Катонқарағай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 10/128–VIІI "2024-2026 жылдарға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 29 қазандағы № 21/250-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Катонқарағай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Катонқарағай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 10/128–VIІI "2024-2026 жылдарға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті туралы" шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1.2024-2026 жылдарға арналған Катонқарағай ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 257 591,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 679 837,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 131,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 572 623,1 мың теңге;
2) шығындар – 7 388 913,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 710 518,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 778 247,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 67 729,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -841 839,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 841 839,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 778 247,0 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Катон-Карагайского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 10/128-VІII "О бюджете Катон-Карагайского района на 2024-2026 годы"
Решение Катон-Карагайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29 октября 2024 года № 21/250-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
Катон-Карагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Катон-Карагайского районного маслихата от от 26 декабря 2023 года № 10/128-VІII "О бюджете Катон-Карагайского района на 2024-2026 годы" следующие изменения и дополненения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1.Утвердить бюджет Катон-Карагайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 257 591,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 679 837,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 131,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 572 623,1 тысяч тенге;
2) затраты – 7 388 913,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 710 518,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 778 247,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 67 729,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -841 839,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 841 839,7 тысяч тенге:
поступление займов – 778 247,0 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 67 729,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 131 321,7 мың теңге.".
Аудандық мәслихаттың шешімімен бекітілген 1, 4, 5, 6, 7, 10 қосымшасы осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Б. Болаев
Катонқарағай
аудандық мәслихатының
2024 жылғы 29 қазандағы
№ 21/250 - VIII шешіміне 1 қосымша
Катонқарағай
аудандық мәслихатының

погашение займов – 67 729,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 131 321,7 тысяч тенге."
Приложения 1, 4, 5, 6, 7, 10 утвержденные решением районного маслихата, изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Б. Болаев
Приложение 1 к решению
Катон-Карагайского
районного маслихата
от 29 октября 2024 года
№21/250 - VІII
Приложение 1 к решению
Катон-Карагайского
районного маслихата

151833,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
85087,9
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82611,9
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1432,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
0,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1044,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
50,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
50,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
40790,8
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40790,8
02
Қорғаныс
188433,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
188433,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19573,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
168860,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
0,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
0,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
427307,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
427307,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50708,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33640,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
37900,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37881,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
931,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2104,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
210185,4
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

151833,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
85087,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
82611,9
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1432,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
0,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1044,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
50,0
040
Развитие объектов государственных органов
50,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
40790,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
40790,8
02
Оборона
188433,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
188433,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19573,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
168860,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
0,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
0,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
427307,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
427307,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50708,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33640,0
005
Государственная адресная социальная помощь
37900,0
006
Оказание жилищной помощи
0,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37881,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
931,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2104,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
210185,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

18280,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
18280,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
33108,8
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33108,8
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
33691,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27901,8
004
Жерді аймақтарға бөлу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
4000,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1790,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
61725,5
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
61725,5
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
41254,2
013
Аудан аумағының қала құрылысын дамыту схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
1000,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19471,3
12
Көлiк және коммуникация
636352,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
636352,2
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1955,2
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
0,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
634397,0
13
Басқалар
927263,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
145221,0
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
145221,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
35440,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
35440,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
746602,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
746602,0
14
Борышқа қызмет көрсету
28013,8

18280,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
18280,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
33108,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
33108,8
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
33691,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27901,8
004
Организация работ по зонированию земель
4000,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1790,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
61725,5
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
61725,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
41254,2
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
1000,0
015
Капитальные расходы государственного органа
19471,3
12
Транспорт и коммуникации
636352,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
636352,2
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1955,2
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
0,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
634397,0
13
Прочие
927263,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
145221,0
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
145221,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
35440,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
35440,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
746602,0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
746602,0
14
Обслуживание долга
28013,8

005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi

005
Государственная адресная социальная помощь
006
Оказание жилищной помощи
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
015
Освещение улиц в населенных пунктах
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
007
Функционирование районных (городских) библиотек