Мақат аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 66-VIII "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2024 жылғы 17 желтоқсандағы № 128-VIII шешімі
Мақат аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 66-VIII "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (2024 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 323 987 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 947 864 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 48 327 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 64 549 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 263 247 мың теңге;
2) Шығындар - 10 732 189 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 6 380 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 18 460 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 12 080 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 351 561 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 351 561 теңге:
қарыздар түсімі – 18 460 мың теңге;

О внесении изменений в решение Макатского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 66-VIII "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 17 декабря 2024 года № 128-VIII
Мақатский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 66-VIII "О районном бюджете на 2024-2026 годы" (опубликовано 16 января 2024 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 323 987 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 947 864 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 48 327 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 64 549 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 263 247 тысяч тенге;
2) затраты – 10 732 189 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 380 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 18 460 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 080 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 351 561 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 351 561 тысяч тенге:
поступление займов – 18 460 тысяч тенге;

3201
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3201
006
Аудан (облыстық маңызы ба қала) ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1131
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өоттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарды құрылдмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2070
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3215
1
Құқық қорғау қызметі
3215
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3215
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
3215
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
465680
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
34778
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік баңдарламалар бөлімі
34778
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
34778
2
Әлеуметтік көмек
383328
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік баңдарламалар бөлімі
383328
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29500
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
117
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
132716
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3009
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
38152
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
70729
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
105787
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
3318
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
47574
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік баңдарламалар бөлімі
47574
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жқніндегі қызметтер
46945
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
542
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерше ақы төлеу
87
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

3201
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3201
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1131
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2070
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3215
1
Правоохранительная деятельность
3215
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3215
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
3215
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
465680
1
Социальное обеспечение
34778
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
34778
005
Государственная адресная социальная помощь
34778
2
Социальная помощь
383328
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
383328
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответсвии с законодательсвом Республики Казахстан
29500
006
Оказание жилищной помощи
117
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
132716
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3009
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
38152
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
70729
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
105787
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
3318
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
47574
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
47574
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости и социальных программ
46945
021
Капитальные расходы госуцдарственного органа
542
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
87
7
Жилищно-коммунальное хозяйство