Сарыағаш аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 12-86-VIІI "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 шілдедегі № 20-153-VIII шешiмi
Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сарыағаш аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № шешіміне шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сарыағаш ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1)кірістер – 19 922 661 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6 718 491 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 140 312 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 13 063 858 мың теңге;
2)шығындар – 20 541 296 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 106 160 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 184 600 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 78 440 мың теңге;
4)қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге; мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -724 795 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 724 795 мың теңге:
қарыздар түсімі –770 401 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 78 440 мың теңге;

О внесении изменений в решение Сарыагашского районного маслихата от 20 декабря 2023 года № 12-86-VIІI "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 26 июля 2024 года № 20-153-VIII
Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарыагашского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года № 12-86-VIІI следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Сарыагашского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1)доходы – 19 922 661 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6 718 491 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 140 312 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 13 063 858 тысяч тенге;
2)затраты – 20 541 296 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 106 160 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 184 600 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 78 440 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – -724 795 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 724 795 тысяч тенге:
поступление займов – 770 401 тысяч тенге;
погашение займов – 78 440 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 32 834 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарыағаш аудандық мәслихат төрағасы С. Таскулов
Сарыағаш аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 шілдедегі
№ 20-153-VІІІ шешіміне 1-қосымша
Сарыағаш аудандық мәслихатының
2023 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 12-86-VІІІ шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

используемые остатки бюджетных средств – 32 834 тысяч тенге.";
приложение 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложений 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сарыагашского районного маслихата С. Таскулов
Приложение 1 к решению
Сарыагашского районного маслихата
от 26 июля 2024 года № 20-153-VIII
Приложение 1 к решению
Сарыагашского районного маслихата
от 20 декабря 2023 года № 12-86-VIII
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

32 788
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
32 788
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
125 153
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
125 153
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
112 430
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
12 723
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
23 382
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
23 382
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
23 382
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
23 382
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 112 908
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
64 590
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
64 590
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
64 590
2
Әлеуметтiк көмек
978 431
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
978 431
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
41 170
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
34 650
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
259 362
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
19 112
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
166 284
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
107 738
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
350 115
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
69 887
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69 887
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 353
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 534
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

32 788
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
32 788
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
125 153
122
Аппарат акима района (города областного значения)
125 153
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
112 430
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12 723
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
23 382
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
23 382
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
23 382
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
23 382
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 112 908
1
Социальное обеспечение
64 590
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
64 590
005
Государственная адресная социальная помощь
64 590
2
Социальная помощь и социальное обеспечение
978 431
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
978 431
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
41 170
006
Оказание жилищной помощи
34 650
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
259 362
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
19 112
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
166 284
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
107 738
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
350 115
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
69 887
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69 887
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64 353
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 534
7
Жилищно-коммунальное хозяйство