Төлеби аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 8/42-VIII "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 21/110-VIII шешiмi
Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Төлеби аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 21 желтоқсандағы №8/42-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Төлеби ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 15 673 413 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 308885 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 81 309 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 201 491 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 12 081 728 мың теңге;
2)шығындар – 17 009 826 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29 234 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36 920 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 686 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 365 647 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 365 647 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 1 162 337 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 686 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 210 996 мың теңге.".
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға салық түсімдерінен облыстық бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан 50 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 53,8 пайыз, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз және әлеуметтік салықтан 57,2 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.".

О внесении изменений в решение Толебийского районного маслихата от 21 декабря 2023 года № 8/42-VIII "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Толебийского районного маслихата Туркестанской области от 25 декабря 2024 года № 21/110-VIII
Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Толебийского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года №8/42-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Толебийского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 673 413 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 308885 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 81 309 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 201 491 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 081 728 тысяч тенге;
2) затраты – 17 009 826 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 234 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 36 920 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 686 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 365 647 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 365 647тысяч тенге:
поступления займов – 1 162 337 тысяч тенге;
погашение займов – 7 686 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 210 996 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2024 год норматив распределения общей суммы поступления корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 процентов,индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 53,8 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и социального налога в размере 57,2 процентов в областной бюджет.".

252172
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
252172
2
Әлеуметтiк көмек
1316748
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1316748
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
111776
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
10619
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
163762
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
242691
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
787900
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
106860
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
106860
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90980
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12880
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10141804
1
Тұрғын үй шаруашылығы
9089874
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
64696
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
18990
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
45706
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
47916
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін сатып алу
47916
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
8977262
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
893900
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
6029466
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2053896
2
Коммуналдық шаруашылық

252172
005
Государственная адресная социальная помощь
252172
2
Социальная помощь
1316748
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1316748
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
111776
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
10619
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
163762
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
242691
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
787900
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
106860
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
106860
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
90980
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
021
Капитальные расходы государственных органов
1000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12880
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10141804
1
Жилищное хозяйство
9089874
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
64696
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
18990
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
45706
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
47916
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
47916
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
8977262
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
893900
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6029466
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2053896
2
Коммунальное хозяйство