Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын туризм саласындағы білім беру ұйымдарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі кадрларды даярлауға 2024-2025 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру және бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2024 жылғы 20 тамыздағы № 149 бұйрығы
"Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 20-8) тармақшасына сәйкес, сондай-ақ "Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімшелеріне мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13418 болып тіркелген) және "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2024-2025, 2025-2026, 2026-2027 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 18 наурыздағы № 118 бұйрығын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 2024-2025 оқу жылына жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бойынша қызметтерін көрсететін әлеуетті өнім берушілдің тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 2024-2025 оқу жылына білім беру бағдарламаларының топтары бойынша жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының тізбесі бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес туризм саласындағы білім беру ұйымдарында 2024-2025 оқу жылына арналған жоғары білімі бар кадрларды даярлаудың мемлекеттік білім беру тапсырысы бөлінсін.
3. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

О размещении и распределении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием в организациях образования в области туризма из республиканского бюджета на 2024-2025 учебный год
Приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 20 августа 2024 года № 149
В соответствии с подпунктом 20-8) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан", а также в целях реализации приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13418) и приказа Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 18 марта 2024 года № 118 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием, в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2024-2025, 2025-2026, 2026-2027 учебные годы" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) перечень потенциальных поставщиков услуг по подготовке кадров с высшим и послевузовским образованием для размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием на 2024-2025 учебный год, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень организаций высшего и (или) послевузовского образования, в которых размещается государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием на 2024-2025 учебный год по группам образовательных программ, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Распределить государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием в организациях образования в области туризма на 2024-2025 учебный год, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Комитету индустрии туризма Министерства туризма и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрінің орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрі
Е. Маржықпаев
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрінің
2024 жылғы 20 тамыздағы
№ 149 бұйрығына
қосымша 1
2024-2025 оқу жылына жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бойынша қызметтерін көрсететін әлеуетті өнім берушілдің тізбесі
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының атауы
1
"Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрінің
2024 жылғы 20 тамыздағы
№ 149 бұйрығына
қосымша 2
2024-2025 оқу жылына білім беру бағдарламаларының топтары бойынша жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының тізбесі
Жоғары білім
Оқытудың толық түрі
B091 – Туризм
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының атауы
1
"Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
B092 – Тынығу
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының атауы
1
"Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
B093 – Мейрамхана ісі және мейманхана бизнесі
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының атауы
1
"Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қысқартылған оқу
B091 – Туризм
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының атауы
1
"Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
B092 – Тынығу
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының атауы
1
"Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
B093 – Мейрамхана ісі және мейманхана бизнесі
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының атауы
1
"Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрінің
2024 жылғы 20 тамыздағы
№ 149 бұйрығына
қосымша 3
2024-2025 оқу жылына арналған жоғары білімі бар кадрларды даярлаудың мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлу
"Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Коды
Топтың атауы
Гранттың жалпы саны
Күндізгі оқу нысаны
1.
В091
Туризм
352
352
2.
В092
Тынығу
200
200
3.
В093
Мейрамхана ісі және мейманхана бизнесі
140
140
4.
Барлығы
692
692
Бөлімше 1. Квоталар
5.
бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар, бала кезінен мүгедектігі бар адамдар, мүгедектігі бар балалар арасынан шыққан азаматтар үшін – 1 пайыз
8
6.

2) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства туризма и спорта Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра туризма и спорта Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр туризма и спорта
Республики Казахстан
Е. Маржикпаев
Приложение 1
к приказу Министра
туризма и спорта
Республики Казахстан
от 20 августа 2024 года № 149
Перечень потенциальных поставщиков услуг по подготовке кадров с высшим и послевузовским образованием для размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием на 2024-2025 учебный год
Наименование организаций высшего и (или) послевузовского образования
1
Некомерческое акционерное общество "Международный университет туризма и гостеприимства"
Приложение 2
к приказу Министра
туризма и спорта
Республики Казахстан
от 20 августа 2024 года № 149
Перечень организаций высшего и (или) послевузовского образования, в которых размещается государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием на 2024-2025 учебный год по группам образовательных программ
Высшее образование
Полная форма обучения
B091 – Туризм
Наименование организаций высшего и (или) послевузовского образования
1
Некоммерческое акционерное общество "Международный университет туризма и гостеприимства"
B092 – Досуг
Наименование организаций высшего и (или) послевузовского образования
1
Некоммерческое акционерное общество "Международный университет туризма и гостеприимства"
B093 – Ресторанное дело и гостиничный бизнес
Наименование организаций высшего и (или) послевузовского образования
1
Некоммерческое акционерное общество "Международный университет туризма и гостеприимства"
Сокращенная форма обучения
B091 – Туризм
Наименование организаций высшего и (или) послевузовского образования
1
Некоммерческое акционерное общество "Международный университет туризма и гостеприимства"
B092 – Досуг
Наименование организаций высшего и (или) послевузовского образования
1
Некоммерческое акционерное общество "Международный университет туризма и гостеприимства"
B093 – Ресторанное дело и гостиничный бизнес
Наименование организаций высшего и (или) послевузовского образования
1
Некоммерческое акционерное общество "Международный университет туризма и гостеприимства"
Приложение 3
к приказу Министра
туризма и спорта
Республики Казахстан
от 20 августа 2024 года № 149
Распределение государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим образованием на 2024-2025 учебный год
Некоммерческое акционерное общество "Международный университет туризма и гостеприимства"
Код
Наименование групп образовательных программ
Общее количество грантов
Очное обучение
1.
В091
Туризм
352
352
2.
В092
Досуг
200
200
3.
В093
Ресторанное дело и гостиничный бизнес
140
140
4.
Всего
692
692
Подраздел 1. Квоты
5.
для граждан из числа лиц с инвалидностью первой или второй группы, лиц с инвалидностью с детства, детей с инвалидностью – 1 процент
8
6.

басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер үшін – 0,5 пайыз
4
7.
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдар үшін – 4 пайыз
32
8.
жетім балалар және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, сондай-ақ кәмелеттік жасқа толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастар қатарындағы Қазақстан Республикасының азаматтары үшін – 1 пайыз
8
9.
кәмелетке толмаған төрт және одан көп бала тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін – 5 пайыз
40
10.
кемінде үш жыл толық емес отбасы мәртебесі бар отбасылардағы балалар үшін – 1 пайыз
8
11.
бала кезінен мүгедектігі бар балаларды, бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін – 1 пайыз
8
12.
Барлығы
108
13.
Қорытынды
800
14.
"Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы бойынша қорытынды
800

для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны – 0,5 процента
4
7.
для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан – 4 процента
32
8.
для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также граждан Республики Казахстан из числа молодежи, потерявших или оставшихся без попечения родителей до совершеннолетия – 1 процент
8
9.
для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей – 5 процентов
40
10.
для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет – 1 процент
8
11.
для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой или второй группы – 1 процент
8
12.
Всего
108
13.
Итого
800
14.
Итого по некоммерческому акционерному обществу "Международный университет туризма и гостеприимства"
800