Өскемен қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 14/3-VIII "Өскемен қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 23 тамыздағы № 24/4-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Өскемен қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 14/3-VIII "Өскемен қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191729 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қаланың бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес тиісінше, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 113 837 660,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 65 753 257,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 012 774,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 243 831,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 38 827 798,3 мың теңге;
2) шығындар – 110 560 845,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 660 721,5 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 660 721,5 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 2 616 093,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -2 616 093,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 3 501 270,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 970 217,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 852 853,1 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 26 декабря 2023 года № 14/3-VIII "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2024-2026 годы"
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 августа 2024 года № 24/4-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 26 декабря 2023 года № 14/3-VIIІ "О бюджете города Усть-Каменогорска на 2024-2026 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 191729) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 113 837 660,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 65 753 257,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 012 774,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 243 831,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 38 827 798,3 тысяч тенге;
2) затраты – 110 560 845,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 660 721,5 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 660 721,5 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 2 616 093,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -2 616 093,9 тысяч тенге;
поступление займов – 3 501 270,0 тысяч тенге;
погашение займов – 7 970 217,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 852 853,1 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:

"3. Өскемен қаласының 2024 жылға арналған жергілікті атқарушы органының резерві 888 536,2 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қалалық мәслихатының төрағасы А. Светаш
Өскемен қалалық мәслихатының
2024 жылғы 23 тамыздағы
№ 24/4-VIII шешіміне
қосымша
Өскемен қалалық мәслихатының

"3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Усть-Каменогорска на 2024 год в сумме 888 536,2 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Усть-Каменогорского городского маслихата А. Светаш
Приложение к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата
от 23 августа 2024 года
№ 24/4-VIII
Приложение 1 к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата

61 546,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
60 503,0
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
1 043,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
485 238,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
485 196,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
42,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
550 002,1
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
245 378,9
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
22 439,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 707,6
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
280 476,6
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
92 459,3
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90 586,3
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
1 873,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
82 334,3
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82 334,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
275 044,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
275 044,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 258 386,9
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
1 258 386,9
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
233 912,5
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
229 222,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 690,0
02
Қорғаныс
117 983,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
117 983,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
117 983,5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
113 939,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

61 546,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
60 503,0
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
1 043,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
485 238,8
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
485 196,8
003
Капитальные расходы государственного органа
42,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
550 002,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
245 378,9
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
22 439,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 707,6
018
Капитальные расходы государственного органа
280 476,6
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
92 459,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
90 586,3
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
1 873,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
82 334,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
82 334,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
275 044,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
275 044,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 258 386,9
040
Развитие объектов государственных органов
1 258 386,9
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
233 912,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
229 222,5
003
Капитальные расходы государственного органа
4 690,0
02
Оборона
117 983,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
117 983,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
117 983,5
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
113 939,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

113 939,6
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
113 939,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 457 455,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 187 357,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
173 981,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 580,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
365 680,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 172,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
556 554,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
31 568,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 863,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
185 948,3
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
824 053,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 783 843,5
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 948,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
147 538,1
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
24 757,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 371,1
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
67 500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
270 097,3
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
270 097,3
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
41 617 880,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

113 939,6
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
113 939,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 457 455,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 187 357,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
173 981,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 580,0
005
Государственная адресная социальная помощь
365 680,0
006
Оказание жилищной помощи
6 172,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
556 554,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
31 568,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 863,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
185 948,3
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
824 053,7
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 783 843,5
021
Капитальные расходы государственного органа
1 948,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
147 538,1
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
24 757,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 371,1
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
67 500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
270 097,3
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
270 097,3
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
41 617 880,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)