Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін 2025 жылға жұмыс орындарына квота белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2024 жылғы 6 қарашадағы № 270 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінің 107-бабының 1-тармағының 2), 3), 4) тармақшаларына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 1-тармағының 17-3) тармақшасына, "Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 17 қазандағы № 446 (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 33564 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды, пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін 2025 жылға жұмыс орындарына квота белгіленсін.
2. "Шығыс Қазақстан облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации на 2025 год
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 6 ноября 2024 года № 270
Примечание ИЗПИ!
Настоящее постановление вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с подпунктом 2), 3), 4) пункта 1 статьи 107 Социального кодекса Республики Казахстан, подпунктом 17-3) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 октября 2023 года № 446 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации" (зарегистрирован в государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 33564), Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования, лиц, освобожденных из мест лишения свободы, лиц, состоящих на учете службы пробации на 2025 год, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Восточно-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесінің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін Эталондық бақылау банкінде жариялау үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Восточно-Казахстанского областного акимата после его официального опубликования.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
міндетін атқарушы
Н. Сақтағанов
Шығыс
Қазақстан облысы әкімдігінің
2024 жылғы "06" қарашадағы
№ 270 қаулысына 1-қосымша
Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін 2025 жылға жұмыс орындарының квотасы
№
Ұйымның атауы
Жыл басындағы жұмыскерлердің тізімдік саны (адам)
Белгіленген квота мөлшері
Қызметкерлердің тізімдік санының % - ы
Жұмыс орындарының саны (бірлік)
Өскемен қаласы
1
"Кондитер+" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области по вопросам занятости населения.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2025 года.
Исполняющий обязанности акима
Восточно-Казахстанской области
Н. Сактаганов
Приложение 1 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "06" ноября 2024 года № 270
Квота рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования на 2025 год
№
Наименование организации
Списочная численность работников на начало года (человек)
Размер установленной квоты
% от списочной численности работников
Количество рабочих мест (единиц)
город Усть-Каменогорск
1
Товарищество с ограниченной ответственностью "Кондитер+"