Мақтаарал аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 10-65-VIІI "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізууралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 11 қарашадағы № 22-141-VIII шешiмi
Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №10-65-VIІI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №191249 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Мақтаарал ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 16 798 586 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 047 863 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 201 мың теңге;
трансферттер түсімі – 13 743 522 мың теңге;
2) шығындар –17 844 148 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 814 836 мың теңге, оның ішінде:
Бюджеттік кредиттер – 1 002 378 мың теңге;
Бюджеттік кредиттерді өтеу– 187 542 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо–0, оның ішінде:
Қаржы активтерін сатып алу–0;
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер–0;
5) бюджет тапшылығы – - 1 860 398 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 1 860 398 мың теңге, оның ішінде:

О внесении изменений в решение Мактааральского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 10-65-VIІI "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 11 ноября 2024 года № 22-141-VIII
Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мактааральского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года №10-65-VIІI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №191249) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2024-2026 годысогласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 798 586 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 047 863 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 201 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 743 522 тысяч тенге;
2) затраты – 17 844 148 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 814 836 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 002 378 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 187 542 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 860 398 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 860 398 тысяч тенге, в том числе:

144 307
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
246 065
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
151 134
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
102 804
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
48 330
02
Қорғаныс
45 891
1
Әскери мұқтаждар
45 891
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
45 891
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
45 891
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
62 750
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
62 750
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
62 750
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
62 750
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 874 868
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
651 354
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
651 354
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
651 354
2
Әлеуметтiк көмек
2 075 118
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 075 118
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39 128
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
225 074
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 304
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
342 381
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
385 930
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 075 301
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

144 307
015
Капитальные расходы государственного органа
700
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
246 065
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
151 134
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
102 804
013
Капитальные расходы государственного органа
48 330
02
Оборона
45 891
1
Военные нужды
45 891
122
Аппарат акима района (города областного значения)
45 891
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
45 891
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
62 750
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
62 750
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
62 750
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
62 750
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 874 868
1
Социальное обеспечение
651 354
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
651 354
005
Государственная адресная социальная помощь
651 354
2
Социальная помощь
2 075 118
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 075 118
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39 128
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
225 074
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 304
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
342 381
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
385 930
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 075 301
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

1 878
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
197 060
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
197 060
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
197 060
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
209 290
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
209 290
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
209 290
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
169 493
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
39 797
12
Көлiк және коммуникация
383 288
1
Автомобиль көлiгi
354 138
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
354 138
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
63 839
025
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
10 516
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
279 783
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
29 150
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
29 150
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
29 150
13
Басқалар
2 094 288
9
Басқалар
2 094 288
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
20 000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
20 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
307 038
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
307 038
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
918 666
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
918 666
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

1 878
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
197 060
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
197 060
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
197 060
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
209 290
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
209 290
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
209 290
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
169 493
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
39 797
12
Транспорт и коммуникации
383 288
1
Автомобильный транспорт
354 138
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
354 138
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
63 839
025
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
10 516
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
279 783
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
29 150
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
29 150
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
29 150
13
Прочие
2 094 288
9
Прочие
2 094 288
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
20 000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
20 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
307 038
053
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
307 038
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
918 666
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
918 666
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)