815 тысяча тенге.
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые трансферты в бюджеты сельских округов в сумме – 597 962 тысяч тенге, в том числе:
1 878 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
478 489 тысяч тенге - на благоустройство населенных пунктов;
37 455 тысяч тенге – на организацию водоснабжения населенных пунктов;
9 813 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов;
1 000 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов;
3 000 тысяч тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда сельского округа;
51 223 тысяч тенге - на текущие и капитальные затраты аппарата акима сельского округа;
2 781 тысяч тенге – на на текущие и капитальные затраты организаций культуры;
12 323 тысяч тенге – на ремонт открытой спортивной площадки.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

16287
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
42808
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
42808
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
42808
05
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
590177
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42655
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
42655
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамамен қамтамасыз ету
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
464849
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
28613
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
148306
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4154
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
81056
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасызету
202420
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
79673
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру жөніндегі қызметтер
60137
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
300
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
110
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардыңкүрделі шығыстары

16287
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
42808
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог (города областного значения)
42808
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
42808
05
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
590177
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
42655
005
Государственная адресная социальная помощь
42655
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
3000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
3000
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
464849
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры , спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
28613
006
Оказание жилищной помощи
300
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
148306
010
Материальное обеспечение детей-инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4154
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
81056
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного специалистами жестового языка, индивидуальными помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
202420
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
79673
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60137
011
Оплат услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
300
021
Капитальные расходы государственного органа
110
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций