Отырар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 10/57-VIІІ "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 22/125-VIII шешiмi
Отырар аудадық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Отырар аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2021 жылғы 21 желтоқсандағы №10/57-VIІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Отырар ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 8 505 304 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 994 159 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 429 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 962 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 488 754 мың теңге;
2) шығындар – 9 006 322 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9 465 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 31 382 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 917 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -510 483 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 510 483 мың теңге:
қарыздар түсімі – 527 060 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21 917 мың теңге;

О внесении изменений в решение Отырарского района маслихата от 21 декабря 2023 года № 10/57-VIІІ "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2024 года № 22/125-VIII
Отырарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Отырарского районного маслихата от 21 декабря 2023 года № 10/57-VІІI "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Отырарского района на 2024-2026 годы согласно приложению 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 505 304 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 994 159 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18 429 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 962 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 488 754 тысяч тенге;
2) затраты – 9 006 322 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 465 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 31 382 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 917 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -510 483 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –510 483 тысяч тенге;
поступление займов – 527 060 тысяч тенге;
погашение займов – 21 917 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 340 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Отырар аудандық мәслихатының төрағасы У.Ұзақов
Отырар аудандық мәслихатының
2024 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 22/125-VIII шешіміне 1 қосымша
Отырар аудандық мәслихатының
2023 жылғы 21 желтоқсандағы
№10/57-VIIІ шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған аудан бюджеті
Санаты
А т а у ы
сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы

используемые остатки бюджетных средств – 5 340 тысяч тенге.
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Отырарского районного маслихата У.Ұзақов
Приложение к решению
Отырарского района маслихата
от 24 декабря 2024 года № 22/125-VIII
Приложение 1 к решению
Отырарского района маслихата
от 21 декабря 2023 года № 10/57-VII
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Наименование
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

31 010
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
31 010
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 017 246
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
82 251
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
82 251
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
82 251
2
Әлеуметтiк көмек
851 795
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
851 795
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 472
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
88
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
87 472
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 460
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
243 594
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
97 183
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
385 526
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
83 200
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
82 536
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 145
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
510
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
2 881
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
664
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
664
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 660 669
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 283 084
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
33 458
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
33 458
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

31 010
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
31 010
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 017 246
1
Социальное обеспечение
82 251
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
82 251
005
Государственная адресная социальная помощь
82 251
2
Социальная помощь
851 795
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
851 795
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 472
006
Оказание жилищной помощи
88
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
87 472
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 460
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
243 594
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
97 183
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
385 526
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
83 200
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
82 536
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
79 145
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
510
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
2 881
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
664
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
664
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 660 669
1
Жилищное хозяйство
1 283 084
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
33 458
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
33 458
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)