Махамбет аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 92 "2024-2026 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2024 жылғы 7 қазандағы № 151 шешімі
Махамбет аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" Махамбет аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 92 шешіміне өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 - 2026 жылдарға арналған Алға ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 132 148 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 053 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 110 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 207 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 124 778 мың теңге;
2) шығындар – 135 492 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 344 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 344 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 344 мың теңге.
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024-2026 жылдарға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 116 048 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 165 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 42 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 415 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 110 426 мың теңге;
2) шығындар – 117 803 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 755 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 755 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 755 мың теңге.
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 - 2026 жылдарға арналған Ақтоғай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:

О внесении изменений в решение Махамбетского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 92 "О бюджетах сельских округов на 2024-2026 годы"
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 7 октября 2024 года № 151
Махамбетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение "О бюджетах сельских округов на 2024-2026 годы" Махамбетского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 92 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Алгинского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 132 148 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступлениям – 7 053 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 110 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 207 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 124 778 тысяч тенге;
2) затраты - 135 492 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов- 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 3 344 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 344 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 344 тысяч тенге.
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Акжайыкского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 116 048 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 165 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 42 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 415 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 110 426 тысяч тенге;
2) затраты – 117 803 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов- 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 755 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 755 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств –1 755 тысяч тенге.
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Актогайского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 213 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 213 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 213 мың теңге.
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2024 - 2026 жылдарға арналған Жалғансай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 81 374 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 809 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 103 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 165 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 77 297 мың теңге;
2) шығындар – 81 529 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 155 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 155 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 155 мың теңге.
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024 - 2026 жылдарға арналған Есбол ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 104 940 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 512 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 523 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 94 905 мың теңге;
2) шығындар – 106 980 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 2 040 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 040 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 040 мың теңге.
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024 - 2026 жылдарға арналған Махамбет ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 532 412 мың теңге, оның ішінде:

5) дефицит (профицит) бюджета - - 6 213 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 213 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 6 213 тысяч тенге.
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Жалгансайского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 81 374 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 809 тысяч тенге;
неналоговые поступления– 103 тыс тенге;
поступления от продажи основного капитала- 165 тысяч тенге;
поступления трансфертов– 77 297 тысяч тенге;
2) затраты – 81 529 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета- - 155 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 155 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 155 тысяч тенге.
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Есболского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 104 940 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 512 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 523 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 94 905 тысяч тенге;
2) затраты – 106 980 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 040 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 040 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 040 тысяч тенге.
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Махамбетского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 532 412 тысяч тенге, в том числе:

салықтық түсімдер – 81 750 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 372 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 672 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 448 618 мың теңге;
2) шығындар – 596 718 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 64 306 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 64 306 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 64 306 мың теңге.
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2024 - 2026 жылдарға арналған Сарайшық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 400 768 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 758 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 490 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 391 520 мың теңге;
2) шығындар – 408 356 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 7 588 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 588 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 588 мың теңге.
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен – 626 592мың теңге сомасында нысаналы трансферттер көзделсін, оның ішінде:
елді мекендерді абаттандыруға – 353 361мың теңге, оның ішінде:
Бейбарыс ауылдық округіне – 4 451 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне –60 000мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 288 910 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 14 819 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 3 660 мың теңге;
Ақжайық ауылдық округіне – 2 159 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 9 000 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 160 474 мың теңге, оның ішінде:

налоговые поступления – 81 750 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 372 тысяч тенге;
поступления от продаж и основного капитала – 1 672 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 448 618 тысяч тенге;
2) затраты – 596 718 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -- 64 306 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 64 306 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 64 306 тысяч тенге.
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Сарайчиковского сельского округа на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 400 768 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 758 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 490 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 391 520тысяч тенге;
2) затраты – 408 356 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование -0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 7 588 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 588 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 588 тысяч тенге.
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета в сумме – 626 592 тысяч тенге, в том числе:
353 361 тысяч тенге – на благоустройства населенных пунктов, в том числе:
Бейбарыскому сельскому округу – 4 451 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 60 000 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 288 910 тысяч тенге;
14 819 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 3 660 тысяч тенге;
Акжайыкскому сельскому округу – 2 159 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 9 000 тысяч тенге;
160 474тысяч тенге на организацию водоснабжения населенных пунктов, в том числе:

Ақжайық ауылдық округіне -17 000 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 4 923 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 138 551 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 1 878 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 191 мың теңге;
Ақжайық ауылдық округіне – 256 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 222 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 201 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 327 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 99 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 284 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 127 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 171 мың теңге.
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 2 862 мың теңге, оның ішінде:
Бейбарыс ауылдық округіне – 2 062 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 800 мың теңге;
Ақжайық ауылдық округіне ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыруға - 3 000 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппаратының ағымдағы және күрделі шығындарына – 53 650 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 40 000 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 3 312 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 9 173 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 1 165 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне мәдениет ұйымдарының ағымдағы және күрделі шығындарына - 2 781 мың теңге;
су тасқынына дайындық жұмыстарына - 33 767 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 1 684 мың теңге;
Ақжайық ауылдық округіне – 954 мың теңге;
Ақтоғай ауылдық округіне – 3 619 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 1 723 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 7 490 мың теңге;
Жалғансай ауылдық округіне – 1 233мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 2 466 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 10 461 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 4 137 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22 және 25 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

Акжайыкскому сельскому округу – 17 000 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 4 923 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу –138 551 тысяч тенге;
1 878 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 191 тысяч тенге;
Акжайыкскому сельскому округу – 256 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 222 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 201 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 327 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 99 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 284 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 127 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 171 тысяч тенге.
2 862 тысяч тенге – на уличное освещение населенных пунктов, в том числе:
Бейбарыскому сельскому округу – 2 062 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 800 тысяч тенге;
3 000 тысяч тенге – на на организацию сохранения государственного жилищного фонда сельского округа Акжайыкскому сельскому округу;
53 650 тысяч тенге - на текущие и капитальные затраты аппарата акима сельского округа, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 40 000 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 3 312 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 9 173 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 1 165 тысяч тенге;
2 781 тысяч тенге - на текущие и капитальные затраты организаций культуры Есболскому сельскому округу;
33 767 тысяч тенге – к работам по подготовке к паводку, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 1 684 тысяч тенге;
Акжайыкскому сельскому округу – 954 тысяч тенге;
Актогайскому сельскому округу – 3 619 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 1 723 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 7 490 тысяч тенге;
Жалгансайскому сельскому округу – 1 233 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 2 466 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 10 461 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 4 137 тысяч тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22 и 25 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 к настоящему решению.

124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгібағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру
15
Трансферттер
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
048
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
III.Тазабюджеттіккредиттеу
Бюджеттік кредиттер
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілгенбюджеттік кредиттерді өтеу
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-3 344
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
3 344
7
Қарыздар түсімі
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім – шарттары
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
3 344
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
3 344
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
3 344
Аудандық мәслихаттың
2024 жылғы 7 қазандағы
№ 151 шешіміне
2-қосымша
Аудандық мәслихаттың
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 92 шешіміне
4 қосымша
2024 жылға арналған Ақжайық ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер

124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2025 года
15
Трансферты
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
048
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-3344
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
3344
7
Поступление займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
3344
01
Остатки бюджетных средств
3344
1
Свободные остатки бюджетных средств
3344
Приложение 2
к решению районного
маслихата от 7 октября
2024 года № 151
Приложение 4
к решению районного
маслихата от 26 декабря
2023 года № 92
Бюджет Акжайыкского сельского округа на 2024 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

040
"Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға елді мекендерді жайластыруды шешіге арналған іс-шараларды іске асыру
15
Трансферттер
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
044
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерінің сомасын қайтару

040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2025 года
15
Трансферты
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
044
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджетаза счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда науқасы ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін жақын жердегі денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
8739
124
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
8739
003
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
8739
07
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылық
316331
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың , ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
124
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
316331
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
14698
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
7070
010
Жерлеу орындарын күтіп ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
294563
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
34306
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
34306
006
Жергілікті деңгейде мәдени – демалыс жұмыстарын қолдау
34306
12
Көлік және коммуникация
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда , ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13
Басқалар
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
040
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру
15
Трансферттер
1956
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
8739
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
8739
003
Оказание социальнойпомощи нуждающимся гражданам на дому
8739
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
316331
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
124
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
316331
008
Освещение улиц населенных пунктов
14698
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
7070
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
294563
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
34306
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
34306
006
Поддержка культурно-досуговойработы на местном уровне
34306
12
Транспорт и коммуникации
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
13
Прочие
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа
040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2025 года
15
Трансферты
1956
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села,сельского округа