Өскемен қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 30/3-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған қаланың бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес тиісінше, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 101 570 675,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 69 020 863,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 272 292,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 618 088,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 20 659 432,0 мың теңге;
2) шығындар – 89 143 019,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 602 005,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 602 005,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 10 825 650,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -10 825 650,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 759 974,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 934 323,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 27.02.2025 № 32/6-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Өскемен қаласының 2025 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен Өскемен қаласының бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар – 0 мың теңге. Өскемен қаласының бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік қайтарып алулардың көлемі – 0 мың теңге екендігі ескерілсін.
3. Өскемен қаласының 2025 ж ылға арналған жергілікті атқарушы органының резерві 1 479 745,5 мың теңге сомасында бекітілсін.

О бюджете города Усть-Каменогорска на 2025-2027 годы
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 26 декабря 2024 года № 30/3-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 101 570 675,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 69 020 863,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 272 292,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 618 088,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 659 432,0 тысяч тенге;
2) затраты – 89 143 019,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 602 005,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 602 005,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 10 825 650,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -10 825 650,7 тысяч тенге;
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11 759 974,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 934 323,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.02.2025 № 32/6-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в бюджете города Усть-Каменогорска на 2025 год бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджет города Усть-Каменогорска – 0 тысяч тенге. Объем бюджетных изъятий из бюджета города Усть-Каменогорска в областной бюджет – 0 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Усть-Каменогорска на 2025 год в сумме 1 479 745,5 тысяч тенге.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 27.02.2025 № 32/6-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2025 жылға арналған кірістерді бөлу нормативтері атқарылуға алынсын, соның ішінде:
1) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 %;

Сноска. Пункт 3 в редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.02.2025 № 32/6-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Принять к исполнению нормативы распределения доходов на 2025 год, в том числе:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 %;

2) төлем көзінен салынатын, кірістерден ұсталатын жеке табыс салығы – 19,5 %;
3) әлеуметтік салық – 19,5 %;
4) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 94,8 %.
5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Өскемен қалалық мәслихатының төрағасы А. Светаш
Өскемен қалалық мәслихатының

2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 19,5 %;
3) социальный налог – 19,5 %;
4) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 94,8 %.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Усть-Каменогорского городского маслихата А. Светаш
Приложение 1 к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата

120 707,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 325,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
163 463,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
163 463,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
163 463,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 342 163,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 076 800,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
191 462,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 008,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 031 946,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 833,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
564 269,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
45 651,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
8 863,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
216 038,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
864 445,2
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 824 199,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
156 126,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
25 870,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
23 590,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
106 500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
265 363,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау

120 707,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 325,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
163 463,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
163 463,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
163 463,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 342 163,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 076 800,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
191 462,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 008,0
005
Государственная адресная социальная помощь
1 031 946,0
006
Оказание жилищной помощи
10 833,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
564 269,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
45 651,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
8 863,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
216 038,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
864 445,2
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 824 199,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
156 126,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
25 870,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
23 590,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
106 500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
265 363,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

117 901,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2 500,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
26 200,0
008
Cпорт объектілерін дамыту
26 200,0
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене тәрбиесі, спорт және туризм бөлімі
203 351,0
001
Дене тәрбиесі, спорт және туризм саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
46 585,0
004
Туристік қызметті реттеу
30 757,0
005
Көпшілік спортты және ұлттық спорт түрлерін дамыту
16 755,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорт жарыстарын өткізу
80 763,0
007
Облыстық спорт жарыстарында түрлі спорт түрлері бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командалары мүшелерінің дайындығы және қатысуы
28 491,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
77 684,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
3 932,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
3 932,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
53 752,0
071
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
53 752,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
20 000,0
008
Аудандар, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердiң, кенттердің, ауылдардың шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
20 000,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
417 610,1
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
140 235,2
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
138 489,8
017
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 745,4
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
277 374,9
004
Аудан аумағының қала құрылысын дамыту және елді мекендердің бас жоспарларының схемаларын әзірлеу
277 374,9
12
Көлiк және коммуникация
19 935 861,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19 935 861,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
4 324 275,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6 737 969,6
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
120 000,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

117 901,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 500,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
26 200,0
008
Развитие объектов спорта
26 200,0
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
203 351,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры, спорта и туризма
46 585,0
004
Регулирование туристической деятельности
30 757,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
16 755,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
80 763,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
28 491,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
77 684,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
3 932,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
3 932,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
53 752,0
071
Мероприятия по охране окружающей среды
53 752,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
20 000,0
008
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
20 000,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
417 610,1
467
Отдел строительства района (города областного значения)
140 235,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
138 489,8
017
Капитальные расходы государственного органа
1 745,4
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
277 374,9
004
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
277 374,9
12
Транспорт и коммуникации
19 935 861,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19 935 861,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
4 324 275,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
6 737 969,6
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
120 000,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

1 378
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
102 060
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99 965
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
2 095
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
92 086
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92 086
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
504 783
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
504 783
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
237 092
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
237 092
02
Қорғаныс
122 621
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
122 621
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
122 621
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
171 636
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
171 636
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
171 636
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 898 980
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 790 830
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
189 211
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 358
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
162 436
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 375
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
204 227
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
47 934
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

1 378
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
102 060
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
99 965
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
2 095
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
92 086
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
92 086
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
504 783
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
504 783
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
237 092
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
237 092
02
Оборона
122 621
122
Аппарат акима района (города областного значения)
122 621
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
122 621
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
171 636
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
171 636
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
171 636
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 898 980
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 790 830
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
189 211
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 358
005
Государственная адресная социальная помощь
162 436
006
Оказание жилищной помощи
11 375
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
204 227
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
47 934
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

9 306
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
215 706
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
872 528
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
773 406
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
158 354
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
27 164
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
111 825
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
108 150
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
108 150
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
18 477 025
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 462 596
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
2 130 254
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
128 339
017
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
27 206
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
2 514 143
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
662 654
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
12 057 745
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
6 361 421
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5 696 324
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
852
009
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
852
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
955 832
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88 674
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
389 294
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
477 864
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 725 178
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

9 306
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
215 706
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
872 528
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
773 406
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
158 354
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
27 164
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
111 825
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
108 150
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
108 150
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
18 477 025
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 462 596
015
Освещение улиц в населенных пунктах
2 130 254
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
128 339
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
27 206
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
2 514 143
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
662 654,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
12 057 745
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
6 361 421
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5 696 324
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
852
009
Изъятие земельных участков для государственных нужд
852
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
955 832
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
88 674
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
389 294
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
477 864
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 725 178
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)