2025-2027 жылдарға арналған Шемонаиха ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 25/2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 7 216 704,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 345 824,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 220,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 136 705,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 710 955,0 мың теңге;
2) шығындар – 7 216 704,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 949,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 39 320,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34 371,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 949,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 949,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 39 320,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34 371,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде аудан бюджетіне 2025 жылға орындауға қабылдансын.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте 472 788,0 мың теңге сомасында аудандық маңызы бар қала, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі қарастырылсын, оның ішінде:
Шемонаиха қаласы – 77 385,0 мың теңге;
Первомайский кенті – 50 459,0 мың теңге;
Усть-Таловка кенті – 87 484,0 мың теңге;
Вавилон ауылдық округі – 49 458,0 мың теңге;
Верх-Уба ауылдық округі – 30 477,0 мың теңге;
Выдриха ауылдық округі – 37 901,0 мың теңге;
Волчанка ауылдық округі – 35 695,0 мың теңге;

О бюджете Шемонаихинского района на 2025-2027 годы
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 25/2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 216 704,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления –5 345 824,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления –23 220,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 136 705,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –1 710 955,0 тысяч тенге;
2) затраты – 7 216 704,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 949,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 39 320,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 371,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 949,0тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 949,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 39 320,0 тысяч тенге;
погашение займов – 34 371,0 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, поселков, сельских округов в сумме 472 788,0 тысяч тенге, в том числе:
город Шемонаиха – 77 385,0 тысяч тенге;
поселок Первомайский – 50 459,0 тысяч тенге;
поселок Усть-Таловка – 87 484,0 тысячи тенге;
Вавилонский сельский округ – 49 458,0 тысяч тенге;
Верх-Убинский сельский округ – 30 477,0 тысяч тенге;
Выдрихинский сельский округ – 37 901,0 тысяча тенге;
Волчанский сельский округ – 35 695,0 тысяч тенге;

Зевакино ауылдық округі – 19 904,0 мың теңге;
Каменевский ауылдық округі – 21 840,0 мың теңге;
Октябрьское ауылдық округі – 29 917,0 мың теңге;
Разин ауылдық округі – 32 268,0 мың теңге.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 60 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте 1 744 670,0 мың теңге білім беру саласындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі атқарушы органдардың функциялары мен штат саны лимиттерінің өзгеруіне, 89 241,0 мың теңге Халықты жұмыспен қамту орталығының жабылуы және облыстық Еңбек ресурстары орталығының құрылуына 4 866,0 мың теңге, азаматтық хал актілерін тіркеу бойынша қызметтердің берілуіне байланысты нысаналы ағымдағы трансферттер көзделсін.

Зевакинский сельский округ – 19 904,0 тысячи тенге;
Каменевский сельский округ – 21 840,0 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ –29 917,0 тысяч тенге;
Разинский сельский округ –32 268,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 60 000,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений 1 744 670,0 тысяч тенге, ликвидацией Центров занятости населения и созданием областного Центра трудовых ресурсов 89 241,0 тысяча тенге, передачей функций по регистрации актов гражданского состояния 4 866,0 тысяч тенге.

7 737,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 737,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
879 061,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
203 770,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
203 770,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
203 770,0
2
Әлеуметтiк көмек
513 442,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
513 442,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 680,0
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
80 483,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 343,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
258 564,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
132 372,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
161 849,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
161 849,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 125,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
800,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
51,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
53 637,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
41 236,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 270 850,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
404 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
79 000,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
79 000,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
325 000,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

7 737,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 737,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
879 061,0
1
Социальное обеспечение
203 770,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
203 770,0
005
Государственная адресная социальная помощь
203 770,0
2
Социальная помощь
513 442,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
513 442,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 680,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
80 483,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 343,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
258 564,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
132 372,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
161 849,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
161 849,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
66 125,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
800,0
021
Капитальные расходы государственного органа
51,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
53 637,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
41 236,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 270 850,0
1
Жилищное хозяйство
404 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
79 000,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
79 000,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
325 000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

47 025,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 025,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
678 765,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
678 765,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 703,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
635 062,0
02
Қорғаныс
185 022,0
1
Әскери мұқтаждар
35 513,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
35 513,0
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегi iс-шаралар
35 513,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
149 509,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
149 509,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
66 630,0
007
Аудандык ( қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай – ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс- шаралар
82 879,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
8 015,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
8 015,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғынүй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
8 015,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
8 015,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
519 530,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
14 549,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
14 549,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
14 549,0
2
Әлеуметтiк көмек
396 444,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
396 444,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33 440,0
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
37 954,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 856,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
261 794,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

47 025,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
47 025,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
678 765,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
678 765,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
43 703,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
635 062,0
02
Оборона
185 022,0
1
Военные нужды
35 513,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
35 513,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
35 513,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
149 509,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
149 509,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
66 630,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
82 879,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
8 015,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
8 015,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 015,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
8 015,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
519 530,0
1
Социальное обеспечение
14 549,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
14 549,0
005
Государственная адресная социальная помощь
14 549,0
2
Социальная помощь
396 444,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
396 444,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33 440,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37 954,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 856,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
261 794,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

150 952,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) iшкi саясат бөлiмi
92 942,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 225,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
45 717,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
58 010,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 010,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
15 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары
80 875,0
1
Ауыл шаруашылығы
32 416,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
32 416,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 416,0
6
Жер қатынастары
35 564,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
35 564,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 066,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 498,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
12 895,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
12 895,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
12 895,0
11
Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
51 395,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
51 395,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
51 395,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 395,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
14 000,0
12
Көлiк және коммуникация
251 457,0
1
Автомобиль көлiгi
176 405,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғынүй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
176 405,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету

150 952,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
92 942,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
47 225,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
45 717,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
58 010,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
43 010,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
80 875,0
1
Сельское хозяйство
32 416,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
32 416,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
32 416,0
6
Земельные отношения
35 564,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
35 564,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
33 066,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 498,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
12 895,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
12 895,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
12 895,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
51 395,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
51 395,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
51 395,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
37 395,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
14 000,0
12
Транспорт и коммуникации
251 457,0
1
Автомобильный транспорт
176 405,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
176 405,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог