"Қазатомөнеркәсіп" ҰАК" акционерлік қоғамына қатты пайдалы қазбаларды барлау үшін қауымдық сервитут белгілеу туралы
Түркістан облысы Созақ ауданы әкiмдiгiнiң 2024 жылғы 16 қыркүйектегі № 220 қаулысы
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы №442 Қазақстан Республикасының "Жер Кодексінің" 17 бабының 1-1 тармақшасына және 69 бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" №148 Заңының 31, 37 баптарына және "Волковгеология" АҚ-ның филиалы №5 геологиялық барлау экспедициясының директоры Қ.Ә.Бекишовтың 15.08.2024 жылғы №14-08/855 санды хатына және "Қазатомөнеркәсіп" ҰАК" АҚ-ның өндіріс жөніндегі басқарушы директоры Ә.Ақжолованың 12.09.2024 жылғы №04-16/3266 санды хатына сәйкес, Созақ ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазатомөнеркәсіп" ҰАК" акционерлік қоғамына Созақ ауданы аумағынан қатты пайдалы қазбаларды барлау үшін барлығы-16116.27 гектар жер учаскесін ұзақ мерзімді уақытша пайдалану құқығымен 6 жылға дейін қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Қазатомөнеркәсіп" ҰАК" акционерлік қоғамына қатты пайдалы қазбаларды барлау жұмыстары аяқталғаннан кейін бұзылған жерді қалпына келтіру жұмыстарын бір ай мерзімінен кешіктірілмей жүргізуге және қоршаған ортаны қорғау жөніндегі экологиялық талаптарды сақтай отырып жүргізуді қамтамасыз етілсін.
3. "Түркістан облысы Созақ ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Түркістан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғаннан кейін оның Созақ ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етісін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Созақ ауданы әкімінің міндетін атқарушы А.Б.Сатыбалды

Об установлении публичного сервитута для разведки твердых полезных ископаемых акционерному обществу "НАК Казатомпром"
Постановление акимата Созакского района Туркестанской области от 16 сентября 2024 года № 220
В соответствии с подпунктом 1-1 статьи 17 и пунктом 4 статьи 69 "Земельного кодекса" Республики Казахстан от 20 июня 2003 года №442, статьями 31, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года №148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и филиала согласно письмам директора геологоразведочной экспедиции №5 АО "Волковгеология" Бекишова К. А. от 15.08.2024 года №14-08/855, и управляющего директора по производству АО "НАК" "Казатомпром" А.Акжоловой от 12.09.2024 №04-16/3266 акимат Созакского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут акционерному обществу "НАК" "Казатомпром" для разведки твердых полезных ископаемых в общей сложности-16116.27 га со сроком до 6 лет на праве долгосрочного временного пользования земельным участком на территории Созакского района.
2. Акционерному обществу "НАК" "Казатомпром" не позднее чем в месячный срок после окончания проведения операций по разведки твердых полезных ископаемых произвести работы по рекультивации нарушенных земель и соблюдение экологических требований по охране окружающей среды.
3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений акимата Созакского района Туркестанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Туркестанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Созакского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления оставляю за собой.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима Созакского района Сатыбалды А. Б