"Rio Tinto Exploration Kazakhstan" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қауымдық сервитут белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 16 мамырдағы № 217 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер Кодексінің 71-1 бабына сәйкес, "Rio Tinto Exploration Kazakhstan" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің 2024 жылғы 13 наурыздағы № 686 өтініші негізінде, Ұлан ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Rio Tinto Exploration Kazakhstan" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне:
1) 2029 жылғы 8 желтоқсанға дейінгі мерзімге жалпы алаңы 1492,4 гектар;
2) 2029 жылғы 8 желтоқсанға дейінгі мерзімге жалпы алаңы 374,5 гектар;
3) 2029 жылғы 29 желтоқсанға дейінгі мерзімге жалпы алаңы 719,9 гектар;
4) 2030 жылғы 26 қаңтарға дейінгі мерзімге жалпы алаңы 2162,1 гектар;
пайдалы қатты қазбаларды барлау жөніндегі операцияларды жүргізу үшін, жер учаскесін меншік иелері мен пайдаланушылардан алып қоймай, жер қорының жеріне қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Rio Tinto Exploration Kazakhstan" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі заңнамаға сәйкес, жер пайдаланушылармен жеке сервитутты белгілеу туралы шарттарда бекітілген, жерді рекультивациялау жөніндегі міндеттерді және өзге де шарттарды, жұмыстарды жүргізу мерзімі мен орнын анықтасын.
3. "Ұлан ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі:
1) осы қаулы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялауға жіберілсін;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Ұлан ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Р. Болатқанға жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұлан ауданының әкімі Д. Рахметқалиев

Об установлении публичного сервитута товариществу с ограниченной ответственностью "KULAN RESOURCES"
Постановление акимата Уланского района Восточно-Казахстанской области от 16 мая 2024 года № 217
В соответствии со статьей 71-1 Земельного Кодекса Республики Казахстан, на основании заявления товарищества с ограниченной отвественностью "Rio Tinto Exploration Kazakhstan" от 13 марта 2024 года № 686, акимат Уланского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут, на землях запаса, без изъятия земельного участка у собственников для проведения операций по разведке твердых полезных ископаемых товариществу с ограниченной ответственностью "Rio Tinto Exploration Kazakhstan":
1) площадью 1492,4 гектара сроком до 8 декабря 2029 года;
2) площадью 374,5 гектара сроком до 8 декабря 2029 года;
3) площадью 719,9 гектара сроком до 29 декабря 2029 года;
4) площадью 2162,1 гектара сроком до 26 января 2030 года;
2. Товариществу с ограниченной ответственностью "Rio Tinto Exploration Kazakhstan" определить сроки и место проведения работ, обязанности по рекультивации земель и иные условия, определенные в договорах об установлении частного сервитута с землепользователями, в соответствии с законодательством.
3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений Уланского района":
1) направить настоящее постановление на официальное опубликование в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) разместить настоящее постановление на интернет-ресурсе акимата Уланского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Р. Болатқана.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Аким Уланского района Д. Рахметкалиев