Исатай ауданы мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 68-VIII "2024-2026 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 1 қазандағы № 118-VIII шешімі
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Исатай аудандық мәслихаттың "2024 - 2026 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 68-VIІI шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Аққыстау ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 358 616 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 49 644 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 118 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 308 854 мың теңге.
2) шығындар – 364 813 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 6 197 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 197 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 6 197 мың теңге.".
2 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. Жанбай ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 175 604 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 909 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 96 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 166 599 мың теңге.
2) шығындар – 177 374 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 770 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 770 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 770 мың теңге.".
3 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"3. Қамысқала ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений в решение районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 68-VІІІ "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2024-2026 годы
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 1 октября 2024 года № 118-VIII
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 68-VIІI следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 358 616 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 49 644 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 118 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 308 854 тысяч тенге.
2) затраты – 364 813 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 6 197 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 6 197 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 6 197 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 175 604 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 909 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 96 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 166 599 тысяч тенге.
2) затраты – 177 374 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 770 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 1 770 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 1 770 тысяч тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Камыскалинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 130 мың теңге.".
6 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"6. Исатай ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 135 716 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 841 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 156 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 132 719 мың теңге.
2) шығындар – 136 371 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 655 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 655 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 655 мың теңге.".
7 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"7. Зинеден ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20, 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 140 121 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 835 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 137 286 мың теңге.
2) шығындар – 142 172 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 2 051 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 051 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 2 051 мың теңге.".
9 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферт көлемдері 2024 жылға 1 130 949 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 266 275 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 80 581 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 101 880 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 122 544 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 96 222 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 221 198 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 242 249 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

используемые остатки бюджетных средств – 1 130 тысяч тенге.".
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Исатайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 135 716 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 841 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 156 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 132 719 тысяч тенге.
2) затраты – 136 371 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 655 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 655 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств - 655 тысяч тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Зинеденкого сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 140 121 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 835 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 137 286 тысяч тенге.
2) затраты – 142 172 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 2 051 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 2 051 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 2 051 тысяч тенге.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть на 2024 год объемы трансферты, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 1 330 949 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 266 275 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 80 581 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 101 880 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 122 544 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 96 222 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 221 198 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 242 249 тысяч тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.

3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н.Хайруллаева) жүктелсін.
4. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы А. Рахметов
Исатай аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
01 қазандағы № 118-VIII
шешіміне 1 қосымша
Исатай аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
26 желтоқсандағы № 68-VIII
шешіміне 1 қосымша
Аққыстау ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І Кірістер

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н.Хайрллаева) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрии и экологии.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата А. Рахметов
Приложение 1
к решению Исатайского
районного маслихата от 01
октября 2024 года № 118-VIII
Приложение 1
к решению Исатайского
районного маслихата от 26
декабря 2023 года № 68-VIII
Бюджет Аккистауского сельского округа на 2024 год
Категория
Сумма (тыс.тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы