Риддер қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/5-VIII "2024-2026 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2024 жылғы 11 желтоқсандағы № 22/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Риддер қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Риддер қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/5-VIII "2024-2026 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Риддер қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10986244,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8969633,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41629,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 76031,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1898951,9 мың теңге;
2) шығындар – 11344431,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -39839,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39839,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -318347,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 318347,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 82633,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 400980,9 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төмен тұрған бюджеттен берілетін трансферттер 4630103,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024 жылға қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 1167258,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 1200198,3 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 475014,6 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Риддерского городского маслихата от 26 декабря 2023 года № 11/5-VIII "О бюджете города Риддера на 2024 - 2026 годы"
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 11 декабря 2024 года № 22/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Риддерского городского маслихата от 26 декабря 2023 года № 11/5-VIII "О бюджете города Риддера на 2024 - 2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Риддера на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 10986244,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8969633,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 41629,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 76031,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1898951,9 тысяч тенге;
2) затраты – 11344431,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -39839,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39839,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -318347,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 318347,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 82633,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 400980,9 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета, в связи с изменением законодательства, в размере 4630103 тыс. тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2024 год в размере 1167258,0 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в размере 1200198,3 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в размере 475014,6 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:

"7. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 223739,0 мың теңге мөлшерінде көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Риддер қалалық мәслихатының төрағасы Е. Нужных
Риддер қалалық мәслихатының
2024 жылғы 11 желтоқсандағы

"7. Предусмотреть в городском бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в размере 223739,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Риддерского городского маслихата Е. Нужных
Приложение к решению
Риддерского городского маслихата
от 11 декабря 2024 года

390,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
296,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
104 356,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 968,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
118 450,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
116 009,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
288 184,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
288 184,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 302,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
346,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
227 441,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
8 095,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 708 523,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
401 326,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
351 600,0
004
Азаматтардың жекелегенсанаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
351 600,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
49 726,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
49 726,0
2
Коммуналдық шаруашылық
531 178,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
531 178,3
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
531 178,3
3
Елді-мекендерді көркейту
776 019,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
776 019,5
015
Елдi мекендердегі көшелерді жарықтандыру
342 366,5
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
114 234,0
017
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
1 189,0
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
318 230,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік

390,0
006
Оказание жилищной помощи
296,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
104 356,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 968,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
118 450,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
116 009,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
288 184,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
288 184,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52 302,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
346,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
227 441,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
8 095,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 708 523,8
1
Жилищное хозяйство
401 326,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
351 600,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
351 600,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
49 726,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
49 726,0
2
Коммунальное хозяйство
531 178,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
531 178,3
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
531 178,3
3
Благоустройство населенных пунктов
776 019,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
776 019,5
015
Освещение улиц в населенных пунктах
342 366,5
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
114 234,0
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
1 189,0
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
318 230,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство