2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 161 шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабы, 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес, Кентау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кентау қаласының 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 16 946 422 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 220 099 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 107 196 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 713 167 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 12 905 960 мың теңге;
2) шығындар – 16 368 285 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 790 570 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 15 728 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 806 298 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 368 707 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 1 368 707 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 15 728 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 515 465 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 131 030 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 07.02.2025 № 171 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2025 жылы салық түсімдерінен қаланың бюджетіне корпоративтік табыс салығы, жеке табыс салығынан 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 47,6 пайыз аударылатын болып және облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар 1 697 361 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. Қала әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 62 919 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2025 жылға қала бюджетінен ауыл бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 287 669 мың теңге болып 4-қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде:

О городском бюджете на 2025-2027 годы
Решение Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 25 декабря 2024 года № 161
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кентауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Кентау на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 946 422 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 220 099 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 107 196 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 713 167 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 905 960 тысяч тенге;
2) затраты –16 368 285 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 790 570 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 15 728 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 806 298 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 368 707 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -1 368 707 тысяч тенге:
поступления займов – 15 728 тысяч тенге;
погашение займов – 1 515 465 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 131 030 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 07.02.2025 № 171 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить на 2025 год норматив распределения в городской бюджет от общей суммы поступления корпоративного подоходного налога, индивидуального подоходного налога в размере 50 процентов и социального налога в размере 47,6 процентов и объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города 1 697 361 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимат города на 2025 год в сумме 62 919 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2025 год размеры субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 287 669 тысяч тенге, согласно приложению 4, в том числе:

5 037
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
434 242
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдар әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
21 672
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
932 684
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
167 258
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
167 258
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 230
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 281
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
59 978
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
39 769
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 605 979
1
Тұрғын үй шаруашылығы
404 953
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
37 880
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
4 115
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
33 765
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
367 073
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
134 168
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
139 850
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
90 685
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 370
2
Коммуналдық шаруашылық
127 878
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
127 878
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газдандыру желілерін пайдалануды ұйымдастыру
127 878
3
Елді-мекендерді көркейту
1 073 148
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

5 037
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
434 242
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
21 672
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
932 684
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
167 258
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
167 258
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
62 230
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 281
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
59 978
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
39 769
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 605 979
1
Жилищное хозяйство
404 953
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
37 880
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
4 115
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
33 765
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
367 073
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
134 168
003
Капитальные расходы государственного органа
139 850
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
90 685
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 370
2
Коммунальное хозяйство
127 878
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
127 878
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
127 878
3
Благоустройство населенных пунктов
1 073 148
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

1 410
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
1 410
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
138 337
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
63 691
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 691
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
74 646
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 646
02
Қорғаныс
784 832
1
Әскери мұқтаждар
46 018
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
46 018
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
46 018
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
738 814
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
738 814
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
708 011
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
30 803
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
46 035
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
46 035
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
46 035
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
46 035
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
903 481
2
Әлеуметтiк көмек
789 586
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
789 586
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 882
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 098
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
142 167
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 213
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
427 158
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдар әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
22 432
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

1 410
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
1 410
9
Прочие государственные услуги общего характера
138 337
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
63 691
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
63 691
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
74 646
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
74 646
02
Оборона
784 832
1
Военные нужды
46 018
122
Аппарат акима района (города областного значения)
46 018
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
46 018
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
738 814
122
Аппарат акима района (города областного значения)
738 814
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
708 011
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
30 803
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
46 035
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
46 035
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
46 035
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
46 035
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
903 481
2
Социальная помощь
789 586
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
789 586
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 882
006
Оказание жилищной помощи
1 098
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
142 167
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 213
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
427 158
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
22 432
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью