Бәйдібек аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 11/49 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 сәуірдегі № 16/75 шешімі
Бәйдібек аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бәйдібек ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудан бюджеті 1,2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылғы мынадай көлемде бекітілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1) кірістер – 9 160 814 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 886 321 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 503 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 244 398 мың теңге;
2) шығындар – 9 386 148 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 602 329 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 747 630 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 145 301 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 827 663 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 827 663 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 972 938 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 155 651 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 376,0 мың тенге.
2- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
-Ірі кәсіпкерлік субъектілеріненжәне мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы облыстық бюджетке 50 пайыз, жергілікті бюджетке 50 пайыз;
-Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 55,9 пайыз, жергілікті бюджетке 44,1 пайыз;
-төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 46,9 пайыз, жергілікті бюджетке 53,1 пайыз.

О внесении изменений в решение маслихата района Байдибек от 22 декабря 2023 года № 11/49 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 23 апреля 2024 года № 16/75
Маслихат района Байдибек РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет района Байдибек на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 годов следующих объемах:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1) доходы – 9 160 814 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 886 321 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 21 503 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7 244 398 тысяч тенге;
2) затраты – 9 386 148 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 602 329 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 747 630;
погашение бюджетных кредитов – 145 301 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 827 663 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 827 663 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 972 938 тысяч тенге;
погашение займов – 155 651 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 376 тысяч тенге.
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2024 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
- Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением доходов от крупных субъектов хозяйствования и организаций нефтяного сектора в областной бюджет 50 процент, в бюджет района 50 процент.
- Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет 55,9 процент, в бюджет района 44,1 процент;
- Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплатыв областной бюджет 46,9 процент, в бюджет района 53,1 процент.

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
02
Коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
03
Елді-мекендерді көркейту
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
02
Спорт
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
008
Спорт және туризм объектілерін дамыту
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
02
Коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
Развитие коммунального хозяйства
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
03
Благоустройство населенных пунктов
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
02
Спорт
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
09
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
13
Прочие
9
Прочие
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"