2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 161 шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабы, 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес, Кентау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кентау қаласының 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 16 233 255 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 3 220 099 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 107 196 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсiмi – 12 905 960 мың теңге;
2) шығындар – 16 233 255 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -790 570 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 15 728 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 806 298 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 790 570 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -790 570 мың теңге;
қарыздар түсімі – 15 728 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 806 298 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2025 жылы салық түсімдерінен қаланың бюджетіне корпоративтік табыс салығы, жеке табыс салығынан 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 47,6 пайыз аударылатын болып және облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар 1 697 361 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. Қала әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 62 919 мың теңге сомасында белгіленсін.

О городском бюджете на 2025-2027 годы
Решение Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 25 декабря 2024 года № 161
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кентауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Кентау на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 233 255 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 3 220 099 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 107 196 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 12 905 960 тысяч тенге;
2) затраты – 16 233 255 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -790 570 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 15 728 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 806 298 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 790 570 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -790 570 тысяч тенге;
поступления займов – 15 728 тысяч тенге;
погашение займов – 806 298 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Установить на 2025 год норматив распределения в городской бюджет от общей суммы поступления корпоративного подоходного налога, индивидуального подоходного налога в размере 50 процентов и социального налога в размере 47,6 процентов и объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города 1 697 361 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимат города на 2025 год в сумме 62 919 тысяч тенге.

65 879
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
77 973
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 370
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
603
02
Қорғаныс
2 608 667
1
Әскери мұқтаждар
45 052
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
45 052
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
45 052
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
2 563 615
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 563 615
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 529 854
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
33 761
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
35 380
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
35 380
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 380
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
35 380
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 896 974
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 321 775
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 321 775
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 321 775
2
Әлеуметтiк көмек
2 463 317
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 463 317
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 548
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 061
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
999 095
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 037
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
494 220
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдар әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
21 672
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

65 879
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
77 973
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
77 370
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
603
02
Оборона
2 608 667
1
Военные нужды
45 052
122
Аппарат акима района (города областного значения)
45 052
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
45 052
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
2 563 615
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 563 615
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 529 854
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
33 761
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
35 380
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
35 380
485
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
35 380
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
35 380
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 896 974
1
Социальное обеспечение
1 321 775
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 321 775
005
Государственная адресная социальная помощь
1 321 775
2
Социальная помощь
2 463 317
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 463 317
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 548
006
Оказание жилищной помощи
1 061
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
999 095
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 037
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
494 220
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
21 672
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью

46 035
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
903 481
2
Әлеуметтiк көмек
789 586
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
789 586
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 882
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 098
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
142 167
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 213
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
427 158
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдар әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
22 432
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
181 636
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
113 895
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113 895
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 268
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 466
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
41 161
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 055 483
1
Тұрғын үй шаруашылығы
130 116
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
130 116
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
130 116
2
Коммуналдық шаруашылық
132 337
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
132 337
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газдандыру желілерін пайдалануды ұйымдастыру
132 337
3
Елді-мекендерді көркейту
793 030
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

46 035
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
903 481
2
Социальная помощь
789 586
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
789 586
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 882
006
Оказание жилищной помощи
1 098
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
142 167
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 213
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
427 158
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
22 432
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
181 636
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
113 895
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
113 895
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
67 268
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 466
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
41 161
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 055 483
1
Жилищное хозяйство
130 116
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
130 116
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
130 116
2
Коммунальное хозяйство
132 337
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
132 337
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
132 337
3
Благоустройство населенных пунктов
793 030
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)