Түркістан облысы әкімдігінің 2023 жылғы 21 ақпандағы № 31 "Түркістан облысының бақылау жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережені бекіту туралы" қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2024 жылғы 22 шілдедегі № 148 қаулысы
Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Түркістан облысы әкімдігінің 2023 жылғы 21 ақпандағы № 31 "Түркістан облысының бақылау жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережені бекіту туралы" қаулысына келесі толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Түркістан облысының бақылау жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ережеде:
16 тармақ:
мынадай мазмұндағы 11-1), 11-2), 11-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"11-1) жұмыс берушінің жұмыскер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру шартын жасасуын бақылауды жүзеге асырады;
11-2) жұмыс берушінің осы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 122-бабында көзделген міндеттемелерді орындауын бақылауды жүзеге асырады;
11-3) еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган айқындаған тәртіппен еңбек қызметіне байланысты жазатайым оқиғаларды тіркейді және есепке алуды жүргізеді;".
2. "Түркістан облысының бақылау жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Түркістан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін оның Түркістан облысы әкімдігінің интернет - ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін облыс әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Д. Сатыбалды

О внесении дополнений в постановление акимата Туркестанской области от 21 февраля 2023 года № 31 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление по контролю Туркестанской области"
Постановление акимата Туркестанской области от 22 июля 2024 года № 148
Акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Туркестанской области от 21 февраля 2023 года № 31 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление по контролю Туркестанской области" следующие дополнения:
в Положении о государственном учреждении "Управление по контролю Туркестанской области", утвержденном указанным постановлением:
пункт 16:
дополнить подпунктами 11-1), 11-2), 11-3) следующего содержания:
"11-1) осуществляет контроль за заключением работодателем договора обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей";
11-2) осуществляет контроль за исполнением работодателем обязательств, предусмотренных статьей 122 настоящего Трудового Кодекса Республики Казахстан";
11-3) регистрирует и ведет учет несчастных случаев, связанных с трудовой деятельностью, в порядке, определенном уполномоченным государственным органом по труду;".
2. Государственному учреждению "Управление по контролю Туркестанской области" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан:
1) в течении пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направить его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Туркестанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) после официального опубликования настоящего постановления обеспечить его размещение на интернет - ресурсе акимата Туркестанской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким области Д. Сатыбалды