Исатай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 62-VIII "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 17 желтоқсандағы № 125-VIII шешімі
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Исатай аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 62-VІІI шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 382 072 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 432 852 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 235 989 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 996 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 706 235 мың теңге;
2) шығындар – 8 582 031 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 14 577 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 35 074 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 497 мың теңге;
4) активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 214 536 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 214 536 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 129 605 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 497 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 105 428 мың теңге.".
5 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"5. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерге берілетін трансферт көлемдері 2024 жылға 946 962 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 199 964 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 57 194 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 94 554 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 72 545 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 86 283 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 204 609 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 231 813 мың теңге көзделсін.".
9 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры есебінен 497 970 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға -169 779 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 328 191 мың теңге.".
10 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 592 942 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

О внесении изменений в решение Исатайского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 62-VІIІ "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 17 декабря 2024 года № 125-VIII
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 62-VІIІ следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 382 072 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 432 852 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 235 989 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 996 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 706 235 тысяч тенге;
2) затраты - 8 582 031 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 577 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 35 074 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 497 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов -0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 214 536 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 1 214 536 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 129 605 тысяч тенге;
погашение займов - 20 497 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 105 428 тысяч тенге.".
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть на 2024 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 946 962 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 199 964 тысяч тенге;
Исатайский сельский округ 57 194 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 94 554 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 72 545 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 86 283 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 204 609 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 231 813 тысяч тенге.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета и из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 497 970 тысяч тенге, в том числе:
169 779 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
328 191 тысяч тенге – на на развитие систем водоснабжения и водоотведения.".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 592 942 тысяч тенге, в том числе:

мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек үшін – 19 588 мың теңге;
жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек үшін – 28 669 мың теңге;
қысқы кезеңге дайындық жұмыстарын жүргізуге – 101 319 мың теңге;
сумен жабдықтау және кәріз желілерін ағымдағы және күрделі жөндеу, ЖСҚ әзірлеуге – 105 682 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру, көгалдандыру және санитарлық тазалық жұмыстары үшін – 18 036 мың теңге;
арнайы техника сатып алуға – 213 416 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттары үшін тұрғын үй сатып алуға – 25 469 мың теңге;
ҚТҚ жинайтын контейрнерлер сатып алу, жасыл желектерді қоршау, көшеттер сатып алуға – 3 226 мың теңге;
автомобиль жолдарын ағымдағы және күрделі жөндеу, ЖСҚ әзірлеуге – 77 537 мың теңге.".
11 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"11. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 2 483 040 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 855 216 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі жарықтандыру жүйесін дамытуға – 363 825 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту– 302 000 мың теңге;
мемлекеттік органдардың объектілерін дамытуға – 184 880 мың теңге;
тұрғын үй құрылысына – 9 244 мың теңге;
тұрғын үй құрылысы үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салуға және ЖСҚ әзірлеуге – 51 074 мың теңге;
спорт нысандарын дамытуға – 638 665 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 78 136 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н. Хайруллаева) жүктелсін.

19 588 тысяч тенге - на государственную адресную социальную помощь;
28 669 тысяч тенге – на cоциальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов;
101 319 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
105 682 тысяч тенге – на разработку ПСД, текущий и капитальный ремонт сетей водоснабжения и канализации;
18 036 тысяч тенге – на благоустройство, озеленение и санитарную очистку населенных пунктов;
213 416 тысяч тенге – на приобретение спецтехники;
25 469 тысяч тенге – на приобретение жилья для отдельных категорий граждан;
3 226 тысяч тенге – на покупку контейнеров для сбора ТБО, ограждение зелени, покупка саженцев;
77 537 тысяч тенге – на разработку ПСД, текущий и капитальный ремонт автомобильных дорог.".
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 2 483 040 тысяч тенге, в том числе:
855 216 тысяч тенге - на развитие систем водоснабжения и водоотведения;
363 825 тысяч тенге – на развитие системы освещения населенных пунктов;
302 000 тысяч тенге – на реализацию социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
184 880 тысяч тенге - на развитие объектов государственных органов;
9 244 тысяч тенге - на строительство жилья;
51 074 тысяч тенге - на разработку ПСД строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры для жилищного строительства;
638 665 тысяч тенге – развитие объектов спорта;
78 136 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н. Хайруллаева) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрии и экологии.

8 940
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 940
02
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
26 133
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
26 133
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
26 133
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
60 686
01
Құқық қорғау қызметi
60 686
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
60 686
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
60 686
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
530 571
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
25 996
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
25 996
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
25 996
02
Әлеуметтiк көмек
398 561
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
398 561
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 100
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
147 613
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 939
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
70 392
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету аумақтық орталығы
56 354
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсетілетін тіл маманының қызметтерін ұсыну
99 163
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
106 014
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
106 014
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

8 940
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 940
02
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
26 133
122
Аппарат акима района (города областного значения)
26 133
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
26 133
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
60 686
1
Правоохранительная деятельность
60 686
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
60 686
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
60 686
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
530 571
01
Социальное обеспечение
25 996
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
25 996
005
Государственная адресная социальная помощь
25 996
02
Социальная помощь
398 561
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
398 561
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 100
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
147 613
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 939
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70 392
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
56 354
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
99 163
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
106 014
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района ( города областного значения)
0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
106 014
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния