Өскемен қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 30/3-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған қаланың бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес тиісінше, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 98 670 675 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 66 138 263 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 267 392 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 605 588 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 20 659 432 мың теңге;
2) шығындар – 85 308 696 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 602 005 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 602 005 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 11 759 974 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -11 759 974 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 759 974 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.

О бюджете города Усть-Каменогорска на 2025-2027 годы
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 26 декабря 2024 года № 30/3-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 98 670 675 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 66 138 263 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 267 392 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 605 588 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 659 432 тысяч тенге;
2) затраты – 85 308 696 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 602 005 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 602 005 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 11 759 974 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 11 759 974 тысяч тенге;
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 11 759 974 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.

2. Өскемен қаласының 2025 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен Өскемен қаласының бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар – 0 мың теңге. Өскемен қаласының бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік қайтарып алулардың көлемі – 0 мың теңге екендігі ескерілсін.
3. Өскемен қаласының 2025 жылға арналған жергілікті атқарушы органының резерві 915 740 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2025 жылға арналған кірістерді бөлу нормативтері атқарылуға алынсын, соның ішінде:

2. Учесть, что в бюджете города Усть-Каменогорска на 2025 год бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджет города Усть-Каменогорска – 0 тысяч тенге. Объем бюджетных изъятий из бюджета города Усть-Каменогорска в областной бюджет – 0 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Усть-Каменогорска на 2025 год в сумме 915 740 тысяч тенге.
4. Принять к исполнению нормативы распределения доходов на 2025 год, в том числе:

1) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 %;
2) төлем көзінен салынатын, кірістерден ұсталатын жеке табыс салығы – 19,5 %;
3) әлеуметтік салық – 19,5 %;
4) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 94,8 %.

1) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 %;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 19,5 %;
3) социальный налог – 19,5 %;
4) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 94,8 %.

124 373
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
23 561
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 294
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 995
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
64 460
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
106 642
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101 069
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 578
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
1 995
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
98 172
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90 009
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
445
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 718
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
528 955
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
517 677
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 278
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 100
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
5 100
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
282 745
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
282 745
02
Қорғаныс
120 707
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
120 707
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
120 707
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
163 463
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
163 463
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
163 463
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 345 360
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 079 997
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

124 373
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
23 561
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 294
018
Капитальные расходы государственного органа
1 995
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
64 460
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
106 642
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
101 069
004
Капитальные расходы государственного органа
3 578
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
1 995
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
98 172
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
90 009
007
Капитальные расходы государственного органа
445
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 718
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
528 955
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
517 677
013
Капитальные расходы государственного органа
10 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 278
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 100
040
Развитие объектов государственных органов
5 100
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
282 745
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
282 745
02
Оборона
120 707
122
Аппарат акима района (города областного значения)
120 707
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
120 707
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
163 463
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
163 463
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
163 463
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 345 360
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 079 997
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

191 262
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 008
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 031 946
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 833
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
564 269
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
45 651
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 863
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
216 038
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
864 052
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 824 199
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
156 126
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25 870
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
27 380
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
106 500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
265 363
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
265 363
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
17 939 860
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 155 474
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
2 796 219
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
122 228
017
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
25 911
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
2 448 462
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
762 654
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
10 713 756
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
3 081 428
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

191 262
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 008
005
Государственная адресная социальная помощь
1 031 946
006
Оказание жилищной помощи
10 833
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
564 269
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
45 651
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 863
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
216 038
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
864 052
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 824 199
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
156 126
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25 870
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
27 380
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
106 500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
265 363
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
265 363
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
17 939 860
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 155 474
015
Освещение улиц в населенных пунктах
2 796 219
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
122 228
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
25 911
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
2 448 462
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
762 654
467
Отдел строительства района (города областного значения)
10 713 756
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
3 081 428
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры