"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына біліктілік талаптарын бекіту туралы
Түркістан облысы Түлкібас ауданы әкімінің 2024 жылғы 4 қаңтардағы № 1 шешімі
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 4-тармағына, "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2023 жылғы 5 сәуірдегі №71 бұйрығына сәйкес, Түлкібас ауданының әкімі ШешТі:
1. "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына біліктілік талаптары осы шешімге 1-32 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. Түлкібас ауданы әкімінің мына шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына біліктілік талаптарын бекіту туралы" 2023 жылғы 9 маусымдағы №4 шешімі;
2) "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына біліктілік талаптарын бекіту туралы" Түлкібас ауданы әкімінің 2023 жылғы 9 маусымдағы №4 шешіміне толықтыру енгізу туралы" 2023 жылғы 20 қыркүйектегі №9 шешімі.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Н.Изтилеуов
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
1- қосымша
Аудан әкімінің орынбасары 1 бірлік –Е-1, №0-1
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Қызметтер (көлікті пайдалану және жүк қозғалысы мен тасымалдауды ұйымдастыру және/немесе көлік қызметтері және/немесе тасымалдауды ұйымдастыру және көлікте қозғалысты басқару); бизнес, басқару және құқық (құқық және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе жобаларды басқару және/немесе мемлекеттік басқару және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе халықаралық құқық және/немесе оценка және/немесе өңірлік даму); жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика (гидрология және/немесе техникалық физика және/немесе гидрогеология және инженерлік геология); ветермнария (ветеринария); өнер және гуманитарлық ғылымдар (сурет өнері және/немесе мүсін өнері және/немесе дизайн және/немесе менеджмент); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (құрылыс материалдарын,бұйымдарын және кұрастырылымдарын өндіру және/немесе машина жасау және/немесе автоматтандыру және басқару және/немесе сәулет және/немесе құрылыс және/немесе материалтану және жаңа материалдар технологиясы және/немесе аспап жасау және/немесе жылу энергетика және/немесе көлік құрылысы және/немесе инженерлік жүйелер мен желілер және/немесе көлік, көлік техникасы және технологиялары және/немесе электр энергетикасы және/немесе ауыл шаруашылығын механикаландыру және/немесе стандарттау және сертификаттау (сала бойынша) және/немесе техникалық машиналар және жабдықтар (сала бойынша) және/немесе архитектура) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
2-қосымша

Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б"
Решение акима Тюлькубасского района Туркестанской области от 4 января 2024 года № 1
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 5 апреля 2023 года №71 "Об утверждении Типовых квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б", аким Тюлькубасского района РЕШИЛ:
1. Утвердить квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" согласно приложениям 1-32.
2. Признать утратившим силу следующие решения акима Тюлькубасского района:
1) от 9 июня 2023 год №4 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б";
2) от 20 сентября 2023 год №9 "О внесении дополнения в решение акима Тюлькубасского района от 9 июня 2023 года №4 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б".
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата акима района.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Н.Изтилеуов
Приложение 1 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1
Заместитель акима района, 1 единица, Е-1, №0-1
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям услуги (организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта и/или транспортные услуги и/или организация перевозок и управление движением на транспорте); бизнес, управление и право (право и/или государственное и местное управление и/или управление проектами и/или государственное управление и/или государственное и мест управление и/или международное право и/или оценка и/или региональное развитие); естественные науки, математика и статистика (гидрология и/или техническая физика и/или гидрогеология и инженерная геология); ветеринария (ветеринария); искусство и гуманитарные науки (графика и/или скульптура и/или дизайн и/или арт-менеджмент); инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (производство строительных материалов, изделий и конструкций и/или машиностроение и/или автоматизация управление и/или архитектура и/или строительство и/или материаловедение и технология новых материалов
приборостроение и/или теплоэнергетика и/или транспортное строительство и/или инженерные системы и сети и/или транспорт, транспортная техника и технологии и/или электроэнергетика и/или механизация сельского хозяйства и/или стандартизация и сертификация (по отраслям) и/или технологические машины и оборудование (по отраслям) и/или архитектура).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 2 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1

Аудан әкімінің орынбасары 1 бірлік – Е-1, №0-2
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Қызметтер (әлеуметтік жұмыс және/немесе мәдени-тынығу жұмысы); бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе халықаралық құқық және/немесе еңбек ұйымдастыру және нормалау және/немесе құқықтану және/немесе маркетинг және/немесе әлемдік экономика және/немесе мемлекеттік аудит және/немесе құқық және/немесе есеп және аудит және/немесе мемлекеттік басқару және/немесе қаржы және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе экономика және/немесе өңірлік даму); педагогикалық ғылымдар (тарих және/немесе педагогика және
психология және/немесе қазақ тілі мен әдебиеті және/немесе әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану және/немесе тілдер және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау); өнер және гуманитарлық ғылымдар (философия және/немесе филология және/немесе дінтану және/немесе шығыстану және/немесе шетелдік филологиясы және/немесе теология және/немесе исламтану және/немесе тарих және/немесе тілдер және әдебиет): әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат (саясаттану және/немесе психология және/немесе мәдениеттану және/немесе әлеуметтану және/немесе аймақтану және/немесе конфликтология және/немесе журналистика және/немесе әлеуметтану және/немесе әлеуметтік ғылымдар және/немесе международные отношения және/немесе қоғаммен байланыс) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
3-қосымша
Аудан әкімінің орынбасары 1 бірлік – Е-1, №0-3
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Қызметтер (мәдени-тынығу жұмысы және/немесе мейрамхана ісі және мейманхана бизнесі және/немесе туризм және/немесе қызмет көрсету саласы); бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе құқық және/немесе инновациялық менеджмент және/немесе мемлекеттік аудит және/немесе құқық және/немесе қаржы және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе жобаларды басқару және/немесе мемлекеттік басқару және/немесе еңбекті ұйымдастыру және нормалау және/немесе маркетинг және/немесе әлемдік экономика және/немесе экономика және/немесе баға және/немесе есеп және аудит және/немесе өңірлік даму); жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика (статистик және/немесе математика); педагогикалық ғылымдар (математика); өнер гуманитарлық ғылымдар (мүсін өнері және/немесе дизайн және/немесе менеджмент және/немесе графика); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (құрылыс материалдарын,бұйымдарын кұрастырылымдарын өндіру және/немесе құрылыс және/немесе технологиялық машиналар мен жабдықтар (сала бойынша) және/немесе ағаш өңдеу және ағаштан жасалған бұйымдар технологиясы және/немесе жеңіл өнеркәсіп бұйымдардың технология мен құрылымдау және/немесе азық-түлік технологиясы және/немесе кадастр және/немесе инженерлік жүйелер мен желілер және/немесе геодезия және картография және/немесе стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша) және/немесе жерге орналастыру және/немесе архитектура) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
4-қосымша

Заместитель акима района, 1 единица, Е-1, №0-2
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям услуги (социальная работа и/или культурно-досуговая работа); бизнес, управление и (менеджмент и/или международное право и/или организация и нормирование труда и/или юриспруденция и/или маркетинг и/или мировая экономика и/или государственный аудит и/или право и/или учет и аудит и/или государственное управление и/или финансы государственное и местное управление и/или экономика и/или региональное развитие); педагогические науки (история и/или педагогика и психология и/или казахский язык и литература и/или социальная педагогика и самопознание и/или подготовка учителей по языкам литературе); искусство и гуманитарные науки (философия и/или филология религиоведение и/или востоковедение и/или иностранная филология и/или теология и/или исламоведение и/или история и/или языки и литература); социальные науки, журналистика и информация (политология и/или психология и/или культурология и/или социология и/или регионоведение и/или конфликтология и/или журналистика и/или социология и/или социальные науки и/или международные отношения и/или связь с общественностью).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 3 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1
Заместитель акима района, 1 единица, Е-1, №0-3
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям услуги (культурно-досуговая работа и/или ресторанное дело и гостиничный бизнес и/или туризм и/или обслуживания); бизнес, управление и право (менеджмент и/или юриспруденция и/или инновационный менеджмент и/или государственный аудит и/или право и/или финансы и/или государственное и местное управление и/или управление проектами и/или государственное управление и/или организация и нормирование труда и/или маркетинг и/или
мировая экономика и/или экономика и/или оценка и/или учет и аудит и/или региональное развитие); естественные науки, математика и статистика (статистика и/или математика); педагогические науки (математика); искусство и гуманитарные науки (скульптура и/или дизайн и/или арт-менеджмент и/или графика) инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (производство строительные материалов, изделий и конструкций и/или строительство и/или технологические машины и оборудование (по отраслям) и/или технология деревообработки и изделий из дерева и/или технология и конструирование изделий легкой промышленности и/или технология продовольственных продуктов и/или кадастр и/или инженерные системы и сети и/или геодезия и картография и/или стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям) и/или землеустройство и/или архитектура).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 4 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1

Аудан әкімі аппаратының басшысы 1 бірлік – Е-2, №1-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
5-қосымша
Аудан әкімі аппаратының бас инспектор-баспасөз хатшысы(1 бірлік) Е-3 № 2-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (іскерлік әкімшілік жүргізу және/немесе құқық және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе жобаларды басқару және/немесе мемлекеттік басқару және/немесе халықаралық құқық және/немесе өңірлік даму); педагогикалық ғылымдар (орыс тілі мен әдебиеті және/немесе қазақ тілі мен әдебиеті және/немесе шетел тілі: екі шетел тілі және/немесе тілдер және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау); өнер және гуманитарлық ғылымдар (тілдер және әдебиет); әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат (журналистика және/немесе саясаттану және/немесе қоғамдық байланыс және/немесе халықаралық журналистика және/немесе халықаралық қатынастар) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
6-қосымша
Аудан әкімінің көмекшісі 1 бірлік – Е-3, №2-1
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
7-қосымша
Аудан әкімінің кеңесшісі 1 бірлік – Е-3, №2-2
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
8-қосымша

Руководитель аппарата акима района, 1 единица– Е-2, №1-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 5 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1
Главный инспектор аппарата акима района-пресс секретарь(1 единица) Е-3 № 2-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (деловое администрирование и/или право и/или государственное и местное управление и/или управление проектами и/или государственное управление и/или международное право и/или региональное развитие); педагогические науки (русский язык и литература и/или казахский язык и литература и/или иностранный язык: два иностранных языка и/или подготовка учителей по языкам и литературе); искусство и гуманитарные науки (языки и литература); социальные науки, журналистика и информация (журналистика и/или политология и/или связь с общественностью и/или международная журналистика и/или международные отношения).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 6 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1
Помощник акима района 1 единица – Е-3, №2-1
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 7 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1
Советник акима района 1 единица – Е-3, №2-2
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование.
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 8 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1

Аудан әкімі аппаратының заң бөлімшесінің басшысы1 бірлік – Е-3, №4-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (халықаралық құқық және/немесе құқық және/немесе құқықтану (Құқықтану) және/немесе құқықтану); педагогикалық ғылымдар (құқық және экономика негіздері) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
14-қосымша
Аудан әкімі аппаратының заң бөлімшесінің бас инспекторы1 бірлік – Е-3, №4-1
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (халықаралық құқық және/немесе құқық және/немесе құқықтану (Құқықтану) және/немесе құқықтану); педагогикалық ғылымдар (құқық және экономика негіздері) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
15-қосымша
Аудан әкімі аппаратының заң бөлімшесінің бас маманы1 бірлік – Е-4, №4-2
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім, мемлекеттік лауазымдарда жұмыс өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білімі барларға рұқсат етіледі;
2. Бизнес, басқару және құқық (құқық және/немесе құқықтану (Құқықтану) және/немесе құқықтану және/немесе халықаралық құқық); педагогикалық ғылымдар (құқық және экономика негіздері) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
16-қосымша
Аудан әкімі аппаратының персоналды басқару бөлімшесінің басшысы1 бірлік – Е-3, №5-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (құқықтану және/немесе іскерлік әкімшілік жүргізу және/немесе құқық және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе жобаларды басқару және/немесе мемлекеттік басқару және/немесе бизнес және басқару және/немесе адами ресурстарды басқару және/немесе өңірлік даму); жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика (статистика); ақпараттық- коммуникациялық технологиялар (ақпараттық- коммуникациялық технологиялар); педагогикалық ғылымдар (құқық және экономика негіздері және/немесе математика және/немесе тілдер және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау және/немесе педагогика және психология); әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат (саясаттанужәне/немесе психология және/немесе әлеуметтану және/немесе қоғамдық байланыс және/немесе мұрағаттану, құжаттар жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету және/немесе конфликтология) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
17-қосымша

Руководитель юридического отдела аппарата акима района1 единица – Е-3, №4-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (международное право и/или право и/или правоведение (юриспруденция) и/или юриспруденция педагогические науки (основы права экономики).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 14 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1
Главный инспектор юридического отдела аппарата акима района1 единица – Е-3, №4-1
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (международное право и/или право и/или правоведение (юриспруденция) и/или юриспруденция педагогические науки (основы права экономики).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 15 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1
Главный специалист юридического отдела аппарата акима района1 единица– Е-4, №4-2
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее, допускается послесреднее или техническое и профессиональное образование при наличии не менее одного года стажа работы на государственных должностях или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;
2. По специальностям бизнес, управление и право (право и/или правоведение (юриспруденция) и/или юриспруденция и/или международное право); педагогические науки (основы права и экономики).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 16 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1
Руководитель отдела управления персоналом аппарата акима района1 единица – Е-3, №5-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (юриспруденция и/или деловое администрирование и/или право и/или государственное и местное управление и/или управление проектами государственное управление и/или бизнес и управление и/или управление человеческими ресурсами и/или региональное развитие) естественные науки, математика и статистика (статистика); информационно-коммуникационные технологии (информационно-коммуникационные технологии); педагогические науки (основы права и экономики и/или математика и/или подготовка учителей по языкам и литературе и/или педагогика и психология); социальные науки, журналистика и информация (политология и/или психология и социология и/или связь с общественностью и/или архивоведение, документоведение и документационное обеспечение и конфликтология).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 17 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1

Аудан әкімі аппаратының персоналды басқару бөлімшесінің бас инспекторы2 бірлік – Е-3, №5-1, №5-2
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (құқықтану және/немесе іскерлік әкімшілік жүргізу және/немесе құқық және/немесе жобаларды басқару және/немесе мемлекеттік басқару және/немесе бизнес және басқару және/немесе адами ресурстарды басқару және/немесе өңірлік даму); жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика (статистика және/немесе математика); ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық-коммуникациялық технологиялар); педагогикалық ғылымдар (құқық және экономика негіздері және/немесе педагогика және психология және/немесе тілдер және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау); әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат (саясаттану және/немесе психология және/немесе әлеуметтану және/немесе қоғамдық байланыс және/немесе мұрағаттану, құжаттар жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету және/немесе конфликтология) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
18-қосымша
Аудан әкімі аппаратының құжаттандыруды қамтамасыз етужәне әкімшілік бөлімшесінің басшысы1 бірлік – Е-3, №6-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
19-қосымша
Аудан әкімі аппаратының құжаттандыруды қамтамасыз ету және әкімшілік бөлімшесінің бас инспекторы2 бірлік – Е-3, №6-1, №6-2
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
20-қосымша
Аудан әкімі аппаратының құжаттандыруды қамтамасыз ету және әкімшілік бөлімшесінің бас инспекторы1 бірлік – Е-3, №6-3
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша

Главный инспектор отдела управления персоналом аппарата акима района2 единицы – Е-3, №5-1, №5-2
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (бизнес и управление и/или юриспруденция и/или государственное и местное управление и/или государственное управление и/или управление проектами и/или региональное развитие и/или экономика и/или финансы и/или учет и аудит и/или управление человеческими ресурсами); социальные науки, журналистика и информация (политология и/или психология и/или связь с общественностью); педагогические науки (педагогика и психология и/или подготовка учителей по языкам и литературе и/или основы право и экономики).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 18 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1
Руководитель отдела административного и документационного обеспечения аппарата акима района1 единица – Е-3, №6-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 19 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1
Главный инспектор административного и документационного обеспечения аппарата акима района2 единицы – Е-3, №6-1, №6-2
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 20 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1
Главный инспектор административного и документационного обеспечения аппарата акима района1 единица – Е-3, №6-3
Показатели
Требования
Образование

1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (әлемдік экономика және/немесе қаржы және/немесе экономика және/немесе есеп және аудит) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
21-қосымша
Аудан әкімі аппаратының ақпараттық қауіпсіздік және мемлекеттік қызмет көрсету бөлімшесінің басшысы1 бірлік – Е-3, №7-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (құқықтану және/немесе жобаларды басқару және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық жүйелер және/немесе ақпараттық қауіпсіздігі) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
22-қосымша
Аудан әкімі аппаратының ақпараттық қауіпсіздік және мемлекеттік қызмет көрсету бөлімшесінің бас инспекторы1 бірлік – Е-3, №7-1
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;
2. Ақпараттық-коммуникацилық технологиялар (информатика және/немесе ақпараттық қауіпсіздік жүйелері және/немесе ақпараттық жүйелер және/немесе есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету және/немесе ақпараттық қауіпсіздік жүйесі және/немесе ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және/немесе телекоммуникациялар және/немесе ақпараттық қауіпсіздік); педагогикалық ғылым (информатика және/немесе математика -информатика және/немесе физика-информатика) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
23-қосымша
Аудан әкімі аппаратының ақпараттық қауіпсіздік және мемлекеттік қызмет көрсету бөлімшесінің бас инспекторы1 бірлік – Е-3, №7-2
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім;

1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (мировая экономика и/или финансы и/или экономика и/или учет и аудит).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 21 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1
Руководитель отдела информационной безопастности и оказания государственных услуг аппарата акима района1 единица – Е-3, №7-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (юриспруденция и/или управление проектами и/или государственное и местное управление); информационно-коммуникационные технологии (информационные системы и/или информационная безопасность).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 22 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1
Главный инспектор отдела информационной безопастности и оказания государственных услуг аппарата акима района1 единица – Е-3, №7-1
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;
2. По специальностям информационно- коммуникационные технологии (информатика и/или системы информационной безопасности и/или информационные системы и/или вычислительная техника и программное обеспечение и/или системы информационной безопасности и/или информационно-коммуникационные технологии и/или телекоммуникации и/или информационная безопасность); педагогические науки (информатика и/или математика-информатика и/или физика-информатика).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 23 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1
Главный инспектор отдела информационной безопастности и оказания государственных услуг аппарата акима района1 единица – Е-3, №7-2
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее образование;

2. Бизнес, басқару және құқық (құқықтану және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару); ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (ақпараттық қауіпсіздік) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
24-қосымша
Түлкібас ауданы әкімдігінің тұрғын үй, коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің басшысы 1 бірлік – Е-R-1, №8-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
2. Қызметтер (қоршаған ортаны қорғау және өмір тіршілігінің қауіпсіздігі және/немесе көлікті пайдалану және жүк қозғалысы мен тасымалдауды ұйымдастыру және/немесе логистика (сала бойынша) және/немесе көлік қызметтері және/немесе тасымалдауды ұйымдастыру және көлікте қозғалысты басқару және/немесе гигиена және өндірісте еңбекті қорғау); бизнес, басқару және құқық (халықаралық құқық және/немесе құқықтану және/немесе бағалау және/немесе құқық және/немесе экономика және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе мемлекеттік басқару және/немесе өңірлік даму); жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика (механика және/немесе экология және/немесе гидрология және/немесе техникалық физика және/немесе гидрогеология және инженерлік геология және/немесе геоэкология және табиғатты пайдалануды басқару және/немесе математика және/немесе биологиялық және сабақтас ғылымдар); экономика және бизнес (автомобиль көлігінде басқаруды ұйымдастыру); өнер және гуманитарлық ғылымдар (сурет өнері және/немесе мүсін өнері және/немесе арт-менеджмент және/немесе дизайн); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (құрылыс материалдарын,бұйымдарын кұрастырылымдарын өндіру және/немесе машина жасау және/немесе автоматтандыру және басқару және/немесе сәулет және/немесе құрылыс және/немесе мұнай газ ісі және/немесе материалтану және жаңа материалдар технологиясы және/немесе жылу энергетикасы және/немесе технологиялық машиналар мен жабдықтар (сала бойынша) және/немесе көлік құрылысы және/немесе инженерлік жүйелер мен желілер және/немесе баяу балқитын металл емес және силикатты материалдардың химиялық технологиясы және/немесе көлік және/немесе көлік, көлік техникасы және технологиялары және/немесе электр энергетикасы және/неме имараттар мен құрылыстарды салу және пайдалану және/немесе стандарттау және сертификаттау (сала бойынша)) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
25-қосымша

2. По специальностям бизнес, управление и право (юриспруденция и/или государственное и местное управление); информационно-коммуникационные технологии (информационная безопасность).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 24 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1
Руководитель отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Тюлькубасского района, 1 единица – Е-R-1, №8-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
2. По специальностям услуги (безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды и/или организация перевозок, движения и эксплуатация транспорта и/или логистика (по отраслям) транспортные услуги и/или организация перевозок и управление движением на транспорте и/или гигиена и охрана труда на производстве); бизнес, управление и право (международное право и/или юриспруденция и/или оценка и/или право и/или экономика и/или государственное и местное управление и/или государственное управление и/или региональное развитие); естественные науки, математика и статистика (механика и/или экология и/или гидрология и/или техническая физика и/или гидрогеология и инженерная геология и/или геоэкология и управление природорользованием и/или математика и/или биологические смежные науки); экономика и бизнес (организация управления на автомобильном транспорте); искусство и гуманитарные науки (графика и/или скульптура и/или менеджмент и/или дизайн); инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (производство строительных материалов, изделий и конструкций и/или машиностроение и/или автоматизация и управление и/или архитектура и/или строительство и/или нефтегазовое дело и/или материаловедение и технология новых материалов и/или теплоэнергетика и/или технологические машины и оборудование (по отраслям) и/или транспортное строительство и/или инженерные системы и сети и/или химическая технология тугоплавких неметаллических и силикатных материалов и/или транспорт и/или транспорт, транспортная техника и технологии и/или электроэнергетика и/или строительство эксплуатация зданий и сооружен стандартизация и сертификация (по отраслям).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 25 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1

Түлкібас ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту жәнеәлеуметтік бағдарламалар бөлімінің басшысы 1 бірлік – Е-R-1, №9-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
2. Қызметтер (әлеуметтік жұмыс); бизнес, басқару және құқық (еңбекті ұйымдастыру және нормалау және/немесе құқықтану және/немесе экономика); педагогикалық ғылымдар (педагогика және психология және/немесе әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану); әлеуметтік ғылымдар журналистика және ақпарат (әлеуметтану және/немесе әлеуметтану) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
26-қосымша
Түлкібас ауданы әкімдігінің мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің басшысы1 бірлік – Е-R-1, №10-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
2. Қызметтер (мәдени-тынығу жұмысы); бизнес, басқару және құқық (мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе жобаларды басқару және/немесе спорт менеджменті және/немесе өңірлік даму); педагогикалық ғылымдар (тарих және/немесе бастапқы әскери дайындық және/немесе қазақ
тілі мен әдебиеті және/немесе тарих және дінтану және/немесе дене шынықтыру және/немесе орыс тілі және әдебиет және/немесе тілдер және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау және/немесе дене шынықтыру және спорт және/немесе бейнелеу өнері және сызу және/немесе музыкалық білім беру); өнер және гуманитарлық ғылымдар (философия және/немесе филология және/немесе шығыстану және/немесе мұражай ісі және ескерткіштерді қорғау және/немесе музыкалық өнер және/немесе өнер және мәдениет және/немесе тарих және/немесе археология және этнология және/немесе өнер және/немесе аспаптық орындау); әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат (мәдениеттану және/немесе психолог және/немесе кітапханалық іс) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
27-қосымша

Руководитель отдела занятости и социальных программ акимата Тюлькубасского района, 1 единица – Е-R-1, №9-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
2. По специальностям услуги (социальная работа); бизнес, управление и право (организация и нормирование труда и/или юриспруденция и/или эконика); педагогические науки (педагогика и психология и/или социальная педагогика и самопознание); социальные науки, журналистика и информация (социология и/или социология).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 26 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1
Руководитель отдела культуры, развития языков, физической культуры и спорта акимата Тюлькубасского района 1 единица – Е-R-1, №10-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
2. По специальностям услуги (культурно-досуговая работа); бизнес, управление и право (государственное и местное управление и/или управление проектами и/или менеджмент спорта и/или региональное развитие); педагогические науки (история и/или начальная военная подготовка и/или казахский язык и литература и/или история и религиоведение и/или физическая культура и/или русский язык и литература и/или подготовка учителей по языкам и литературе и/или физическая культура и спорт и/или изобразительное искусство и черчение и/или музыкальное образование); искусство и гуманитарные науки (философия и/или филология и/или востоковедение и/или музейное дело и охрана памятников и/или музыкальное искусство и/или искусство и культура и/или история и/или археология и этнология и/или искусство инструментальное исполнитель социальные науки, журналистика и информация (культурология и/или психология и/или библиотечное дело).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 27 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1

Түлкібас ауданы әкімдігінің құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімінің басшысы,1 бірлік – Е-R-1, №11-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (құқықтану және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе жобаларды басқару және/немесе өңірлік даму); өнер және гуманитарлық ғылымдар (көркем және/немесе сурет өнері және/немесе мүсін өнері және/немесе дизайн және/немесе арт-менеджмент); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (құрылыс материалдарын, бұйымдарын және кұрастырылымдарын өндіру және/немесе сәулет және/немесе құрылыс және/немесе технологиялық машиналар мен жабдықтар (сала бойынша) және/немесе кадастр және/немесе инженерлік жүйелер мен желілер және/немесе геодезия және картография және/немесе стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша) және/немесе өнеркәсіптік және азаматтық құрылыс және/немесе жерге орналастыру) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
28-қосымша
Түлкібас ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімінің басшысы1 бірлік – Е-R-1, №12-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе құқық және/немесе құқық және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе мемлекеттік басқару және/немесе өңірлік даму); педагогикалық ғылымдар (құқық және экономика негіздері және/немесе тарих және/немесе қазақ тілі мен әдебиеті және/немесе тарих-дінтану); өнер және гуманитарлық ғылымдар (филология және/немесе дінтану және/немесе шығыстану және/немесе шетелдік филологиясы және/немесе теология және/немесе исламтану және/немесе философия және/немесе тілдер және әдебиет және/немесе тарих әлеуметтік ғылымдар, журналистика және ақпарат (журналистика және/немесе саясаттану және/немесе психология және/немесе мәдениеттану және/немесе әлеуметтану және/немесе аймақтану және/немесе қоғамдық байланыс және/немесе халықаралық журналистика және/немесе конфликтология және/немесе халықаралық қатынас және/немесе әлеуметтік ғылымдар және/немесе журналистика және ақпарат) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
29-қосымша

Руководитель отдела строительства, архитектуры и градостраительства акимата Тюлькубасского района,1 единица – Е-R-1, №11-0
Показатели
Требования
Образование
1 Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (юриспруденция и/или государственное и местное управление и/или управление проектами и/или региональное развитие); искусство и гуманитарные науки (живопись и/или графика и/или скульптура и/или дизайн и/или арт-менеджмент); инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (производство строительных материалов, изделий и конструкций и/или архитектура и/или строительство и/или технологические машины и оборудование (по отраслям) и/или кадастр и/или инженерные системы и сети и/или геодезия и картография и/или стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям) и/или промышленное и гражданское строительство и/или землеустройство).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 28 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1
Руководитель отдела внутренней политики акимата Тюлькубасского района 1 единица – Е-R-1, №12-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (менеджмент и/или юриспруденция и/или право государственное и местное управление и/или государственное управление и/или региональное развитие); педагогические науки (основы права и экономики и/или история и/или казахский язык и литература и/или Религиоведение); искусство и гуманитарные науки (филология и/или религиоведение и/или востоковедение и/или иностранная филология и/или теология и/или исламоведение и/или философия и/или языки и литература и/или история); социальные науки, журналистика и информация (журналистика и/или политология и/или психология и/или культурология и/или социология и/или регионоведение и/или связь общественностью и/или международная журналистика и/или конфликтология и/или международные отношения и/или социальные науки и/или журналистика и информация).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 29 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1

Түлкібас ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімінің басшысы,1 бірлік – Е-R-1, №13-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
2. Бизнес, басқару және құқық (әлемдік экономика және/немесе мемлекеттік аудит және/немесе экономика және/немесе есеп және аудит және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе жобаларды басқару және/немесе бухгалтерлік есеп және/немесе қаржы және/немесе өңірлік даму); жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика (статистика және/немесе математика); педагогикалық ғылым (математика және/немесе информатика және/немесе математика-физика және/немесе математика-информатика) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
30-қосымша
Түлкібас ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімінің басшысы, 1 бірлік – Е-R-1, №14-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
2. Қызметтер (әлеуметтік-мәдени серсис); бизнес, басқару және құқық (бағалау және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе жобаларды басқару); ауыл шаруашылығы және биоресурстар (жеміс-көкөніс шаруашылығы және/немесе ауыл шаруашылығы және/немесе зоотехния және/немесе гидромелиорациялық жұмыстарды механикаландыру және/немесе су биоресурстары және аквакультура және/немесе ауыл шаруашылығын электрлендіру және автоматтандыру және/немесе агрономия және/немесе топырақтану және агрохимия және/немесе өнеркәсіптік балық аулау және/немесе мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы және/немесе аңшылықтану және аң шаруашылығы және/немесе балық шаруашылығы және өнеркәсіп балық аулау және/немесе су қорлары және суды пайдалану және/немесе аграрлық техника және технология және/немесе орман ресурстары және орман шаруашылығы және/немесе мелиорациялау, топырақ құнарлылығын қалпына келтіру және қоргау және/немесе өсімдікті қорғау және карантин және/немесе агроэкология және/немесе өсімдік шаруашылығындағы Селекция және биотехнология және/немесе агрохимия және/немесе агроинженерия және/немесе ауыл шаруашылығы биотехнологиясы және селекциясы және/немесе астықты сақтау және өңдеу технологиясы және/немесе фермерлік іс және/немесе орман инженерлік ісі және/немесе орман бақ-саябақ шаруашылығы және/немесе шаруашылығы ісі және/немесе ихтиология және балық шаруашылығы және/немесе зооинженер- менеджер және/немесе фермерлік шаруашылық және/немесе жерге орналастыру және/немесе ауыл шаруашылығы, ветеринария және экология және/немесе ветеринариялық фельдшер-инспектор және/немесе ауыл шаруашылығы өндірісін автоматтандыру және/немесе ауыл шаруашылығы өндірісін механикаландыру және/немесе құрылыс ауыл шаруашылығы және/немесе нан, кондитерлік, макарон өнімдері мен тағам концентраттарының технологиясы және/немесе гидрометерология және/немесе көтергіш-көлік, құрылыс, жол машиналары мен жабдықтарын техникалық пайдалану және/немесе ауыл шаруашылығында техникалық қызмет көрсету және жөндеу және/немесе топырақтану және/немесе геоинженерлік іс бойынша кәсіптік оқыту және/немесе агрометеорология және/немесе агрономия және топырақтану және/немесе жеміс-көкөніс және жүзім шаруашылығы және/немесе жібек шаруашылығы және/немесе ауыл шаруашылығы дақылдарын іріктеу және/немесе мал шаруашылығындағы селекция және/немесе ара шаруашылығы және/немесе балық өсіру және өнеркәсіптік балық өсіру және/немесе жануарлар шикізатының тауартануы және/немесе орман және бақша шаруашылығы және/немесе орман кешенінің машиналары мен жабдықтар және/немесе өсімдіктерді қорғау және агроэкология және/немесе орман шаруашылығы және/немесе өсімдіктерді қорғау және/немесе ауыл шаруашылығы дақылдарының селекциясы және генетикасы және/немесе орман және бақ-саябақ шаруашылығы және/немесе балық шаруашылығы және/немесе ара шаруашылығы және жібек шаруашылығы және/немесе орман шаруашылығы, бақ-саябақ және ландшафт құрылысы және/немесе экология және табиғи ресурстарды тиімді пайдалану және/немесе гидрология және метеорология және/немесе ауылшаруашылық ғылымдары және/немесе су ресурстары және суды пайдалану және/немесе ауыл шаруашылығын электроэнергиямен қамтамасыз ету және/немесе балық шаруашылығы және өнеркәсіптік балық аулау және/немесе жерді мелиорациялау, баптау және қорғау және/немесе мал шаруашылығы және/немесе аңшылық шаруашылығы және аң өсіру шаруашылығы және/немесе аңшылық және аң өсіру шаруашылығы); инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары (геология және пайдалы қазбалар кен орындарын барлау және/немесе құрылыс және/немесе кадастр және/немесе маркшейдерлік іс және/немесе геодезия және картография және/немесе тау-кен ісі және/немесе жер ресурстарын басқару және оларды қорғау) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
31-қосымша

Руководитель отдела экономики и финансов акимата Тюлькубасского района,1 единица – Е-R-1, №13-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
2. По специальностям бизнес, управление и право (мировая экономика и/или государственный аудит и/или экономика и/или учет и аудит и/или государственное и местное управление и/или управление проектами и/или бухгалтерский учет и/или финансы и/или региональное развитие); естественные науки, математика и статистика (статистика и/или математика); педагогические науки (математика и/или информатика и/или математика-физика и/или математика-информатика).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 30 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1
Руководитель отдела сельского хозяйства и земельных отношений акимата Тюлькубасского района, 1 единица – Е-R-1, №14-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
2. По специальностям услуги (социально- культурный сервис); бизнес, управление и право (оценка и/или государственное и местное управление и/или управление проектами) сельское хозяйство и биоресурсы (плодоовощеводство и/или сельское хозяйстви/или зоотехния и/или механизация гидромелиоративных работ и/или водные биоресурсы и аквакультура и/или электрификация и автоматизация сельского хозяйства и/или агрономия и/или почвоведение и агрохимия и/или промышленное рыболовство и/или технология производства продуктов животноводства и/или охотоведение и звероводство и/или рыбное хозяйство и промышленное рыболовство и/или водные ресурсы и водопользование и/или аграрная техника и технологии и/или лесные ресурсы и лесоводство и/или мелиорация, рекультивация и охрана земель и/или энергообеспечение сельского хозяйства и/или защита и карантин растений и/или агроэкология и/или селекция и биотехнология в растениеводстве и/или агрохимия и/или агроинженерия и/или сельскохозяйственная биотехнология и селекция и/или технология хранения и переработки зерна и/или фермерское дело и/или лесоинженерное дело и/или лесное и садо-парковое хозяйство и/или лесохозяйственное дело и/или ихтиология и рыбоводство и/или зооинженер-менеджер и/или фермерское хозяйство и/или землеустройство и/или сельское хозяйство, ветеринария и экология и/или ветеринарный фельдшер-инспектор и/или автоматизация сельскохозяйственного производства и/или механизация сельскохозяйственного производства и/или строительство сельского хозяйства и/или технология кондитерских, макаронных изделий и пищеконцентратов и/или гидрометерология и/или техническая эксплуатация подъемно-транспортных, строительных, дорожных машин и оборудования и/или техническое обслуживание и ремонт в сельском хозяйстве и/или почвоведение и/или профессиональное обучение по агроинженерному делу и/или агрометеорология и/или агрономия и почвоведение и/или плодоовощеводство и виноградарство и/или шелководство и/или селекция сельскохозяйственных культур и/или селекция в животноводстве и/или пчеловодство и/или рыбоводство и промышленное рыбоводство и/или и/или товароведение животного сырья и/или лесное и садовое хозяйство и/или машины и оборудования лесного комплекса и/или защита растений и агроэкология и/или лесное хозяйство и/или агрохимия и почвоведение и/или защита растений и/или селекция и генетика сельскохозяйственных культур и/или лесное и садово-парковое хозяйство и/или рыбное хозяйство и/или пчеловодство и шелководство и/или лесное хозяйство, садово-парковое и ландшафтное строительство и/или экология и рациональное использование природных ресурсов и/или гидрология и метеорология и/или сельскохозяйственные науки и/или животноводство); инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли (геология и разведка месторождений полезных ископаемых и/или строительство и/или кадастр и/или маркшейдерское дело и/или геодезия и/или картография и/или горное дело и/или управление земельными ресурсами и их охрана).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 31 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1

Түлкібас ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімінің басшысы,1 бірлік – Е-R-1, №15-0
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
2. Қызметтер (мәдени-тынығу жұмысы және/немесе мейрамхана ісі және мейманхана бизнесі және/немесе туризм және/немесе қызмет көрсету саласы); бизнес, басқару және құқық (менеджмент және/немесе еңбекті ұйымдастыру және нормалары және/немесе құқықтану және/немесе маркетинг және/немесе әлемдік экономика және/немесе бағалау және/немесе инновациялық менеджмент және/немесе мемлекеттік аудит және/немесе құқық және/немесе экономика және менеджмент және/немесе экономика және/немесе қаржы және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару және/немесе жобаларды басқару және/немесе мемлекеттік басқару және/немесе есеп және аудит және/немесе өңірлік даму); жаратылыстану ғылымдары, математика және статистика (статистика) мамандықтар бойынша.
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Түлкібас ауданы әкімінің
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№1 шешіміне
32-қосымша
Жабағылы ауылдық округінің әкімі, Шақпақ ауылдық округінің әкімі, Ақбиік ауылдық округінің әкімі, Майлыкент ауылдық округінің әкімі, Рысқұлов ауылдық округінің әкімі, Тастұмсық ауылдық округінің әкімі, Кемербастау ауылдық округінің әкімі, Мичурин ауылдық округінің әкімі, Жаскешу ауылдық округінің әкімі, Балықты ауылдық округінің әкімі, Арыс ауылдық округінің әкімі, Келтемашат ауылдық округінің әкімі, Машат ауылдық округінің әкімі, Түлкібас кентінің әкімі, Састөбе кентінің әкімі (15 бірлік)– Е-R-1, №16-1, №16-2, №16-3, №16-4, №16-5, №16-6, №16-7, №16-8, №16-9, №16-10, №16-11, №16-12, №16-13, №, №16-14, 16-15.
Көрсеткіш
Қойылатын талаптар
Білімі бойынша
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары не орта білімнен кейінгі немесе техникалық және кәсіптік білім;
Қажетті құзыреттер бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.
Жұмыс тәжірибесі бойынша
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес болуы тиіс.

Руководитель отдела предпринимательства акимата Тюлькубасского района,1 единица – Е-R-1, №15-0
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
2. По специальностям услуги (культурно- досуговая работа и/или ресторанное дело и гостиничный бизнес и/или туризм и/или сфера обслуживания); бизнес, управление и право (менеджмент и/или организация и нормирование труда и/или юриспруденция и/или маркетинг и/или мировая экономика и/или оценка и/или инновационный менеджмент государственный аудит и/или право и/или экономика и менеджмент и/или экономика и/или финансы и/или государственное и местное управление и/или управление проектами и/или государственное управление и/или учет и аудит и/или региональное развитие); естественные науки, математика и статистика (статистика).
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Приложение 32 к решению
акима Тюлькубасского района
от 4 января 2024 года №1
Аким Жабаглинского сельского округа, аким Шакпакского сельского округа, аким Акбиикского сельского округа, аким Майлыкентского сельского округа , аким Рыскуловского сельского округа, аким Тастумсыкского сельского округа, аким Кемербастауского сельского округа, аким Мичуринского сельского округа, аким Жаскешуйского сельского округа, аким Балыктинского сельского округа, аким Арысского сельского округа, аким Келтемашатского сельского округа, аким Машатского сельского округа, аким кента Тюлькубас, аким кента Састюбе (15 единиц)– категория Е-R-1, №16-1, №16-2, №16-3, №16-4, №16-5, №16-6, №16-7, №16-8, №16-9, №16-10, №16-11, №16-12, №16-13, №, №16-14, 16-15.
Показатели
Требования
Образование
1. Послевузовское или высшее либо послесреднее или техническое и профессиональное образование;
Наличие компетенций
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"
Опыт работы
Должен соответствовать типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б"