Жетісай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11-68-VІІІ "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 29 шілдедегі № 18-112-VIII шешiмi
Жетісай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Жетісай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы №11-68-VІІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Жетісай ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 18 309 397 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 149 284 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 803 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 945 мың теңге;
трансферттер түсімі – 14 129 415 мың теңге;
2) шығындар – 19 310 110 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 427 700 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 649 792 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 222 092 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 428 413 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 428 413 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 460 901 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 222 092 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 189 604 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Жетысайского районного маслихата от 27 декабря 2023 года № 11-68-VIII "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 29 июля 2024 года № 18-112-VIII
Жетысайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жетысайского районного маслихата от 27 декабря 2023 года №11-68-VІІІ "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Жетысайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 309 397 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 149 234 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 803 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 945 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 129 415 тысяч тенге;
2) затраты – 19 310 110 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 427 700 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 649 792 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 222 092 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 428 413 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета– 1 428 413 тысяч тенге:
поступление займов – 1 460 901 тысяч тенге;
погашение займов – 222 092 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 189 604 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

19 310 110
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
832 165
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
401 766
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
71 043
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
63 120
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 880
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
1 043
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
330 723
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
245 798
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
84 925
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
0
2
Қаржылық қызмет
4 465
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4 465
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
4 465
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
425 934
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
146 089
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 706
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
70 383
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
279 845
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
125 328
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 154
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

19 310 110
01
Государственные услуги общего характера
832 165
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
401 766
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
71 043
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
63 120
003
Капитальные расходы государственного органа
6 880
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
1 043
122
Аппарат акима района (города областного значения)
330 723
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
245 798
003
Капитальные расходы государственного органа
84 925
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
0
2
Финансовая деятельность
4 465
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4 465
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
4 465
5
Планирование и статистическая деятельность
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
0
9
Прочие государственные услуги общего характера
425 934
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
146 089
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
74 706
015
Капитальные расходы государственного органа
1 000
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
70 383
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
0
040
Развитие объектов государственных органов
0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
279 845
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
125 328
013
Капитальные расходы государственного органа
2 154
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
73 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
73 000
13
Басқалар
2 528 031
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
44 529
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
44 529
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 529
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
9
Басқалар
2 483 502
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
399 790
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
399 790
054
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
90 000
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
90 000
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 993 712
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 234 886
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
758 826
14
Борышқа қызмет көрсету
199
1
Борышқа қызмет көрсету
199

492
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
73 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
73 000
13
Прочие
2 528 031
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
44 529
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
44 529
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
44 529
003
Поддержка предпринимательской деятельности
0
004
Капитальные расходы государственного органа
0
9
Прочие
2 483 502
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
399 790
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
399 790
054
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
90 000
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
90 000
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 993 712
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 234 886
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
758 826
14
Обслуживание долга
199
1
Обслуживание долга
199